Vrátenie zálohy za rezervované auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Vrátenie zálohy za rezervované auto

Príspevok od používateľa lubomirh »

Zdravím,vracia sa záloha za rezervované auto?Pred 4-dnami boli u mna doma pozerat auto,kde bolo všetko dohodnuté po skúšobnej jazde a po skotrolovaní podvozku v servise a preverení VIN.Venoval som sa im 2-hod.Zálohu mi dali 500€ aj ked som nepýtal žiadnu sumu,dali sami od seba a že prídu po auto a doplatia.Dnes mi volali že ma nepotešia lebo už kupili ine auto inde a chcu vratit zalohu.Je to normálne?Ako mám reagovat,vratit zalohu?Dakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zaloha / rezervacia, nekupis bohuzial mozes dat eurkam :bye: , kupis - odpocita sa z ceny...

mozes kludne tvrdit, ze si poslal prec inych vaznych zaujemcov...
alebo zalezi na tvojej dobrej voli ako sa zachovas, je to na tvojom rozhodnuti ciste, ziaden narok nemaju :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Doklad si nejaký vystavil? Čo je na ňom napísané?

A už tu raz podobná téma bola, súd by dal za pravdu im...
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Samozrejme som dal príjmovy doklad na zalohu 500€,ktoru mi dali.Oni dnes volali len že aby som sa nehneval už kupili ine auto po 4-dnoch od prevzatia zalohy.
Naposledy upravil/-a lubomirh v 19.01.2016 11:26, upravené celkom 1 krát.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tie peniaze im samozrejme vrat
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

presne ako pise Cico, pokial nemate podpisany papier ze ste sa dohodli na NEVRATNEJ zalohe, bol by som opatrny s myslienkou peniaze si nechat. Je v celku jedno ci si zalohu pytal alebo nepytal, ked si ju zobral. Je na tebe ci tych 500 stoji za natahovacky ktore budu urcite nasledovat. Auto mozes predat stale.
Poucenie do buducna - peniaze (davat/brat) len s papierom na ktorom je vyslovene napisany UCEL
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Na príjmovom doklade je napísané záloha za konkrétne auto a ŠPZ auta,ktore rezervovali.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Otazne je, ci ti to stoji za tych (smiesnych) 500 EUR.
*
Auto za 4 dni nestratilo na ocakavanej hodnote.
Ja by som to urcite vratil a s kludnym svedomim predal auto dalej. Totizto po svete chodia rozni hajzlici a nevies, na koho si natrafil. V reci slovakov - v noci ti moze pri tych mrazoch prasknut reflektor, alebo ti kuna vyrobi v motore nejaky skrat a bude ohnostroj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ papier neobsahuje jasne že je po termíne a nedodržaní lehoty nevratná,tak ju proste treba vrátiť.Toto je to,keď sa nechce písať jasnou rečou.Za starého režimu mi tu ostalo 50 tis zálohy od vtedy veľkého "podnikateľa".Týždeň nato sme si dali kávu a dotyčný z úsmevom a bez problémov skonštatoval,že to poka..l.Ibaže ja som ho pár hodín pred vypršaním volal že mi tu sedí iný kupec z peniazmi v taške,nech si príde pre zálohu.Že nie,nevypršala lehota.Do polnoci som hostil druhého záujemcu,ešte hodinu pred vypršaním sa smial že ešte platí čas.Peniaze ostali,aj kamarátstvo ostalo,narovinu sme si povedali že za blbosť sa platí.Ale to ešte vońal svet,dnes to asi takto nefunguje,dnes neplatí ani ústava,nie nejaký zdrap papiera alebo dané slovo
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Záloha sa dáva nato aby predávajúci auto už nikomu nepredal a kupujúci sa zaväzuje auto kúpiť. Pošli ich s pánom bohom. Máš doklad o tom, že si prijal zálohu na kúpu vozidla. Nech sa poučia šašovia.
tomasmil
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmil »

Pokiaľ by mal peniaze "len tak" vrátiť, potom aký zmysel má záloha (bez papiera o prepadnutí v prípade nekúpenia)?? To akože ako kupec prídem k predajcovi, poviem "tu máte 500€, papier nepotrebujem, podržte mi ho pár dní" a o 4dni zavolám, že chcem peniaze naspäť, že som kúpil inde?

Ja osobne by som kupujúcemu zo zálohy strhol náklady :
čas/ušlý zisk...2hodiny = 40€
opotrebenie auta/spotrebované pohonné hmoty = 20€
prenájom auta na 4dni (myslel som si, že ho beriete a nechcel som na ňom jazdiť) = 160€
-----------
spolu 220€, 280€ vám vrátim.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Vrát im peniaze nebudeš musieť plytvať mozgovou kapacitou ani nervami potešíš karmu a budeš mať pokoj nič si nestratil tak si nerob problémy
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jako bolo povedané ak nie je zmluva o podmienkach platby tak im to musíš vrátiť. Lebo zálohu beriem vždy aj ja no uzavriem zmluvu kde je jasne napísané, že v prípade ak kupujúci odstúpi od zmluvy, má nárok na vrátenie zálohy ak predmez KZ predám za uvedenú sumu. = ak predám lacnejšie započítam časť alebo celú zálohu. Lebo načo je záloha?
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Urobil som ako píše TOMASMIL-dik za podporu,len nechápem keby som predal auto aj ked som zobral zalohu,ako by sa tvárili kupujuci ked sa sem trepali 200km hore dole a by som im vratil zalohu nazad.To by som bol asi podvodnik pre nich.Mam ponaučenie ako pišete,treba ešte zmluvu napisat o prepadnuti zalohy k prijmovemu dokladu za zalohu.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Len pre zaujímavosť, aká bola reakcia?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných