VW Golf III - diagnostika poruchy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

VW Golf III - diagnostika poruchy

Príspevok od používateľa tuttiii »

Ahojte chlapi, mam stary golf 3 TDI 81kW. Doteraz auticko celkom posluchalo no vcera sa mi stala taka vec. Auto cca. tyzden stalo v servise kde mi opravovali zamok dveri. Po prichode som auto nastartoval no uz pri volnobehu som pocul ze nieco je inak. Z motora bolo pocuť take klepotanie ktore znelo ako kov o kov a z vyfuku siel modry dym. Ohlasil som teda mechanika nech sa tam na to rovno pozrie no ten bol hotovy, ked som pridal na cca. 2500 ot. auto uz bolo cele v dymovej clone (bielo-modry dym)a motor znel ako by mal kazdy chvilu zomriet. Mechanik najprv tvrdil ze to znie ako keby klepala kluka co by znamenalo K.O. s cim som sa tam uz zacal pomaly zmierovat. Avšak po cca. 10 minutach sme sa sli prejst a ten klepot ustaval a a dymilo stale menej...po cca. 15 min. klepot prestal uplne a uz vobec nedymilo.. nedymilo ani pri zatazi ani pri 3500 ot. na volnobehu.. odvtedy ide auto zase normalne tak ako pred tym, aj studeny start dnes bol v pohode. Viem ze je to uz stary crep a s tym ze hociky moze kantnut musim pocitat stale no aj tak mi to neustale vrta v hlave co mohlo tu situaciu sposobit ? nejak sa mi nedari prist na logicke vysvetlenie co sa tam mohlo udiat. Klepot kov na kov a modry dym znamena ze niekade sa muselo valit do spalovacieho priestoru vela oleja co vyzera na mechanicke opotrebenie nejakej casti, no ta sa predsa sama od seba neodstrani. Skuste poradit prosim ak vas nieco logicke napadne. Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.Ak jeden vstrek uchcáva tak je to klepot doslova kov na kov.A sprievodný jav je tiež taký
Vstrekovač sa "rozbehne" po krátkej dobe,to sa často stane.Mechanik prepásol ideálnu možnosť povolovaním holanderov na vstrekoch zistiť vinníka.Možno to ešte chytíte za chvost na korekčných dávdach,ale isté to nie je.V tej chvíly by to bolo isté.
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

A preco ten modry dym ??? ak by to bol vstrekovac cakal by som skor cierne oblaky... toto bolo evidentne ze pali olej ...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

pred tym nez spravim podobne kusky (tyzden den co noc niekde necham zasobaren ND) oplati sa zistit s akymi charaktermi mas do cinenia (napr. "zabudnut" tam penazenku s 10 eurami a pod.)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Co to mohlo byt?jednoducha odpoved.zaseknuty predsuvnik v cerpadle.Cize ine davkovanie a predvstrek,s tym padom je biely dym na svete.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reálne spôsobí klepot aj dym.Rozdiel ale by bol v v klepaní jednotlivej veci a klepaní všetkých štyroch,na to už odpoveď nepoznáme.Čo je ale dosť podstatná informácia
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano je to tak,ale ak som dobre pochopil zvuk bol ako kov na kove/predvstrek/.Ak bol klepot "spolocny",/predvstrek,biely dym/,chybu treba hladat v spúolocnom "systeme".Ak klepot isiel len od jedneho valca,samozrjeme predsuvnik je vyluceny.
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

Myslím no skôr som presvedčení o tom že máš oklepaní klin na rozvodovom kolese kľuky.Tak čo najskôr rozobrať zabrániš väčším škodám.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Peter-keby mal klin odtrhnuty,problem uz by davno bol na svete.
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

teraz je to uplne v pohode.. dneska som opet startoval rano studene..a uplne bez problemov, bez klepania bez dymu, este som mu skusal aj troska pridavat na studeno co inak nerobievam nakolko si auto setrim a nic... zadny dym ani klepot... proste ten jeden krat sa to stalo a odvtedy ide uplne normalne tak ako pred tym. Nedymi neklepe a slušne taha. k tomu klepotaniu , uf to sa tazko opisuje ale bolo to vyrazne , myslim ze aj uplny laik by rozpoznal ze neco neni OK. znelo to naozaj ako keby je v haji kluka. davno na starej skodovke sa nam vyklepala kluka a tento zvuk bol velmi podobny, no na zaklade frekvencie toho klepania tyka povedal by som skor ze to slo len z jedneho valca. odchadzam s autom na weekend prec... cca. 400 km... dufam ze nebudem musiet volat odtahovku ... :)
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

co sa tyka mechanika v tom mam 100% istotu, je to rodiny znami... a rozvody maju cca. 60 000 km ... teraz ked nad tym premyslam, naozaj to vyzera na trysku, len mi nejde do hlavy ako moze triska sposobyt tem bielomodry dym... a turbo je OK odpojili sme hadicu pod medzichladicom v najnizsom bode a ani kvapka oleja nevytiekla... hadice zvnutra boli mastne ale myslim ze pri takto starom aute je to normalne ...
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

oklepaní neznamená odtrhnutý toto bol problém prvých tdi pomerne častý bez ohladu na počet km po výmene rozvodov.Sám som ich robil veľa asi tak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to na mechanikovi.Klínek na kľuke..dobre povedzme že áno.Dá si mechanik TDi graf a musí mu to oči vyraziť.
Povedzme predvstrek sa sekne...platí to isté stačí ísť do meraných hodnôt.
Vstrekovač,jasný kovový klepot,opäť sedemnástka kľúč a je po záhade. Tak nie je to predsa len o mechanikovi ?
Nemal by som ani slovo ak by to bolo počas pár sekund a dosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných