Vstrekovače syčanie a fučanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj893
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.06.2023 09:46
Zdieľať na Facebook

Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa juraj893 »

Ahojte

Nastal mi problém na motori 646 811, 2.2 cdi 125kw automat 4 valce, na 2. valci vstrek syčí a dymí sa z neho, auto naštartuje ale po chvíľi zhasne (ecu zablokuje zrejme), vstrekovace su nove resp. repasovane od overenej firmy z nemecka cize chybne niesu, naprogramovane v diagnostike su vsetky podla cisel+ som skusal prehodit vstreky medzi sebou a znovu naprogramovat ale stale to robilo na druhom vstreku(valci). Jedine, co diagnostika ukazala je skrat, prerusovany obvod na vstrekovaci 1(konektory niesu v skrate, pojistky pozrete vsetky), myslite, ze to moze suvisiet s tym ze syci a vyfukuje dym zo vstreku 2, alebo to moze byt aj niecim inym?aby som nekupil celu kabelaz elektriky zbytocne a bude robit stale. Som uz bezradny lebo auto mi stoji nepojazdne v kopci, kde sa nezmesti odtahovka. Ďakujem vopred za rady a odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logika veci hovorí že dym a syčanie bude mať svoj pôvod skôr v mechanike.Jedno aj druhé hovorí o úniku tlaku,ale to je tiež mechanická závada.
Problém zo skratom evidentne spôsobuje odpájanie riadiacou jednotkou.Merania (nie je v skrate) na vstrekoch a pod by som rád videl,v amatérskych podmienkach nemožné zmerať,a to čo "zmeráte" je nezmysel.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

A niekto skontroloval dosadaciu plochu co je v rovine so sachtou? Podlozky nove? Skrutky nove? Lebo ak to robi aj po prehodeni vstrekovacov vzdy na druhom valci, len tazko to bude vstrek.
juraj893
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.06.2023 09:46
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa juraj893 »

Skrutky nové, podložky na všetky vstrekovače nové, vstreky dotiahnuté, aj po prehodení vstrekov a naprogramovaní stále na 2. válci a jediné čo diagnostika hlási je rozpojený obvod na vstreku 1(elektrika)- vstrekovače su prepojené hadičkami na prívod paliva, nemôže to byť tým rozpojeným obvodom na vstreku 1?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

A dosadacia plocha je skontrolovana? Pripadne ofrezkovana?

K vsterkovacu idu z ECU dva kabla. Tie by som skontroloval.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba zistiť či rozpojený obvod vstreku 1 je príčinný alebo dôsledkový. Vstrek na skrat nepremeriate,vyžaduje schopnosť merať ultra nízke odpory.Premerať sa dá aspoň cesta rj- vstrek.Ale dymenie a syčanie vidím ako technickú vadu. Vstreky z repasu...to je také,poviem neisté.Dielňa tieto veci má šancu overovať pomerne rýchlo ak sú dobré prístupy ku konektorom tak doslova za 5 minút vie o vstrekoch všetko,zosníme si prúdy a napätia vstrekov a niet pochýb čo sa deje.Toto nevidím na samo doma riešenie.
juraj893
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.06.2023 09:46
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa juraj893 »

Takže páni, jeden problém som presne našiel na youtube, robí to presne ako na videu aj presne na 2. valci. https://youtu.be/ko6ImtlIFpU

Kedže skrutka je dobrá, podľa videa to teda bude dosadacia plocha ako tuto písal aj pán fzubaty bude treba znova ofrezovat, kupim nato tie specialne nadstavce a zajtra sa nato vrhnem a napisem sem ci sa podarilo. Zatial Vam páni obidvom veľmi pekne dakujem. :)
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa Emfo »

Nenauci sa to nikto a uz asi nikdy, nefrezuju sa dosadacie plochy na vstrekovac, od vyrobcu toho auta je to priamo zakazane. Ak sa pouzije originalna podlozka (ine su kratkodobe) nova srubka a ak sa dotahuje presne ako ma kazdy jeden vstrekovac na mercedese tak sa vstrekovac dostava na presne miesto, hlbka ako vojde spicka do valca, akonahle sa posuva nastava problem uz pri spravnom spalovani, nemusi to dobre tesnit a casto podfukuje, potom daju kadejake dve podlozky, znova je vstrekovac na inom mieste a je dymivost.

Toto su pripravky na cistenie originalne od mb, tym sa to ma cistit, ziadna freza, ked to dokazem ja tak to dokaze kazdy si myslim

Obrázok

Zaroven sa cisti aj zavit kde ide srubka aby bola istota, ze tam vojde cela v poriadku. Moment na utiahnutie 7nm a 2x 90 stupnov a musi to byt 100 percentne znova.

Co sa elektriky tyka stale treba dat pozor pri rozoberani na konektor su dost jemne a treba s nimi opatrne ak sa tam poskodia voditka na tie male piny nemusi to tam dobre vojst na piny a takisto pozor aby bol spravne zaskoceny, tam sa kablovacke este nikdy nic nestalo.

Po zalozeni novych vstrekovacov a novych kodov sa automaticky nuluju adaptacne hodnoty v rj pre vstrekovace aspon mb diag to urobi a kedze ani motor nie je novy tak sa nasledne robia nove adaptacie biekedy raz a niekedy 2x aby sa hned prisposobili aj stavu motora, dost mu to pomoze.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nefrezuju? Cize novu hlavu? Tiez riesenie.

Myslim ze mercedes aj zakazuje po manipulacii so vstrekovacom opat ho pouzit.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa Emfo »

Nie nefrezuju, povedz kolko vstrekovacov si robil konkretne na mercedese? Ja som take kefky na cistenie uz zodral a viem o com hovorim aj s tym presny ulozenim. Ano nema sa znova pouzit piezoelektricky vstrekovac, ktory si vybijal reverznym pripravkom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľa ľudí veľa myslí,ale rozum by mal veliť aby Mercedes motor robil človek čo ho dôverne pozná,a vôbec veci takého charakteru vždy.Nech to je akýkoľvek motor.Ja som motorár,mám presne specifikované ktoré sú to motory a pokiaľ by som toto riešil,hladal by som toho svojho poradcu od Mercedesu s ktorým by som sa poradil.Ja vidím príliš často ako sa každý do všetkého pustí doslova na drzovku a z nulovými vedomostami o motore.Keď už vidí že do peňaženky hrom buchol a k ničomu to nevedie,vie nájsť toho čo tomu rozumie.Tomu zase nerozumiem ja,prečo je rozumná vec vždy to posledné o čo sa ľudia snažia.
Či sa dá frézovať alebo nedá netuším,ten kto to robí vie.Ja tiež riešim mysliteľa,výsledok je na foto.Rieši sa keď už sa auto nedá používať.Tieto veci ako u tohoto Mercedesu nevzniknú v sekunde...akurát sa to ignorovalo.A ak by aj dospelo do stavu že pôjde nová hlava,je to odmena za tú ignoranciu.
Toto nie je dielo hodiny ani dňa
Obrázok
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Emfo napísal: 31.07.2023 16:58 Nie nefrezuju, povedz kolko vstrekovacov si robil konkretne na mercedese? Ja som take kefky na cistenie uz zodral a viem o com hovorim aj s tym presny ulozenim. Ano nema sa znova pouzit piezoelektricky vstrekovac, ktory si vybijal reverznym pripravkom.
Ok. Nejdem si tu merat pipikov. Mam dost inych problemov, ako tu niekoho presviedcat. Rob ako len chces. Ja rovnako.
Ak mas pocit, ze MB je viac ako ine auta, sklamem ta.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa Emfo »

Ani ja nepotrebujem si nic merat. Ani ma vobec nemusis o nicom presviedcat. Ja tiez nie raz volam a pytam sa o kadeco ked neviem to je normalna vec, radim sa ale keby sa s tym clovek nestretava tak som ticho. Minuly tyzden zvoni telefon, nevies ake treba dat podlozky lebo sme frezovali a uz sa to neda dobre utesnit keby toto clovek nepocuval tak drzi p.cu.

Toto nie je pre srandu

Obrázok
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Trosku rozdiel co hovoris. Ak to frezuje blb, nemoze to dopadnut dobre. Ja som s tym nikdy problem nemal. Dokonca ani sa nikto nevratil ze by to bolo zle spravene.

Zo servisnych manualov si vzdy vyberiem co potrebujem. Tie ojeby co tam pisu, aby zarobili na novych dieloch ma nezaujimaju.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Vstrekovače syčanie a fučanie

Príspevok od používateľa Emfo »

Ok mas pravdu frezuj.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných