Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa martincichy »

Ako som servisoval poslednych dusterov:

Duster 1, rv 2015, 1.6 16 v LPG
5000 km - vymena oleja a filtrov
19 000 km - vymena oleja a filtrov
33 000 km - vymena oleja a filtrov
46 000 km - vymena oleja a filtrov
61 000 km - vymena oleja a filtrov
70 000 km - cistenie el. mag ventilu v redukture LPG v zaruke
73 000 km - cistenie el mag ventilu, vynemena oleja a filtrov, brzdove dosticky
81 000 km - cistenie el. mag ventilu v zaruke
90 000 km - vynemena oleja
99 000 km - vymena elektromag. ventilu v zaruke
105 000 km - vymena oleja
120 000 km - vymena oleja, capov riadenia, nove kotuce, dosticky
130 000 km - vymena oleja a filtrov
145 000 km - repas prednej napravy - loziska, tlmice, pruziny a ramena
160 000 km - vymena oleja a brzdovych dosticiek
175 000 km - vymena oleja a filtrov, nocy reduktor LPG
188 000 km - vymena oleja a filtrov, brzdovych kotucov, dosticiek, capov riadenia, predaj auta

Duster 2 - rv 2019, 16 16 v, LPG
5 000 km - vymena oleja a filtrov
20 000 km - vymena oleja a filtrov, nove autoradio v zaruke
35 000 km - vymena oleja a filtrov
40 000 km - vymena RJ pre LPG v zaruke
60 000 km - vymena oleja a fiktrov, brzdovy h dosticiek
75 000 km - vynena oleja a filtrov
90 000 km - vynena oleja a filtrov, brzdovych kotucov a dosticiek
105 000 km - vymena oleja a filtrov
130 000 km - vymena oleja a filtrov, brzdovych dosticiem
145 000 km - vymena oleja filtrov
160 000 km - vymena oleja a filtrov, nove kotuce a dosticky, capy riadenia
175 000 km - vymena oleja a filtrov
190 000 km - vymena oleja a filtrov
197 000 km - novy reduktor LPG - minuly tyzden

Vsimnite si, co vsetko som vyreklamoval - bez problemov. Smejem sa, ako citam pribehy o neuznanych reklamaciach. Dacia - no problem.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa ivko1 »

kazimir napísal: 25.07.2023 15:38 Otazka je to vagna, ale pise ze na tej fabke treba robit spojku, motor, tlmice a kadeco ine. Nevidim dovod preco by nemohol kupit nieco ine starsie ojazdene v lepsom stave. Kazda jazdenka je velke riziko, ale tu je to znizene tym, ze to co uz vlastni je v zlom stave.
No ale ked kúpi auto s 200tkm tak si myslím že ho rovnako nemusia obísť tlmiče a ani spojka v nejakom kratšom horizonte a tiež kadečo iné...

Problém je iba v tom kde to dá robiť, budem to písať asi tak po 500x...
Sú dodávatelia ND a dodávatelia ND, zneje to rovnako, ale v jednom prípade budú stáť predné tlmiče trepnem 70€ kus a v druhom prípade budú stáť 120€ kus a bude sa jednať presne o tie isté produkty.

Rozdiel je iba v tom či si to budem robiť sám a kúpim si ich po 70€, alebo to bude robiť servis a ten mi ich dodá po 120€...
A nie nebude to preto, že by chcel oyebať klienta, ale preto, lebo ich za takú cenu kupuje...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 25.07.2023 23:54, upravené celkom 1 krát.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa raven85 »

Dal by som opraviť to čo máš a spokojne sa vozil.
Je to auto, ktoré poznáš, nie je dôvod ísť z kaluže do blata.
Ak by si jazdil dlhšie trasy a chcel kupovať nové auto, tak by som ti radil nové auto.
Ale meniť jazdenku, ktorú poznáš, za jazdenku s nejasnou minulosťou to nie.
Jedine, že by si kupoval od niekoho, koho poznáš a vieš, že ako sa o auto staral.
A keď ti nechýba mesačne 200€ a máš už niečo našetrené, kúp si nové v triede fábie na leasing aj s poisteniami a spokojne sa niekoľko rokov vozíš.
Cena generálnej opravy = akontácia nového auta.
Na tie km v pohode aj operatívny leasing, km neprekročíš...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ako sa k tomu postavil Martin to dáva zmysel.Samozrejme pokiaľ by sme išli na kompletný účet,by trebalo doložiť všetky náklady - kúpa vozidla,poistenia,tankovanie paliva,prezutia,proste do grajciara všetko čo sa minulo na auto.Mínus návrat peňazí z predaja jazdenky.Pokiaľ by sa posudzovali len servisné náklady,to dáva zmysel až vtedy,keď je odpočet robený pri vyžších km najazdených jedným majiteľom.V týchto nákladoch mám celkom dobrý prehľad pri autách ktoré chodia výlučne ku mne a majú 400-500 tis km.Sazrejme svojich a detí.Bolo by to určite zaujímavé čítanie,ale zároveň treba takú myšlienku zahodiť pretože by zadalo dôvod na všetko,len nie rozumnú diskusiu k veci a problematike.Nech si to ošetrí každý po svojom ako produkt vlastného rozumu a plody rozhodnutia nech si užije tiež.Tak je to aj spravodlivé pre každého peňaženku,tu sa dá natrepať dve na tri,peňaženka každého jedného je spravodlivá ku každému či trepe či hovorí pravdu,bije do prs či vystatuje
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa martincichy »

K tomu, co som napisal - obe dustery maju najazdene 200 tis km za 4 roky. Povodna myslienka, nechat dustera 1 padla okamzite po predvadzacej jazde s dusterom 2. Dvojka je uplne ine auto, vyrazne lepsie. Dvojkovy duster zostane u mna az po srotovisko. Obe dustery jazdili / jazdia po polnych a lesnych cestach a niekedy aj pomerne narocnym terenom. Napravy dostavaju zabrat, tlmice poriadne.

Z toho je zjavne, ze ak sa niekto obava servisovat jazdenku - ma zmysel kupit nove, jednoduche auto a predat ho po 4 rokoch a kupot nove. Cenovy rozdiel - cca 1 200 eur rok je velmi priaznivy v porovani s kupou a servisom 10 rocnej jazdenky, ktora ma plus 200 tis km.

Podobne ako duster obstoja dokkery. Na jednom sa menila lambda sonda a inac nic.

Phaeton a insignia su tiez relativne spolahlive. 3.0 V6 TDI uz absolvoval ozdravnu kuru pri 250 tis km- vzhladom na vedomosti, velmi lacnu, lebo veci sa riesili na uplnom naznaku - mozno skor hovorit o preventivnej udrzbe ako o oprave niecoho polazeneho. Napriklad klapky. Este nerobili problem, ale vizualna kontrola preukazala, ze problem nie je daleko.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Z toho je zjavne, ze ak sa niekto obava servisovat jazdenku - ma zmysel kupit nove, jednoduche auto a predat ho po 4 rokoch a kupot nove. Cenovy rozdiel - cca 1 200 eur rok je velmi priaznivy v porovani s kupou a servisom 10 rocnej jazdenky, ktora ma plus 200 tis km."

Martin, tak toto ti vyvratim velmi jednoducho :d :D . Spomenul si Insigniu, ok, 2.0 Turbo benzin nova ratajme 40 000. Po styroch rokoch cca 25 000, v najlepsom pripade 27 000. Desat rocna 2.0 Turbo ratajme 7500. Takze to mame na servis za styri roky vatu cca 6000 Euro. Ale pozor, o kolko nam klesne jazdenka z tych 7500? Ratam, ze za 4500 predas 14 rocnu 220 konovu Insigniu bez problemov. Takze ked priratame k vate, mame spolu viac ako 10 500 Euro plus a to este ratame, ze ta nova nevypyta za 4 roky abi Euro na servis. Ver mi, jazdenka vychadza lepsie takmer vzdy
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Nove auto je jasna podmienka vtedy ak najazdis vela, si na jednom aute bytostne zavisly, alebo ti zaraba peniaze a musi skratka jazdit.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa seven549 »

jazdene auto je vyhra ale len ak je dobre.no tych aut momentalne niet a ak aj sa nieco ukaze je tam uz pokoronna inflacna prirazka + 5000 euro.od korony je problem zohnat nieco dobre.vela ludi si drzi doma to co ma.predavaju sa len vraky
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...je to vsetko vec nazoru a pohladu,vsetky svoje auta som servisoval pravidelne,aj tie starsie,nikdy som nemal problem s predajom,ziadna staznost od kupujuceho...,nikdy som nekupoval nove auto,vzdy len jazdenky do ktorych som investoval...Momentalne asi predam Nissan Qashqai 2-liter benzin,v merku mam Dodge Durango 5,9l a Jeep cherokke laredo 5,2 l...,ratam s investiciou...
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa tuninka »

seven549 napísal: 26.07.2023 21:03 jazdene auto je vyhra ale len ak je dobre.no tych aut momentalne niet a ak aj sa nieco ukaze je tam uz pokoronna inflacna prirazka + 5000 euro.od korony je problem zohnat nieco dobre.vela ludi si drzi doma to co ma.predavaju sa len vraky
veď dobré auto sa nepredáva a ak áno, tak nie pod cenu... pred rokom som kúpil jazdené 18 ročné auto pre deti a predošlý majiteľ mi potom hovoril, že nevie čo má miesto toho auta kúpiť, lebo čo bol pozerať 8-10 ročné autá, tak v jeho cenovej kategórii čo chcel investovať boli všetko v horšom vizuálnom aj technickom stave, ako to čo predal
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Podla mna sa dobre auta jazdene predavaju. Stale je vela ludi, ktorych auto prestane bavit, je zmena v rodine, dostane sluzobne a nepotrebuje zrazu svoje atd. Samozrejme ale treba ratat s investiciami na servis, jazdene auta v stave noveho za par Euro sa fakt nepredávajú
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa oco13 »

Stale je vela ludi, ktorych auto prestane bavit
Toto je kategoria predajcov (nielen auta), kde okamžite skladám telefon a číslo si značím. Vec môže byť super, ale kúpiť niečo od človeka čo má problém v hlave je prúser. :300f:
Druhá kategoria sú dedičia - predávať pozostalosť, je neucta k predkom. Môj dedo bol stolár, všetko čo ostalo po ňom som nasťahoval na povalu a o 30 rokov najmladší syn mal takého ježiška že len čumel. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, vidis, prichadzas o prilezitost kupit dobre auto. Clovek, od ktoreho som pred dvoma rokmi kupoval XC90 myslim, ze vo velmi slusnom stave za velmi zaujimavu sumu mi povedal, ze skrstka uz nechce SUV a planuje kupit MB RKove kvoli priestoru. Chodil na ryby a prespaval v aute ked viac popil :3035:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A6ku som zase kupil od mechanika, ktory ju.servisoval pre predchadzajuceho majitela. Kupil ju pre zenu, vymenil na nej prednu napravu, brzdy, spojku a o pol roka ju predal, kedze zena si nevedela zvyknut na nizke nastupovanie/vystupovanie a manual. Myslim, ze jej potom kupil X3ku alebo nieco take.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vražat peniaze do stareho alebo kúpiť niečo novšie

Príspevok od používateľa oco13 »

Chodil na ryby a prespaval v aute ked viac popil :3035:
Já ti nevím Karle, ale kupovať auto od opilca?? A radšej nech mi v aute smrdí malta alebo odstavčatá ako ryby.
Ja sa skôr tak nejako zamýšlam nad tým, že na starých sa stále niečo kazí. Prečo sa mne nič nekazí? Teraz tu píše maník, že mu Superba nad 3t rpm hodí do núdzaku a ja rozmýšlam kedy som auto točil nad 3 tisíc (velmi velmi dávno), v inej téme sa píše že autu škodí podtáčanie. Dvojhmotu som nikdy nemal a tak 1700 benzín a 2t nafta nie sú až tak nízke otáčky, či?? Ano ja viem, že jazdím ako prasa, ale nikdy nie voči autu, to za nič nemôže.
Edit : a A6 alebo XC90 tak nejako sú trocha dosť ďaleko od toho čo mám v hladačiku ja. Momentalne pozerám Daihatsu Sirion , jazdil som na ňom u dcery vo švajci a celkom sa mi páči.
To by sa tomu Volvu asi aj vošlo do kufra. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných