Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ale povotit sa pridem rad, len na vychod uz tak casto nechodim.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa lorak777 »

osobne by som tento motor necipoval, alebo len minimalne...na AP to mas prve indicie, ze bude treba repasovat....mozes na tom jazdit, nic nepokazis, ak chces predlzit zivot prevodovky, daj vymenit olej, filtre a mozno vydrzi aj rok, ak to nepretazujes....ked ti uz nezoberie napr. spiatocku, alebo rozbeh na dvojke, tak vtedy hned na repas a uz nejazdit...
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa akimoto »

Das má pravdu. Prevodovka neradila ako má, dala sa do manuálu po vypadnutí 5-ky a na displey namiesto veľkého "D" bola pomlčka a neradila. Po diagnostike: chyba elektrohydraulického ventilu asi/päťkový solenoid/ je vadný a pri rýchlosti nad 100km vypadáva a nastúpi trvalo 4-ka. Po zastavení a vypnutí motora a znovu naštartovaní zas ide všetko O.K., ale po čase pri jazde znova vypadne. Prevodovka radí hladko, bez trhania a ja si myslím že je treba vymeniť vadný solenoid. Je taká možnosť na tomto fóre zohnať mechanika, ktorý by to vymenil? Ponúkajú mi repas celej prevodovky v AutoLabe v Ružomberku za cca moc. Diký za ohlasy.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Do RK chodím na výmenu oleja. So servisom tam skúsenosti nemám.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Cviro, nahral som pre teba video. V cca 19 sekunde otvára prevodovka menič, lebo prišlo mierne stúpanie. dvojku preradí až v 21 sekunde. Rovnako to robí v určitých situáciach aj na 2 aj na 4. Na 5, 6, 7, 8 to už nerobí. Čiže áno, presne viem kedy je menič otvorený a kedy zatvorený a nepotrebujem k tomu diagnostiku.
Pekný deň.

https://ulozto.sk/tamhle/dpLZXb7El2z8#! ... OWITMyLt==

PS: Aisin pri poruche menič neuzamyká. U PSA dokonca ani pri poruche, ktorá sa prevodovky netýka.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ponúkajú mi repas celej prevodovky v AutoLabe v Ružomberku za cca moc."

Akimoto, ked sa smiem spytat, kolko je cca moc? Mame v rodine presne to iste auto s tym istym motorom (samozrejme nechipnutym) a iba o rok starsie. Nie, ze by to nieco menilo, isiel som do toho s tym, ze to neni Skoda 120 a zaplatim to, len ma to dost zaujima.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

Cviro je kamarat, za ktoreho som sem velmi davno daval inzerat a trebalo sa prihlasit.

Mohol si dat video niekde kde netreba stahovat. Ak su tam vykyvy otacok alebo nieco podobne kvoli uzamykaniu menuca je to dost nekomfortne by som povedal, moja prevodovka toto urcite nepozna, kedze menic nezamyka nejako skokovo ako ked zle pustits spojku, proste zvlastna vec. Ja ked vyradim spojku z cinnosti v menici, neprehreje sa prevodovka ani tak. Pricina bude skor inde.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Pocitovo to necitis…. Iba to vidis na otackach. A to ci to tvoja prevodovka pozna netusim.

Inak prevodovka na tom aute ma 300 tis, a radi presne tak isto, ako ked bola nova. Je jedna z najkomfortnejsich ake som kedy mal.

Ps: prevodovky v zime bezne chodia po starte s otvorenym menicom, aby olej co najskor dosiahol prevadzkovu teplotu.
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa lukoluky »

Cipnuty motor tlaci do prevodovky z jednej strany a plne nalozene auto z druhej strany. Pekne ze si napísal mestá ale ja to tam nepoznám. Rovinka kopce ponahlali ste sa???

Presne sa do riadenia aut. prevodovky nevyznam no myslim si ze je nastavená na sily aké sú odhadované pri vývoji a optimalizované s motorom. Ako rychlo radi kedy spina a rozopina tu spojku. A dimenzovana na nejaky max vykon a krutiaci moment a viac motorov. A ked tam nieco postelujes tak tam aj nieco troska inak funguje...

To je jedno.
Skontroluj ci su ciste chladice ak sú.

Inak prehriaty olej. Uz je spáleny. Vymenit. Tam kde ho budu menit myslim budu mat pocítac aby pozreli aj teploty na skusobnej jazde.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa lorak777 »

neda mi nenapisat, aj ked sa nik k tomu nevyjadruje... myslim, ze na svete neexistuje mechanik, ktory by vymenil v takej AP jeden solenid....to je zjavne absolutne nepochopenie problemu...tvoja AP je uplne na repas...aspon si pozri na obrazku, ako to vyzera, lebo takto mam dojem, ze si myslis, ze je to ako vymenit sviecku, hadicku, kabel, zhavic a pod. ....ked sa rozoberie, vymenia sa vsetky solenoidy, aj lamely a samozrejme nove tesnenie, filter, olej a mozno nebude treba menit hydromenic, ale to by som nedufal... a ten olej,ako tu uz niekto podotkol, ked uz to takto radi, tak je uplne prepaleny....toto nie je na diskusiu, ale na kompletny repas....
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Mne dva roky dozadu hovorili okolo 1800 za repas aisinu.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

To neni az tak vela vzhladom na to, ze na vacsine Volvo for sa o tom hovori ako o najvacsom strasiaku pri kupe jazdenky. Neni to malo, ale oproti modernym DSG stale v pohode
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa lukoluky »

Ak to ma mierku hladiny oleja do prevodovky tak ceznu vytiahnut s hadickou 1 deci oleja a pozriet farbu vo flaske. Nie vytiahnut mierku a pozret aku farbu ma tych par kvapiek na tycke. Cervena asi tam bude problém. Cierna. Vymenit olej

Vypustit. Zhodit dekel. Vystriekat cisticom brzd. Prask nove tesnenie dekla filter ak je to filter a nie len sítko. Naliat olej cez mierku. Internet ponuka hafo postupov.
Ak to ma zly olej a da sa novy automat MÔŽE začat fungovat uplne normalne.

Ak tam je nefunkcny solenoid v mechatronike tak by sa dal vymenit iba ten. No uz ked je vonku prevodovka jasne ze to kazdy rozvrta cele.

Teraz pointa. Oplatí sa urobit vymenu oleja za 170-190€
Alebo rovno vycálovat 2 000€
To si musí kazdy zodpovedat sám.
Zamna keby tych 200 kaciek nepomoze tak uz by mi ich nebolo luto ked musim dat 2000 za repas. 2000 alebo 2200 to je uz jedno.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ty si este asi aisin nevidel. Radsej nepis. Lebo zo seba robis …
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa lukoluky »

:papa: predstav si ze ja som si vyhladal tu prefodofku na googli yt aj v pdf aby som ju videl. Aku ma konstrukciu aby som si urobil predstavu čo je mozné a tak... A čo ty?

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných