VW 5.0TDi V10

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soltis
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.01.2014 21:04
Zdieľať na Facebook

VW 5.0TDi V10

Príspevok od používateľa soltis »

Ahojte ľudia,zvažujem kúpu VW Touareg alebo VW Phaeton s motorom 5.0TDi V10.Viete mi prosím povedať niečo viac o tomto agregáte?Už asi týždeň prezerám rôzne fóra a diskusie a vždy je to o tom istom,že polovica hovorí áno a polovica že nie.Že sú veľmi poruchové.Ďakujem
soltis
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.01.2014 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soltis »

Ďakujem.A máš pravdu počul som aj som sa dočítal,že pri každej oprave okolo agregátu musí ísť motor aj prevodovka von.A čo sa týka tých pretekárov ma veľmi zaujal ten kruťák 750Nm,čo je dosť sila a pri štandartnom chipe to je až okúzľujúcich 915Nm.Ale aj tak sa neviem rozhodnúť,či Phaeton alebo Touareg.
ofkpriechod
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.06.2012 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ofkpriechod »

Tiež v priebehu roka uvažujem obstarať facelift VW Touareg, ale z toho kvanta referencií od odborníkov počuvam, že na 2.5 TDI resp. V6 TDI Blue Motion sa vozíš/prevádzkuješ za polovičné náklady, takže ja by som mal v motorizácii jasno. :2f93:

Phaeton neviem, ale V6 by mi postačovala určite.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ci sa uz rozhodne pre jedno alebo pre druhe je len na tebe, podla mna ber phaeton [vyzera tak luxusnejsie ked budes z toho kurnik pre sliepky prerabat]. Pisat tu de,bi,liny ze na tom auto vycvicis kazdeho pretekara je ako ked sa moj syn v materskej skolke chvalil ze ma najvacsieho kacera na pieskovisku. Krutak ked budes mat na V10 tdi aj 2000nm ti bude na dve veci ked ti to bude stat v servise a bude sa ti smiat Jozko Ferko na felicii 50kw. Tipujem si ze pozeras po tejto motorizacii nie koli vykonu ale koli tomu ze su lacnejsie ako 3.0tdi na ktore asi nemas mince.
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Ja som to vlastnil a odpoviem ti na tvoje otázky je to VELMY PORUCHOVÉ mal som to rok a zostarol som o desať rokov ruky preč od toho auta je to stara vyžitá hovadina ktorá ti zožerie nervy a mechanik sa bude tešiť že koľko na tebe zarobil ak chceš vedieť niečo bližšie zavolaj my 0918/527710 a spotreba pod 18 nie a to je len spotreba.
soltis
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.01.2014 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soltis »

Čo sa týka tej motorizácie je to skor koli tomu.Mam vo výhľade aj 3.0TDi ale hlavne ma zaujal ten výkon.Ale čo sa týka 3.0TDi tiež som počul pár nie kladných vecí na to.Ale zase na druhej strane je pravda, že všetko záleží na čo natrafíš a to je riziko si myslím všetkých predávaných ojazdeniek.Ako sa hovorí "Skúpy dva krát kúpi"
soltis
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.01.2014 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soltis »

Preto sa informujem tu lebo neviem čo čakať od takého motora.Aké sú vaše nazory na ten 3.0TDi?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Radšej kúp benzínový a máš pokoj (snáď) :-)
soltis
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.01.2014 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soltis »

MB S 320 CDI a Jeep Grand Cherokee 2.7CRD
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Ten 3,0 je možno lepšia voľba ale aj tak neviem pochopiť co ta taha do koncernu keď máš MB inak aj ja som spravil to že zmena je život a rýchlo som sa vrátil ku svojej oblubenej značke. podla mňa nemôžeš porovnať MB a VW nebudeš podla mňa spokojný. :3020:
mato.vt
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.09.2011 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.vt »

Poloz si napr. otazku Prečo taky Touareg 5.0 V10 TDI stoji 10 az 15 tisic eur. Za take auto pytaju len tolko ? Alebo sa ho chcu zbavit cim skor ?

Btw: Niekto tu hovoril ze je neviem ako rychle to auto ze sundas kazdeho.. :D:D mozes snivat.. 5 liter v10 a ma to len 230 kw tusim a to auto ma nejaku hmotnost (+ vaha v10) nacipovana 330d ta vytrieska kedykolvek mozno aj 320d. (pamatam si ako ma 1.9tdi sundala do kopca a ja som siel na v8 koncernovom tdi)

Ale ked chces to auto vyuzivat na caste tahanie tazkeho privesu tak si myslim ze to vyznam moze mat.
Naposledy upravil/-a mato.vt v 31.01.2014 13:38, upravené celkom 2 krát.
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Mato vt ta prevodovka ten prives odtiahne iba tam naspet už pôjde tuareg na tom prívese. :4012:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Zrychlenie je pritom aute 8 s. na 100km/h takze nic moc zere aj travu okolo cesty spotreba realna 14-15 litrov , tazky motor , nauto sa sprava nedotacavo takze byt tebou bud benzin alebo 3.0TDI ten motor nekupuj
soltis
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.01.2014 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soltis »

maximteodor napísal:Ja som to vlastnil a odpoviem ti na tvoje otázky je to VELMY PORUCHOVÉ mal som to rok a zostarol som o desať rokov ruky preč od toho auta je to stara vyžitá ho*** ktorá ti zožerie nervy a mechanik sa bude tešiť že koľko na tebe zarobil ak chceš vedieť niečo bližšie zavolaj my 0918/527710 a spotreba pod 18 nie a to je len spotreba.
Jasné ozvem sa ďakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ano my sme tu vsetci neznalci a nikto z nas v takom hrdom aute ani nesedel. Je to katastrofa na kolesach a nezmeni na tom nic tvoj nazor ani ziadny test ani keby ho robili na marse. Ja osobne som dvoch kusoch sedel aj soferoval a ver tomu ze nic moc to somnou nenarobilo a nemal som dokonca ani erekciu :40bd: Minule mal jeden kus aj kamos a samozrejme natahoval to z dielni do dielni lebo to nikde nechceli robit a ked aj chceli tak za take prachy co cele auto nemalo taku hodnotu. Nakoniec to tusim vymenil za socialnu octaviu aj to mu na druhy den volali mladenci ze ci to nechce nazad ze mu aj 1000e daju

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných