VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

mhlavaty, tak ono bolo uz od sposobu prveho prispevku zadavatela jasne, ze toto nie je tema kde sa bude chvalit. Tak ako som pisal, Vy a Turbo mate realne skusenosti s tym ako tento motor nabeha 1 mil km bez vymeny. To je dokaz, ze je ten motor spicka. Tam to pre cloveka co chce realne/hodnotne info konci. Ostatne veci su standardna a.eu diskusia, ale aj tam sa par hodnotnych informacii da najst.

Moonshine, tu ma napriklad zaujala ta skusenost s Fabiou. 50 000 sk v roku 2003 bolo vzhladom na priemerny plat ekvivalent dnesnych tak 4 000+ Euro. A to si ludia myslia, ze to ma servis takmer zadarmo. Takze mozno eye opener pre Skodovkarov a vyvratenie dogmy o lacnom servise tychto aut.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa autolaik »

tych 50.000 bola urcite vymena celeho kabloveho zvazku vo fabii v znackovom servise aj s pracou,treba povedat aj B, vacsinou to zacvakala skoro cele Skodovka na kulanciu.
Ja som ten zvazok opravoval doma sam nejak okolo 2004-5 roku za nula korun, problem bol pri kastliku baterii,tam odhnival.. pol dna roboty zohnuty so spajkovackou v ruke,porozpletat ,vysusit,povymienat cca 20cm kusky kablov. Klop,klop...uz je skoro rok 2022 a fabia je stale boja schopna.

mp3 nenajazdil 1 000 000km na galaxy,kupil ale auto s vysokym najazdom,pisal to tu..on daval na nom potom cca 10 000km za rok. Tie sharanoidne auta dostala skor hrdza,jeden cas okolo roku 2010 som hladal galaxy po bazaroch,prakticky vsetky boli zospodu dost znacne skorodovane.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ja som ten zvazok opravoval doma sam nejak okolo 2004-5 roku za nula korun, problem bol pri kastliku baterii,tam odhnival.. pol dna roboty zohnuty so spajkovackou v ruke,porozpletat"

Autolaik, to samozrejme respekt :2f93:, ale potom treba napisat aj C, a to, ze lacny servis ma ten kto si dokaze urobit vacsinu veci sam.

To mi pripomina debatu o elektromobiloch, kde p. Nagy pise, ze neni problem svojpomocne menit clanky baterie a usetrit tak tisice Eur :3035:
mato0850
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.01.2017 12:48
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa mato0850 »

Úvod témy to smeroval už niekam inam.. potom ťažko čakať kultivovanú diskusiu s prínosom nových info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,ťažko čakať.Nikto rozumne nezdôvodní,prečo niekto prispeje vôbec do témy o ktorej prakticky nemá vlastné poznatky a jediný ciel je vyvolať vždy krčmovú debatu a logicky bitku názorov.Lenže bitku názorov bez podkladu,bez objektivity,bez podkladov z čoho sa čerpá.Výpovedná hodnota nula,akurát možno pár znechutených z chlievovej kultúry.Nejde pochopiť čo je dôvodom aby niekto vždy a do všetkého prispel úplne nepratričným komentom ešte aj mimo témy,prečo je spústa takých ktorý sa vždy zaoberajú osobou pisatelia,jej duševným zdravím,finančnými možnostami a zatvára to skupina ktorá vždy rieši seba,čo by robili oni.Po troch príspevkoch nik nevie o čom je vôbec téma
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"No a to podla mna neznamena ziadny rekordne spolahlivy motor. Moja predstava o spolahlivom motore je ina ... A teraz ma mozete ukamenovat"

Ked niekto toto napise uz v prvom prispevku je jasne, ze o nic ine ako flame sa jednat nebude. Hlavne nech ludia vidia telefonne cislo a otvaracie hodiny. Za reklamu sa platia velke peniaze, tu to ma zadarmo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A ? Berie mu niekto jeho predstavu ? Má vôbec nejakú ? Povinnosť tam nie je,ale malo by platiť že každý môže mať svoju a strpí že zbytok sveta má tiež svoju.Znova a znova musím dávať Kefalínovi palec hore za ten výrok platiaci pre celé územie Československa
Obrázok
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Koľko ľudí tu na fóre ma REALNU skúsenosť s najazdenim 1 mil km na JEDNOM aute??

Tipujem, že až 0.00.... :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

MB Sprinter , číslo neviem, monterska dodávka - sedel som za volantom keď na tacho naskočil milion - auto malo 7 rokov. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale jazdil si ho od nova?? Niektoré dodávky majú od 400.000 km skok na nulu, Fiat, napríklad
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale jazdil si ho od nova?? Niektoré dodávky majú od 400.000 km skok na nulu, Fiat, napríklad

Ale naskočilo Ti max 999.999...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa hjundai »

nase sanitky tdi opakovane zastava obehu pocas vyjazdu a dookola servis..... zastava....... servis..... zastava.... vyborne stroje :200:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa trucker694 »

Za šesť rokov 750000km, ale iný typ motora, v inom type vozidla.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten Sprinter bola 98čka a tuším tam naskočili len čiarky. A nejazdil som ho len ja, ale vo firme bol od nova , asi traja monteri sa na ňom striedali.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW 1.9 TDi motory - spolahlivost

Príspevok od používateľa axer »

Jazdime cca 700tis/3roky,ale tiez iny typ motora a vozidla,takze s povodnou temou to moc nesuvisi,ziadne zasadne problemy,vecsinou blbosti cidla mocoviny a pod.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní