Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa akimoto »

Poprosím, dnes normálna jazda 5 ľudi na letisko do Krakowa a pri spiatočnej ceste 2 osoby pri Žywiec mi palubka vypísala "vysoká teplota oleja prevodovky" Volvo XC90 r.v. 2005 120kW chipnutý motor na OK-Chip na 190HP, čo s tým, alebo kde hľadať príčinu? Ďakujem za info
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Treba pozriet ako ma ta prevodovka riesene chladenie oleja. Je mozne ze je tam termostat, ktory nefunguje korektne.

Druha moznost je ze menic, pripadne nejaka spojka je v preklze a olej sa nadmerne zahrieva.

Uzamkol sa menic?
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa akimoto »

Ak sa dozviem že sa uzamkol menič. Na ceste tam sa nič také nevyskytlo. Motor ma 245136km, tak pravdepodobne preklz meniča. O termostate na chladiči oleja neviem. Ďakujem za odborné vysvetlenie.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

Nijako sa to nedozvies to nemas vediet ak je to v diagnostike tak pracu zamykania odomykania, alebo ci je v preklze a pripaja sa bude vidiet tam. Ak zacne smykat spojka v menici moze to sposobovat vibracie pri akceleracii alebo ak smyka samotny menic moze to byt vidno pri kolisani otacok pri ustalenej jazde. Ak je problem na lamelach rychlosti moze byt problem pri radeni jednotlivych rychlosti, nezaradi okamzite ale bude tam preklz. Vysoka teplota oleja v prevodovke znamena ze olej sa prehrieva vplyvom presmyku v prevodovke opotrebenie na lamelach atd. A samozrejme aj senzor na teplotu oleja musi byt ok.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Tak ak clovek je aspon trosku autovo orientovany, tak presne vie kedy je menic odomknuty a kedy zamknuty. Je to pocut podla otacok motora. U vacsiny prevodoviek, ak su zohriate, radi jedna, dva a potom zamkne menic a radi dalej. Pri novsich aisinich zamyka rovno ked zaradi dvojku.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

Nemam sice aisin prevodovku ale mozes mi prist ukazat kedy zamyka.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Podla nicku mas dsg… ta nema menic.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

Podla nicku mam 5stup. mercedes.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Folkswagen = das auto

Mam 6. aut. prevodovku a na kazdej som citil ked je menic otvoreny. V zime je to po kazdom starte, kedze preklzom sa rychlejsie zohreje olej. Aisin napr. ak ides ma zaradenu rychlost a ides do mierneho kopca tak niekedy len odomkne menic, otacky stupnu o cca 200 hore a potom ho uzamkne. Mozno mam citlivejsie vnimanie co sa v aute deje ako ty.

Napr. v prehistorickej almere zamykala prevodovka az na 4. rychlosti pri rychlosti 90 kmh. Dovtedy otvorena.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

Diki ale ten obidem aj na ulici.

Spojka v menici na mojej prevodovke pracuje neustale od prvej rychlosti otvorena, v preklze, zamknuta necitis kedy je v akom stadiu. Pracuje podla potreby a zatazenia, nie je dovod ju v zatazi uvolnit a zamknut naspat, odomykanie a zamykanie nefunguje skokovo otvorit zavriet ale plynulo cez preklz ako ked pomaly pustas spojku, nie je treba dat vediet o praci zamykania menica, ma to byt plynule. Akonahle ide auto do zataze zacina sa "zamykanie" menica aby nedochadzalo k stratam. Vsetko zalezi od toho ktory vyrobca dal prevodovke aky rozum.

Ak sa prehrieva olej nie je vela moznosti bud zly teplotny senzor a vyhodi blbost alebo je nieco v takom preklze ze to prehrieva olej nadmernym trenim/smykanim/preklzom co by malo byt na prevodovke citit, ze to neradi/nefunguje ok.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

co by malo byt na prevodovke citit, ze to neradi/nefunguje ok.
Das - uvedom si že existuje značná skupina "neciťákov" ktorým je celkom jedno ako sa auto správa. Majú dve polohy - ide/nejde.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Das nebudem sa s tebou hadat, ked nicitis kedy je menic v preklze, ani to nema zmysel.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

Netreba sa vobec hadat hovorim sadnime spolu do auta ja sadnem vedla a ty mi budes hovorit co robi spojka v menici kym ja to budem mat na pocitaci ako spolujazdec a budem to sledovat, prisaham poviem ti pravdu kedy je v akom rezime. Uz som ti sice prezradil ale v mojom type auta a prevodovky su 2 moznosti bud spojka ide od 3ky alebo 1tky, mozme potom skusit na novsej 7micke alebo poslednej 9tke prevodovke ak by malo bolo.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Spomenute auta maju prevodovku od ZF. Taku som nikdy nemal a nikdy mat nebudem. ( je to osobne)
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa das »

V pohode, nemam ZF prevodovku.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných