VW 2.0TDi slabý výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

VW 2.0TDi slabý výkon

Príspevok od používateľa motocross »

Zdravím mám VW Touran 2.0TDi 103kW BMM, rok 2008 s 6-stupňovým DSG s chybou že má slabý výkon.
Auto má výkon možno 50kW ide slabo, z výfuku cítiť smrad zle spálenej nafty a dakedy zadymí tak do biela, inokedy nie. Motor sa mi zdá má taký ostrejší zvuk. Ináč štartuje dobre.
Naposledy upravil/-a motocross v 08.02.2015 11:15, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo ma tam tak zaujalo
Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Voltage: 11.93 V
Bin. Bits: 00101000
Temperature: 26.1°C
(no units): 16.0
tj stálo vozidlo,stál motor,napätie je nízke
Ja by som to skôr videl na dve rozličné veci.Že motor nelieta v núdzovom stave je skôr vec malej záťaže.
O pravdivosti vety ....V meraných hodnotách turbo tlačilo ako malo, váha vzduchu regulovala ako mala a aj ostatné hodnoty sa zdali byť OK....by som trocha pochyboval.
Tu by trebalo vyjadrenie odborníka na DSG aby sa vyjadril k spojke a či môže vôbec spôsobiť obmedzenie motora v takom rozsahu
Byť to motor bez automatu je jeho chod zdiagnostikovaný za chvílku,takto...neviem,treba počkať na vyjadrenie pravodovkára
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

Áno vozidlo stálo ale tie isté závady sú aj za jazdy,či po jazde...ešte spomeniem že auto má spotrebu teraz 12l na 100km, prevodovka teraz dobre neradí....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No, lenze na tom fore uzivatel mal vadne vstreky PO CISTENI DROTENYM KARTACOM. Nedavno sa to tu riesilo s vysledkom, ze vzhladom na tvrdost materialu na tom vstrekovaci k takemu poskodeniu nedojde, no ako vidim (a tych pripadov je viac) aj droteny kartac dokaze poskodit vstrekovac, tak, ze ho znehodnoti.
No to ti moc asi nepomohlo, kedze ty si asi na vstrekovace nesahal.
A preco hned chces riesit vstrekovace? Najskor si skontroluj sanie, EGR ventil, potom ako to vyzera pod vekom ventilov (stav vackoveho hriadela).
Ozaj, mozno blba otazka, ale ako su na tom rozvody? Synchronizacia?
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

Ako nic v zlom ale kolko trva radost z kupy takehoto auta. Ak to mas od nova tak som nic nepovedal. Mozno chcem vela, ale ak by si chcel tak nam skus popisat pribeh tvojho auta. Pytam sa len preto, ze ak su to fakt vstreky a veci okolo a mas dat dotoho okolo 2-3000€ aby to bolo vsetko ok, tak by ma asi jedlo a v tej chvili by som bral blbu fabiu vsetkymi štyrmi.
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

Tak rozvody by sa už mali meniť to mám určite v pláne, ale čo myslíš pod pojom synchroniácia?
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

S vätšou investíciou samozrejme rátam.....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Synchronizacia vacka-klukovka...
Ked uz si pisal o tych vstrekovacoch, ake boli jejich korekcne hodnoty (ta uvedena tolerancia v tom VAGu je smiesna)?
Vsetky valce boli vyrovnane, ci dakde to krivalo?
A este jeden dotaz... K tym problemom s autom. To nastalo zo dna na den? ci to postupne blblo a zhorsovalo sa? Kolko to ma asi najazdene? Mas to od nova, ci kupene dakde od neznamich osob?
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

Zajtra idem na riadnu diagnostiku tak snáď budem potom múdrejší...dám vedieť
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných