Vozidlá značky Dacia - skúsenosti, spoľahlivosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Vozidlá značky Dacia - skúsenosti, spoľahlivosť

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahojte. Táto automobilka ma už dlhšie zaujíma. Vyrába lacné autá, ktoré podľa toho, čo som sa dočítal všade možne "po internetoch" je aj spoľahlivá a ľudia si ju obľúbili. Dokonca aj nemeckí auto redaktori, čo už je sila sama o sebe, ju vychvaľujú. Aké sú Vaše skúsenosti so spoľahlivosťou Dacii? Aj stratu hodnoty má jednu z najnižších.
Na dacia klube som si prečítal jednu tému, kde pán sa pýtal na to, či je motor 0.9TCE vhodný na LPG a ako je na tom so spoľahlivosťou. A jeden mu tam odpísal, že má bratranca v Rumunsku, ktorý na tomto motore v Logane ako taxikár nabehal už 350 000 km bez nejakých vážnych problémov. Ak je to teda pravda.
Aký je Váš názor?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na pumpe v NZ (lacné LPG) pravidelne stretávam taxikárov ktorý majú na Loganoch a Sanderách natočených 300 a viac tisíc km . Samozrejme na plyne a všetci by si tie autá kúpili aj domov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mahro1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.01.2008 13:16
Zdieľať na Facebook

HHH

Príspevok od používateľa mahro1 »

ZZ
Naposledy upravil/-a mahro1 v 04.10.2017 21:25, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ha lol pre avdinku je 300 len vstupenka do servisu. Neviete niekto kolko stojí výmena DSG alebo Tiptroniku? Len tak na porovnanie :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Nic vynimocne... tieto auta jazdia v sluzbach taxisluzieb snad po celom Slovensku... bezne najazdy ci uz benzinov alebo dieslov presahuju 300 tis. km... spolahlive, lacne auta...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Auto čo sa nehrá na to,že je viac než auto.Čím viac sa stúpa po rebríčku ceny auta,tým viac nezmyslov si zákazník kupuje.To čo potrebné a nutné je,to Dacia obsahuje.kto v aute vidí iba prepravný prostriedok a nutné zlo umožnujúce existenciu,môže byť spokojnejší než majiteľ Q7
Že ľudia nakočírovali vývoj idiotským smerom,je evidentné.To nie je iba o doprave samotnej,je to o obchodných reťazcoch,u idiotovi ktorý naprojektuje cestu tak,že (NR) človek sa na R1 dostane po 6 kilometroch zbytočnej cesty a pritom pod ňou prechádzal bez možnosti pripojenia.To aký dement toto porobil a prečo ? A robí sa stále,to jediný kruháč nie je naprojektovaný normálne.Nie že by som to nevedel čo sa tým je.Ale na jednej strane sa ide svet dosr..ť z emisií,na druhej tisíce a miliony aut robia a zasierajú vzduch zbytočne.Ak toto nie je idiotský svet,tak už nič
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jeden maník z automobilového priemyslu sa po otázke "lacné autá ala dacia" pousmial a povedal že ani Dacia nieje "lacné" auto... povedal že nieje problém vyrábať autá za cca 3000E... Ale odkedy sa auto stalo u nás meradlom statusu budeme odpovedať na dotazy "audi 4x4 lpg tiptronic vek 14 rokov...oplatí sa? "
Za mňa škoda že sa nedržia klasických 4 valcov...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vozidlá značky Dacia - skúsenosti, spoľahlivosť

Príspevok od používateľa seven549 »

gnagy napísal: A jeden mu tam odpísal, že má bratranca v Rumunsku, ktorý na tomto motore v Logane ako taxikár nabehal už 350 000 km bez nejakých vážnych problémov. Ak je to teda pravda.
Aký je Váš názor?
treba zistit co maju nasi taxikari za motory a to kupit ak to chces na lpg.0.9 turbo 1.2 1.4 tsi alebo ford 1.0 1.6 ecoboost maju svoje problemy pri najazde cez 100000km tak to radsej nedrazdi.pri nalozenom aute to tahat nebude.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Oco ma od nova daciu sandero r.v.2009 a tiez ziadny problem iba bezny servis . Su to auta ktore nemaju x zbytocnych xujovin a zbytcnej elektroniky a su v celku spolahlive :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vsetko je pekne, aj co tam neni sa nepokazi, chujovin x navalanych...co je ale bohuzial, kto raz ochutna lepsiu karu, ten vie kam ho vlastna prdel uz nikdy pusti k akemu kompromisu, proste ked niekto jazdil priklad Eklasu 6 valec+ automat, tazko ho presvedcit ze dacia robi super auto roka a okoliteho vesmiru, ani otvorene oci nemusi pritom mat... lol, je velky rozdiel v aute zit a urobit obcas kolecko okolo komina, technicka sposobilost techniky, naklady na km, moze byt prosto aj informacia druhej triedy
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - všetci žijeme z peňazí a mne proste moja peňaženka nepovie že Q8(ktorú vyrábam) je lepšia ako Dacia. Najlepší ekonomovia na svete vyrátali a ja verím že to platí - cena tvojho auta by nemala presiahnuť tvoje 4 mesačné hrubé zárobky. Lenže toto slováci nejako nevedia dodržať.
A či a v akom aute sa dá žiť?? Ja som na VW Polo 1,0l + LPG urobil za dva roky 220t km, A na R5 1,7 + LPG za rok 90t km.Teda som oprávnený tvrdiť že žiť sa dá aj v škode 1203. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Je jasne ze na luxus sa lahko zvykne a tazko ziadat aby basternek jazdil v novej dacii o to nejde. Ide o tych co miesto novej dacie kupuju vydojene pochybne psedoluxusne auta lebo im davaju pocit ze sa stavaju tymi ktori si ich kupovali ako nove. A oco ty tolko jazdis pracovne?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

oco13 napísal:Ha lol pre avdinku je 300 len vstupenka do servisu. Neviete niekto kolko stojí výmena DSG alebo Tiptroniku? Len tak na porovnanie :40bd: :40bd:
Keby bol v tych dokkeroch menil automat tak by to tiez nestalo 300e tak neviem co tu pleties dsg alebo tiptonik
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki ani ja neverím celkom tým ekonomom a tak som si to otočil kupujem auto za 1/4 mesačného príjmu :40bd: :40bd: Kvalitu môjho života mi do budúcnosti zlepší len jašterka (vzv) - tú si kúpim a vnúčence - to mi ostáva len dúfať. lol
Ak zarábaš tisícku v hrubom a manželka tiež mali by ste si kúpiť práve tú Daciu , Fabiu , Punto ,Fiestu a čo ja viem čo sa ešte predáva za 9900 eur. Ale hlavne by ste mali ostatné peniaze dať na vzdelanie detí , dom bez hypotéky, preoste na čokolvek iné ako na hrbú železa. Teda pokial nie si kutil ako ja čo denne niečo zvára a reže karbobrúskou. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

patko1 napísal:
oco13 napísal:Ha lol pre avdinku je 300 len vstupenka do servisu. Neviete niekto kolko stojí výmena DSG alebo Tiptroniku? Len tak na porovnanie :40bd: :40bd:
Keby bol v tych dokkeroch menil automat tak by to tiez nestalo 300e tak neviem co tu pleties dsg alebo tiptonik
Veď práve krássa tej Dacie spočíva v tom že tam ten automat nie je. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný