VW 3.6 V6 FSI 220 KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

VW 3.6 V6 FSI 220 KW

Príspevok od používateľa gionta »

Dobrý den, mám na vás otázku ohladom motora 3.6 V6 FSI 220 KW.
Chcem sa spýtat hlavne na spolahlivosť a konštrukčné riešenie (rozvody-retaz/remen atď..) tohto motora. Spotrebu neriešim. Ďakujem za odpoved.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

keď máš na kúpu a benzín budeš mať aj na servis, takže zbytočná téma.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Niekdy sa cudujem, ze ludia kupuju, co najsilnejsie auta atd. atd.
Na SVk cesty staci uplne auto do 200 koni, ak nie menej. Mozno mhlavaty vie povedat kolko koni staci na nase cesty.

Viem, ze v top geare, ked riesili veyron, tak povedali ze zvysnych 700 koni potrebuje len na presiahnutie od 250-407km/h +/-.
tak kolko treba na sviznych 130?

Inak, ak mas nato preco to riesit. Ak kupujes nove, tak je to zbytocna otazka a ak jazdene predsa to musis zhodnotit ty alebo s tym co ides to auto kupit.

PS: Sam som zistil na fore, ze ak vyberas auta, tak si ich sam vyskusaj. Ak sa pytas na jedno, tak je tu male mnozstvo n jednotiek, ktori maju skusenosti z danou motorizaciou ( vynimka servisny technici).
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

koľkí z Vás si kupujú len to čo stačí a čo potrebujú? Nikto si nekupuje niečo len preto, že to jednoducho chce? Pre radosť? Prečo vždy treba riešiť, že načo mu to je. Predsa preto, že to jednoducho chce. A ukrižujte ho za to.
gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gionta »

tak tak, neriešte načo mi to je, ja sa pýtam na spolahlivosť a či ísť dotoho (či nieje kazový).
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

..a hlavne tu opat "pocuvat" (bez urazky) somariny.. na co je komu vykonne auto na SVK cesty lol ..tento blud nedokazem akosi pochopit. Kto si chce prdkat so zdechnutou 120konovou atmosferickou 1.6tkou (priklad..) a trpnut pri kazdom obiehavacom manevri,kde nieje 1,5 kilometrova rovinka a nedaj boze nejake stupanie.. tak nech sa paci, no ja si radsej budem krmit 390Nm a 260ps ale mam istotu pri predbiehani a to aj vo vyssich rychlostiach na dialniciach a to najma,ked je hustejsia premavka.

P.S a ako pise Acon.. tu sa vzdy musi riesit vsetko ine, len nie podstata zalozeneho vlakna.

Inak nemam vedomsti o nejakych zvlast problemoch tychto agregatov, celkom spolahlive podarene agregaty.
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa romysisa »

ja tiez uvazuem ale o Superbe V6.-260 koní..
sarkysro
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2012 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sarkysro »

kup si to neolutujes najlepsi vyber na europskom trhu vykon.spotreba
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Namieste je otázka či sa tým chcete odmeniť alebo potrestať.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kto chce ozaj pohodlné auto, asi ťakžo nájde niečo čo má pod kapotou dostačujúcu 1,4i či 1.6i...

Za mna kludne velkoobjemáč, ale niet nad primitívnu techniku, takže klasika a nie priamovstrek typu FSI
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

auto ako každé iné ja osobne by som si vybral niečo iné v tej cenovej relácii a výkone ale budiš :-) ak s autom budeš narábať poctivo a starať sa oň iste nebudeš banovať ...ak si chceš kúpiť nové nie je o čom ak jazdené študuj :4012:
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Namieste je otázka či sa tým chcete odmeniť alebo potrestať.
sám nevie...ale jano má 200 kw..on chce 220
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja osobne mám pod kapotou letného vozítka niečo málo cez 300 koní. V meste nemáš najmenší problém čo sa týka predbiehania, istoty a týchto vecí. Mimo mesta pri tých 100km/h je to tiež bez nejakých stresov a rozmýšlania či to dáš či nie, stačia necelé 3 sekundy pre vystrčenie predbehnutie a zaradenie. A dialničné nejako neriešim, nastavíš 150 a valíš. Takže optimum je (pre mňa) tých 300 koní. Ale všetko záleží od aerodynamiky váhy a ostatných faktorov. A teraz k téme.

Skúsenosť s týmito motormi má naozaj málo ľudí čo sa týka takého dlhodobejšieho testovania, každý sa zvezie atď. Skôr by som skúsil stránky kde tieto autá majú, keď tak nejaké tuningové fóra.

A ešte k odpovedi typu máš na to, tak aj nato... Áno možno má, ale určite nechce mať auto nato, aby sa na neho viac pozeral ako ho servisujú než sa vozil. Nehovoriac o tom, keď je na výlete alebo na pracovnej ceste. V tedy to vie naozaj vytočiť z hľadiska časového zdržania.

Veľa šťastia !
gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gionta »

Vôbec mi nejde oto či má jano 200 tak musim mat 220kw. Aj 2.0TDI CR pripadá do úvahy ale kedže presadám z Touaregu V10 TDI (230kw) chcem mat stále tú istotu že ked stlačím plyn auto aj pôjde. Pri Passate CC mi 3.6 vychádza ako dobrá volba, len nikde toho moc nieje písané o 3.6. Preto som zamieril sem, či náhodou niekto nemá skúsenosti s týmto motorom. Zámerom nebolo žiadne porovnávanie čo je lepšie/horšie.
basky
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 04.10.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa basky »

zdravim... chcem len povedat, ze som sice mal moznost vyskusat fakt vela aut s velkym vykonom, ale osobne vlastnim len 131koni,ale nikdy som nemal pocit, ze by som trpel na ceste, alebo pri predbiehani. A to s tym vykonom navyse a predbiehanie k tomu.. Je to uplna kravina, lebo dobre viete, ze sa "seriete" s konmi dopredu a na naposlednu chvilu sa zaradite, lebo Vy to stihate, ale ti co idu oproti netusia, co bude a ako ukoncite vase predbiehanie, nehovoriac o tom, ze ked uz robite ten super rychli manever, ze za par sekund idete vacsinou cez limit. rychlostny myslim.. a mozno casto aj limit svojich schopnosti, len to sa tazsie priznava nahlas :)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0905649060 a 15 neregistrovaných