VW Golf 2.0... GTI,TSI,TFSI,R???

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikhoper
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.06.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

VW Golf 2.0... GTI,TSI,TFSI,R???

Príspevok od používateľa erikhoper »

Dobrý večer..

Vopred sa ospravedlňujem ak tu už takáto téma je založená..

Plánujem kúpu auta ako je v predmete tejto témy.. Dieselové auta som mal doteraz, momentálne chcem benzín..

Ako tak surfujem po nete kade tade sú rôzne typy ako som už písal, GTI,TSI,TFSI,R.. Každý typ je relatívne výkonovo dosť vysoko od 270 koní vyššie..

Dôvodom založenia tejto témy je, chcem Vás poprosiť aké máte skúsenosti pre ktorú verziu sa mám rozhodnúť, kde sú aké muchy, ak vôbec sú, či ten výkon nie je moc vysoký na danú kubatúru a vôbec či sa pre dané auto ulakomiť, alebo nie... /poprípade ktorým ročníkom sa vyhýbať, chcel by som od 2011 vyššie/

Vopred Vám ďakujem za dané príspevky a rady..
Prajem pekný večer
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

K takému výkonu bez debaty 4x4, len nechápem prečo v takom mizernom aute.
Výkonný Golf je tak na dedinskú ligu, kúp si auto čo má gule = WRX STI , alebo EVO
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tiez si myslim ze za.drbat take peniaze do ,,obycajneho,, golfa a este aj cakat kedy mi skape zpred domu nie je bohvieco
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Alebo sa buchnúť po vačku a kúpiť Nissan GT-R
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cim viacej pismenek, tym viacej golfu !!

keby tak este robili TFSIGTIMPIDOHCGTV-RPRCNNVSPS lomene R, to by bola parada ! RPRCNN znamena rozvody poebanym remenom co nic nevydrzi VSPS vstrekovace skapu pred stotisic
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

1. odporucam sa informovat na forach znaciek VAG, kde vozy s tymito agregatmi majitelia maju a tym padom maju aj relevantne vlastne skusenosti a vedia realne zhodnotit a povedat klady a zapory..

2. wrx sti, evo.. pekne, no netreba zabudat na to, ze tieto vozidla maju nakladny uz ten zakladny servis a reziu, (nehovoriac o vymene "vacsich" veci, ktore u tychto vozov z dovodu ich zamerania odchadzaju a su nutne na vymenu podstatne castejsie a skor nez u civilnejsich aut..). Cize pokial na to clovek nema "bezodnu" penazenku, tak nech si to pekne rozmysli..

3. dvojlitrove TSI/TFSI su dobre, robustne, spolahlive motory.. netrpia ziadnymi neduhmi a problemami (ak si odmyslime nejakych zopar drobnych detskych much prvych rocnikov.. ak sa orientujes na novsie kusy od 2011, tak ziadne obavy, ak voz nevlastnilo nejaka prasa).

P.S
Osobne poznam niekolko 2.0TSI (jedno vlastnim od novoty aj ja) s retaz rozvodom od 2010 vyssie (viacero Leon FR 155kw, 2x Golf GTI VI, Seat Exeo 155kw, jednu Audi A5 2.0TSI..) z ktorych maju vacsina okolo alebo cez 100tkm bez akychkolvek problemov, dvaja mali pred zhruba pol rokom 160 a 180tkm taktiez bez nejakych problemov, len zakladny servis a na jednom vymenena vodna pumpa, ktora odisla po poldnovom drteni na okruhu.
Podotykam majitelia vykon tychto aut z casu na cas aj patricne vyuzivaju, cize ziadne prehnane setrenie a hladkanie plynoveho pedalu a jazdy na spotrebu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To EVO či STI ten nákladný servis potrebuje ak sa naplno využíva potencial auta, skrátka tie autá sú stavané na celkom inú záťaž ako Golf.
Preto sa taký Golf ani nevyužíva na súťažné účely ako spomenuté dve, lebo vo vela veciach je pozadu - jediné čo má je výkon, ktorý je ale nad možnosti auta. Niečo ako Fabia RS, skrátka len Fábia, ktorá vie jazdiť rýchlo po rovine
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

To, ze potrebuju a maju nakladny servis som predsa napisal.. a napisal som to v suvislosti s tym, ze ak to niekto nema v hlave upratane a netusi co to vsetko obnasa, chce sa len skratka vozit v ostrom vykonnom aute (ako to EVO ci STI) a ma akurat k dispozicii nejaku tu zaujimavu sumu, za ktoru uz nieco take dokaze zohnat (hoci boh vie v akom stave..), no nevidi za roh, tak moze neprijemne zletiet z oblakov.. a ze takych pripadov sa vzdy najde.

A to na aku zataz je ten ktory motor stavany, co realne znesie jeho zelezo a jednotlive komponenty a ako dlho, nema moc vyznam rozoberat, to z nas nikto nevie a nema realne vysledky a nejake statistiky z dlhodobeho hladiska. Zelezo motora vydrzi vela, ak sa jeho vykon nepredimenzuje az nerozumnym sposobom, chova sa k nemu rozumne a dopraje sa mu patricna starostlivost. (Samozrejme bavim sa tu o motoroch, ktore maju uz v serii vykon 250+ ps a su konstruovane so zretelom na to, ze ich majitelia ten vykon zrejme budu aj vyuzivat a jazdit dynamicky, nez s nejakou down-sizingovou kosackou konstruovanou hlavne s cielom co najviac usetrit, co najnizsie naklady a dopriat majitelom spotrebu 3,729l/100km)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked má niekto na Golfa 2011 + tak má snád aj na servis, čo sa týka záťaže, tak som myslel auto ako celok, podvozok, respektíve celý pohon je trochu inak nadimenzovaný u EVO + STI ako u GOLF. Tam je ten zásadný rozdiel prečo sú tie autá tak odlišné.
steve75
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.03.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve75 »

Ludia, on sa pýta na Golfa, tak mu sem nepodhadzujte Sti a Evo.
Normálne , kludne chod do toho. 2.0 TFSI vcelku spolahlivé.
Ide o to , kolko chceš investovat. Najlepší by bol Golf GTI-R, ten má 4 motion a vykon 270 PS.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nie autá ale šoféri majú gule - niektorí... silné auto, obieha na rovinkách, príde zjazd dole kopcom a už tu máme červenú reťaz a zdržiavanie tých ktorým sme pred pár minútami dokazovali " aké gule má naše auto "
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

steve75 : ty asi nebudeš znalec na autá, však ?
Lebo kúpiť taký Golf je taká istá hlúposť ako chcieť superšportiak a kúpiť si Peugeot RCZ-R - je to nízke, má to aj výkon, ale má to aj to ALE

Jasné čo môže byť pre pubertiaka lepšie ako Golf
steve75
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.03.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve75 »

Ivko moj, ja sa nehádam, že je lepšie kupiť tvoje Subaru. Chlapec chce kupiť Golfa, lebo sa mu páči, tak mu odpovedám.
Nebola otázka čo chce kúpiť, ale aký je motor.
Myslím, že na každodenné jazdenie a občasné vybláznenie je lepší Golf , ako STI, alebo EVO.
romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

Chlapci kedˇ mu tak núkate subaru, zaujímavý článok a skúsenosť:

http://www.autoforum.cz/testy-aut/test- ... vni-civil/

Len ma zase neukamenujte, že mu núkam embéčku.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prese tak ako kúpiť RCZ-R miesto 370Z

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných