VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ricardinho83 napísal: 23.12.2021 07:31 Trucker, suhlas, porovnavat dodavky s osobakmi sa stylom jazdy a vyuzitia porovnavat fakt neda.
Inac, 1.9 TDI v A6 nikdy nebola, bola iba v Audi 100.
Ale veruže bol 1,9 tdi najväčší výkon v ponorke A6 aj 1,8T 20V bol v ponorke rv 1997-1998
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

Ricardinho83 napísal: 22.12.2021 11:24 "No a to podla mna neznamena ziadny rekordne spolahlivy motor. Moja predstava o spolahlivom motore je ina ... A teraz ma mozete ukamenovat"

Ked niekto toto napise uz v prvom prispevku je jasne, ze o nic ine ako flame sa jednat nebude. Hlavne nech ludia vidia telefonne cislo a otvaracie hodiny. Za reklamu sa platia velke peniaze, tu to ma zadarmo.
Opakovane tu pises tuto idiotinu, tak mi nedalo nereagovat. S debilmi sa nebavim ale vidim ze ty nie si debil (pozrel som si celkovo co pises a nielen ten drist o reklame). Takze odpovedam :
1. Mam dlhorocnu prax ako s ludmi tak s ND a autami
2. Telefon tam mam preto, lebo ak mi niekto chce nieco povedat / napisat, moze tak urobit osobnejsie a sukromnejsie ako vypisovanim blbosti (ano su aj ludia co mi zavolaju k teme na fore alebo napisu SMS a v 99% pripadoch to su ludia ktorych spravanie je na urovni ktoru ocakavam).
3. Narazas na reklamu zadarmo tak teraz ti vystreli dekel z hlavy - pridrz si ho - ludia ktori tu vypisuju, kecaju atd NIE SU MOJA CIELOVA SKUPINA nakolko 99% z nich ak nieco chceli tak sa z nich vykluli SPEKULANTI KTORI NIKDY NIC NEKUPILI cize rovno dodavam ze ak ma niekto kontaktuje ako nasledpk tej tvojej reklamy zadarmo tak sa mi ani neoplati dvihnut telefon lebo ja nemam rad prazdne reci a skutek utek. Asi by som bol zly obchodnik keby som sa tesil na jedneho z 1000 co mi da nieco zarobit. Mna zaujima reklama z ktorej sa polovica ludi stane zakaznikom (nie 1 z 1000). Nemam totiz rad ked nieco pre niekoho vybavujem, zhanam NEMOZNE A NEZOHNATELNE a nakoniec ten "pan z fora" ani neda vediet ze uz vlastne nema zaujem. Posledne to bol pan ktory tu zhanal spojku na cx7 lebo nikde v EU nie je (vazne je problem zohnat) a ked som mu zohnal novu aj pouzitu nech si vyberie a este za cenu NIZSIU o akej pisal, tak zrazu zacal krutit. A to som rovno pisal ze mam zle skusenosti s foriatami a nech ma kontaktuje iba pri VAZNOM ZAUJME....
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

... k teme preco som napisal ze "ma mozete ukamenovat" = bistrejsi clovek to mohol zachytit aj ako predpoklad z mojej strany ze sa tu najdu ludia ktori sa klanaju pred motorom 1.9tdi a budu bojovat do skonania :-) Mohli to pochopit aj tak, ze s tym pocitam a ze sa nemusia unuvat, ze o tom viem, ze to ocakavam a nech sa radsej venuju niecomu inemu.
Nemal som velke oci, niektore prispevky zaujali a mali uroven. Ine a hlavne tie opakujuce sa kde jeden prispievatel dookola kritizuje za negativitu a pritom z neho neprislo nic ine len obsiahla negativita. Mrzi ma to, asi to prichadza s vekom, sklamanim zo zivota alebo neviem cim to je - nesudim len som prekvapeny - cakal som skor fundovanu odpoved cloveka ktoremu presli desiatky ci stovky 1.9tdi - teda aspon tak sa tvaril.... Prave odpoved takychto ludi ma zaujimala ale zial neprisla. Ale za to prislo nieco celkom ine, priam necakane.
Komu usla pointa, tak pripominam - zaujima ma spolahlivost motora 1.9tdi cim nemyslim len kluku s ojnicami ale motora ako celku vratane prislusenstva a dokonca prevodovky, elektroniky atd lebo aj ked je trebars motor dobry ale raz vypadne to potom tamto tak sa skratka spolahlivost STRACA.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Autokoplet, tak ked som sa netrafil tak sa ospravedlnujem. Skratka mi to tak prislo. Stastne a veselé
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Autokomplet : veď ty sám potvrdzuješ to čo ja tu píšem
kde jeden prispievatel dookola kritizuje za negativitu a pritom z neho neprislo nic ine len obsiahla negativita
a o kus ďalej
nakolko 99% z nich ak nieco chceli tak sa z nich vykluli SPEKULANTI KTORI NIKDY NIC NEKUPILI
A zase o kúsok
Posledne to bol pan ktory tu zhanal spojku na cx7 lebo nikde v EU nie je (vazne je problem zohnat) a ked som mu zohnal novu aj pouzitu nech si vyberie a este za cenu NIZSIU o akej pisal, tak zrazu zacal krutit.
Takže moja oprávnená negativita sa netýka aut a strojov ale LUDÍ, lebo to mi potvrdí každý mechanik auto sa nepokazí len tak samé, auto VŽDY doebú ludia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, pokiaľ fakt niekto núti, či motivuje robiť niekoho 1000 km denne, tak to je na vzatie licencie dopravcu.

Popravde, počul som, že aj niektori kamionisti to robia, jazdia na 2 karty, ale tu už ide o zdravie a hlavne život vodiča... Infarkt, mozgová mrtvica, trombózy, hemeroidy, vysoký tlak....

Až po ohrozenie ostatných v premávke. A keď je to ešte osobná dodávka, dupľom.
1000 km denne, mimo diaľnic a bez porušovania mpr u dodávok prosto nejde.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Sú to dialničiari , a nie je to nútenie ale cielová premia. Špekulanti poznajú zakonník práce lepšie ako právnici. Majitel v tej firme často rozhadzoval náklad z velkého auta do dodávok práve kvoli kartám a tachografom.
Ale tu ide o spolahlivosť motorov - a práve takéto autá čo ani nevychladnú su zvyčajne v dobrom stave aj s vela km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autolaik »

Alr je to nutenie,co by nebolo... ak mas v ten den tovar z bodu A previezt do bodu B a vratit sa domov lebo zajtra ides zas tak ako to nazvat ked nie nutenim? Mal som v rodine zopar dodavkarov,su dni ked o troch rano vstava ,naklada a vrati sa domov o pol noci. Tych 1000km zas ale nie je kazdy den to by nikto dlhodobo nezvladol. Inak uz tam nikto z nich nepracuje,aj vlastnemu synovi som zakazal vozit len blby chleba v pekarni...kto to nevidel nazivo tak neuveri co sa tam dialo. Na fcb som volakedy narazil na zopar skupin kde sa medzi sebou bavili kto kolko dokaze otocit km,sa mi zda ze tam kecali aj o Spanielsku ... je mozne ze doba uz konecne pokrocila a zakonnik prace zavital aj tam.

Rad by som vedel kolko najazdia prepravcovia opatrovateliek po unii, ked musi ponakladat po Slovensku a previazt ludi co ja viem do Svajciarska kazdeho inam a este sa aj vratit nazad. .. Nie vzdy chodia dvaja soferi.
..jednoducho je to otrocina, v tomto su na tom naozaj lepsie vodici kamionov.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Moj mladý tam skončil po roku - zaspal na dialnici , odral bok dodavky, a caloval to z vlastného vačku.
Inak , ano už sú to roky, teraz robí vozíčkára a má viac a za 8 hodín.
Edit: a ak hladáme spolahlivý motor čo tak Perkins čo sa dáva do vzv ???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 - nehovoril som o tebe. Vsetci vieme ze tvoja kategoria su auta od 0 do 900 eur a ak uz ohrozis rozpocet investiciou 900 eur za auto tak to uz musi byt aspon velke MPV v slusnej vybave na LPG v "top" stave :-)
Vazim si tvoje prispevky lebo ide z nich taka by som povedal ludova mudrost. Ale obcas zapotis cez vsetky ciary ako teraz ked sa bavime o autach a ty zadres nejaky motor z VZV :-) Ale aspon ze si ostal pri motore, dokonca dieslovom a nespomenul si furik - to si cenim.
Foristom aj zabavacom prajem pekne Vianoce a berte zivot s nadhladom.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Preto som dal Perkins, lebo všetka skladová, stavebná, polnohospodárska technika v spolahlivosti na dlhé kilometre prekonáva osobné autá.
Keď sa nad tým človek lepšie zamyslí tak príde k záveru, že do osobných aut ide vlastne len odpad a nepodarky.
Pozrime sa na zraz veteranov v kategorii 60+ budú tam 3 osobáky a 50 traktorov. Pritom tie traktory za celý život podali niekolko násobný výkon ako osobná autá. To je len taký moj laický pohlad.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 asi chodis na ine zrazy ako ostatnych 99% ludi na fore :-) Ja som na zraze AUTOveteranov videl iba AUTA a mozno niekto dosiel aj na traktore - to uz som videl ale pomer bol 100 aut a 1 traktor...
Asi si bol na zraze traktoristov a zberatelov techniky a nie na CLASSIC CAR zraze veteranov...
Samozrejme ze "tazka" technika vydrzi viac. Staci sa pozriet na dodavkove starsie motory a tie maju cez milion. Hlavne Iveco 3.0hpt a Mercedes 270-320. Ostatne dodavky pri cca 400-500tkm uz maju zavazne problemy. Samozrejme aj tu hra rolu gazda a pouzitie.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme aj tu hra rolu gazda a pouzitie.
Presne toto tvrdím aj ja len trocha hulvátskejšie - technika nemôže za to že ludia sú sprostí. lol
Edit: nemyslel som clasic cars, ale zrazy historickej techniky tam je od motorovej píly až po lokomotívu všetko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal: 25.12.2021 17:58
Samozrejme aj tu hra rolu gazda a pouzitie.
Presne toto tvrdím aj ja len trocha hulvátskejšie - technika nemôže za to že ludia sú sprostí. lol
Edit: nemyslel som clasic cars, ale zrazy historickej techniky tam je od motorovej píly až po lokomotívu všetko.
Ved vravim ze chodis na ine zrazy ako vacsina :-)
Len mi nepovedz ze tu nemame stare auta 60+ lebo nabuduce tam na nejakom Gaziku dobehnem :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak ak by to bola 66ka tak ťa z neho vyzlečiem, 69iny sú častejšie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných