VW Golf GTi - teplota motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Xfire
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 15.06.2010 20:46
Zdieľať na Facebook

VW Golf GTi - teplota motora

Príspevok od používateľa Xfire »

mam taky mini problem, mam golf gti 2008. a ked je vonku chladno tak teplota motora sa mi nedvine na 90stup na palubovke teplota je tak 1-2 rucicky pred 90tkou... takze kolise mi teplota "1-2 dieliky pred 90 az po 90"

prikralam obrazky. ale ked som dneska jazdil s diag tak som zistil ze ked som mal na 90supnov rucicku tak v diag mi ukazovalo teplotu 75stupnov.. hmm? popr 2dieliky pred 90 tak som mal 71stup.. moze byt termostat alebo skor telotne cidlo zle?

Ked nakoniec uz palubovka ukazovala 90stup tak v diag ukazovalo zas 75-78stup. mysite ze teplotne cidlo je zle? ci termstat? diky

budiky: http://i43.tinypic.com/xqcojn.jpg
vcds: http://i40.tinypic.com/ws08j7.jpg
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

JA tipujem čidlo nakolko je tam nesúlad s budíkom...
pepo943
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.11.2013 09:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo943 »

podla tohoto vyzera byt vadny termostat, pretoze malokedy zvyknu odist oba obvody cidla teploty naraz, pretoze jedna strana cidla je pre RJ a druha strana je pre budiky, a budik ukazuje 90st pokial je teplota motora od 75 do 105 tusim, pretoze ma potlacenu cistlivost, cize ak by si mal vadne cislo ukazoval by budik a RJ omnoho vacsi rozdiel ako v tvojom pripade, skusk este pozriet ci sa neda diagnotikou precitat aj teplota v pristojovej doske a porovnaj ju s teplotou motora ak budu zhodne mas vadny termostat, ale kedze sa ti to prejabilo pri ochladeni, to je dalsi znak vadneho termostatu.
pepo943
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.11.2013 09:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo943 »

a vadne cidlo teploty sa v 70 percentach pripadov prejavuje skakanim teploty napr zo 70 st na 30 st po chvilke znovu na 70 st a podobne. na sruhu stranu ak si chces byt isty cidlo stoji 10 eur a jeho vymena tvra chvilku.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Pepo ma pravdu. Cidlo bude OK, VW group to tak ma, ze ak je teplota na cidle v urcitom rozmedzi okolo 90, tak na palubovke je rucicka prilepena na 90.
Odchadza ti termostat. Aj mne to tak zacinalo, ze teplota real bola cca 80, na palubovke stale 90, casom sa realna drzala uz pod 80 aj na 75 a na palubovke som uz nemal rucicku na 90 ale mierne nizsie. Dole kopcom mi rucicka klesala a dokopca sa vracala k necelym 90. Po vymene termostatu bola teplota 91 a na palubovke samozrejme 90. Teraz po dvoch rokoch je teplota 85, na budikoch stale 90. Cidlo nekupuj, cinske shity budu ukazovat blbosti a origo stoji viac ako 10€, iba vyhodis peniaze. Radsej si kup novy origo termostat. Mna stal tusim 20€, ale mam tdi, bude to vsak podobne.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Podla toho popisu sa divím že tam ten teplomer vôbec montujú...stačila by kontrolka.Ak ukazuje furt 90 aj keď má motor reálne o 20 menej...to tam mohli tú ručičku zrovna na tých 90 prilepiť.
Jaj aby sa šofér neznepokojoval ak mu bude ukazovať menej... :2f93:
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Vsak uz ho ani pomaly nemontuju :D
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

To isté som mal aj ja na mojom Golfe, tiež som najprv vymenil čidlo (15€) a opäť to robilo, vymenil som termostat (10€) a už je to ok.

takže ak chceš ušetriť 15eur, tak vymeň termostat
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných