VW Amarok 3.0 V6 - olejove čerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

VW Amarok 3.0 V6 - olejove čerpadlo

Príspevok od používateľa makovienko »

Zdravim páni, chcel by som sa opýtať mechanikov, či sa stretli s takouto vecou. Dnes som bol v autorizovanom servise na bežnu servisnú prehliadku po 3 rokoch. Auto vw amarok 3.0 V6 120kW r.v. 2019, kod motora DDXA, 51 672km, som prvý majiteľ. V servise menili palivový filter , brzdovú kvapalinu a vizuálna kontrola auta s nastavením svetiel. Všetko bolo ok, ale servisný technik ma zaskočil ked mi povedal, že bude treba vymeniť olejové čerpadlo motorového oleja lebo šušti. Oprava bude trvať 1-2 dni a cena dielu je 600e + praca. Ked sa auto kupilo menili sme si sami olej pri 15 000 km, pri 30 000 km bol menení olej v autorizaku akože prvý krát a pri 45 000 km sme zas menili olej doma. Olej som dával Mobil 1 ESP Formula 5W30 a filter mann, v servise davaju castrol. S autom nemám žiadny problem ide ako hodinky. Nerozumiem prečo by som mal meniť olejove čerpadlo, mechanik povedal, že šusti, nemože šuštať niečo iné napr. kladka alebo vodná pumpa? Je možné aby bol problem pri tak malom nájazde? Na čerpadle sa kontroluje tlak oleja nie? Lebo neverím tomu čo mi povedal a mam pociť, že ma chcu oklamať alebo neviedia čo robia. Vďaka za názor k veci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: vw amarok 3.0 V6 olejove čerpadlo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Šuští mu v ušiach.Ako ten človek prišiel na to šušťanie ? lebo na ostré klepoty hovoria že je to ok.Treba sa ho opýtať ako to zistil ? Presnejšie ...čím to zistil ? Lebo truhlíci také metody ktoré by podobné zvuky zistili jednoducho nepoužívajú.A šušťanie namá chybové hlásenie.Skôr by som zistoval či nebolo vydané TPI na problém s vecou ktorá sa týka čerpadla,vane,hladinového snímača a pod.Pokiaľ vydali technickú prevádzkovú informáciu tak je to jasné,majiteľovi treba nejakú volovinu povedať aby sa potichu vec vyriešila bez zvolávačky. Meniť prvý raz olej po 30 tis je jednoducho vrchol ich arogancie.Ale to robia aj iné značky.Teraz som menil olej pánovi po 1500 !!! km prvý raz.Kým bude prvá výmena u truhlíkov bude už vlastne štvrtá. Im je jedno,dávno objavili ako dať majiteľovi platiť za auto aj keď ho už má vyplatené.Čo si gazda sám neošetrí,to si aj sám neskôr keď už nič nevie zmeniť veru v nejakej forme zaplatí.
Čo by som nepodcenil je to že zbadali že tam už nie je ich značka filtra. Ja som pánovi dal presne všetko to isté,môžu si trhnúť nohov.Synovi som tri razi vymenil kým išies prvý raz k nim.Lebo...tie km sú pre motor životne dôležité ako prebehnú.To je a musí byť záujem majiteľa si to ochrániť
Treba sa zamyslieť už len nad takou maličkosťou...je vôbec nejaký diel motora lepšie a ideálnejšie mazaný ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Amarok 3.0 V6 - olejove čerpadlo

Príspevok od používateľa martincichy »

Ved to mas este v zaruke, nie?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Amarok 3.0 V6 - olejove čerpadlo

Príspevok od používateľa martincichy »

Velmi som pozeral na ten motor a cerpadlo.


Fotka motora

https://allegro.pl/oferta/silnik-vw-ama ... 1650775936

A tu komoletne nastrojeny s prislusenstvom a pohonmi prislusenstva

https://www.autobazar.eu/vw-amarok-moto ... 24048.html

Rozkreslenie cerpadla

https://www.ilcats.ru/vw/?function=getP ... anguage=en

A zaver si spravi kazdy premyslajuci clovek.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Amarok 3.0 V6 - olejove čerpadlo

Príspevok od používateľa seven549 »

makovienko napísal: 22.02.2022 17:22 Je možné aby bol problem pri tak malom nájazde? Lebo neverím tomu čo mi povedal a mam pociť, že ma chcu oklamať alebo neviedia čo robia. Vďaka za názor k veci.
mne je divne naco sa tam dava iny olej ako dava autorizak.castrol nieje zly.a tak isto ani mobil.davaj tam len jeden druh oleja.

a o cerpadle si musis nastudovat sam.tie motory dnesnej doby uz padaju na takych blbostiach ako su olejove alebo vodne cerpadla.stare 3.0 tdi boli ine masiny tie dnesne su vzdy nejake prekvapenie.
Zamknuté

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 33 neregistrovaných