Volvo XC60 D5 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Volvo XC60 D5 2017

Príspevok od používateľa radoslav39 »

Chcem kúpiť Volvo XC 60 D5 od roku 2017 (II nový model) nemá niekto s D5 skusenosti ??? V pohode je motor 2,0 173 KW ??? Je dostatočne živý na XC60 ???Celkovo je táto nová XC60 poruchová ???Lepšie je r-design alebo klasika podvozok??? Klasika alebo vzduchový podvozok ??? prevodovka ??? Za každú skusenosť a radu vám vopred Ďakujem.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Nepomôžem ti. Ale čo sa týka výkonu ak by si napísal či 103kw bude dosť na toto auto tak chápem, no ty sa pýtaš na D5 173kw tak ak nebudeš za sebou ťahať tank tak snáď ti to bude stačiť. Krúťak tam máš 480 Nm.
radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoslav39 »

Tak ono je to preca len SUV x60 je aj ťažká...čo som počul 140kw je slabé na plné nalozenu xc60 a pri euro6 nie je 173kw ako pri euro6 preca je to tlmené emisiami
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

a čo ešte také chceš kúpiť?Teraz si riešil Passata biturbo,už sa vypytuješ na Volvo,ktoré chceš taktiež kúpiť.Nuda čo?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

keď volvo, tak päťvalec. passat má štvorvalec. zvuková kulisa je nebo a zem.

stačí aj menej výkonný. robil sa aj 100 kw dvojliter a stačil na bežné jazdenie.
Naposledy upravil/-a martincichy v 03.10.2020 08:32, upravené celkom 1 krát.
radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoslav39 »

Nuda možno pre teba ale pre mna dilema že či alltrack alebo XC60.Ja viem pre teba možno nepochopiteľné lebo jedno je SUV a druhé limuzína ale ja sa rozhodujem že či kúpim alltracka alebo XC60
radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoslav39 »

Žiaľ nové modely majú už len 4valce
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tak radšej o rok starší model.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna co nema aspon 298kW by nemalo byt legalne na ceste. Proste minimum je 300kW nech sa to vie hybat ked donutra nalozis dve igelitky z Teska, vsetko ostatne musi byt postavene mimo zakon.

Kokos ludia vam uz nacisto hrabe ? Pytat sa ci 178kW je "dostatok" a ohrnat nos nad 140kW ze to je mimoriadne lenive a nepouzitelne v realnom zivote ?!?!

Chod za roh a daj si facku, kamarade. U nas povolenych 130km/h sa da jazdit aj na 55kW Forde Tranzit z roku 1997.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

130kmh sa da jazdit aj na 30rocnej 40kw francuzkej mrdke.
radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoslav39 »

MP3Turbo ...ty si fakt expert ale nie na TDI ale na.....a na teba reagovať je asi fakt škoda reagovat.Facku si daj sám lebo píšeš ako pubertak a neviem ci si sedel okrem fabii nejakom inom aute.Ked si myslíš že vysoke kw sa rovna rally na cestach tak vidno tvoju odbornosť v jazdeni na autach.Neviem prečo všetko komentujes keď tomu nerozumies a sa tá to vôbec netýka že čo kto si chce kúpiť. A keď nerozumies načo je dobrý výkonný motor tak sa opýtaj vodičov čo majú niečo za sebou odjazdene a ty to radi vysvetlia
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Radoslave, ja som rad ze potrebujes aspon 173kW masinu. Ano, ten motor je dostatocne zivy na XC60 - nie je to zrovna uplne zihadlo, len tak tak to ide ale... no myslim si ze velikanovi tvojich rozmerov bude tak akurat na spodnej hranici dostatocnosti.

Dostatocne zivy. Nie je to ziadne terno, budes sa musiet zlahka uskromnit, ale s odretymi zubami to das aj ty, velmajster sportu.

Mnohi ludia v tejto republike najazdia >80.000km rocne na 80-90kW masinach, ale tebe vrta v makovici jedine otazka ci je 173kW dostatocne zivych.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

radoslav39 napísal: A keď nerozumies načo je dobrý výkonný motor tak sa opýtaj vodičov čo majú niečo za sebou odjazdene a ty to radi vysvetlia
Neviem ci je cez 600 tisic km po slovenkych cestach pre teba dost, ale zjavne treba niektore zakladne veci vysvetlit tebe chlapce.
Na zaklade blbej otazky ohladom korozie na B8 usudzujem, ze toho asi vela za sebou nemas a aj otazka ci je 170kw dost na auto hovori sama za seba.... Osobne mam teraz B7 1,6tdi s chipom na 100kw a neviem ci to dokazes pochopis, ale ani nahodou nie som brzda na ceste. Ono to velakrat nie je o vykone ale o schopnostiach vediet soferovat a rozmyslat. Kadejake 3 litrove SUV na Donovaloch mi bezne pozeraju na vyfuk. Takze pre normalneho, rozumneho a hlavne vyjazdeneho cloveka je otazka, ci je 170kw na auto strednej triedy dost uplne od veci, pretoze to ma v hlave davno upratane.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ale naco to vy riesite komu treba kolko kw? Kolko mu je malo a kolko dost. Chce 170 bude mat 170 preto clovek nemusi byt nenormalny, ze chce motor, ktory ma tolko kw. To iste je 1.6 s cipom na 100kw no naco to bolo dobre, nestacil povodny vykon? Bolo malo? Radsej sa venujte tomu ci je vhodne kupit takto silny motor, ktory taha vykon z 2litra alebo radsej sa zamerat na rovnaky vykon z napr. 6valcoveho 3litra. Ja tiez sa nezaujimam o 4valec nechcem ho, chcem 6valec a objem 3litre som nenormalny?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

coby si bol nenormalny. Ale nemas blbe otazky ci je 173kW dostatocne alebo nedostatocne - co to doriti znamena dostatocne ? Dostatocne pre mna je volaco ine ako dostatocne pre teba, a to je trosicku ine nez dostatocne pre autora tejto temy, a to je nieco ine pre Mata Homolu a to je nieco ine pre Luisa Hemiltona.

Co to je dostatocne ? 0-200km/h za osem sekund ? Za dvanast ? Za sestnast ? Za styri ? KOLKO je to DOSTATOCNE ???

Cele tajomstvo sa tyka vo vete ktoru Cubicomp napisal : "Takze pre normalneho, rozumneho a hlavne vyjazdeneho cloveka je otazka, ci je 170kw na auto strednej triedy dost uplne od veci, pretoze to ma v hlave davno upratane."

Ako daily driver mam ja osobne 96kW a NIKDY (vratane hore Donovalmi s 800kg za ritou) som necitil obrovsky nedostatok vykonu, moja stara 105kW, som vlastnikom inych dvoch dvanastvalcovych masiniek. Kolko presne je teda dostatocne ?

173kW jazdi jak drbnute. 103kW v Passate jazdi jak drbnute. V obidvoch niekoho zabit je otazka maximalne troch sekund.

Radoslave, pretekaru všesvetový ktoremu Ari Vatanen a Ken Block menili oleje a Mato Homola potichu zavidel, kolko je pre teba "dostatocne" ???


"Takze pre normalneho, rozumneho a hlavne vyjazdeneho cloveka je otazka, ci je 170kw na auto strednej triedy dost uplne od veci, pretoze to ma v hlave davno upratane."


Matej Homola :

– Spomeniete si na všetky značky, ktoré prešli vašimi rukami v súkromnom živote?
Patril som medzi prvých tínedžerov, ktorí mohli u nás jazdiť na výnimku od 17 rokov. Asi o rok neskôr som začal spolupracovať so slovenským zastúpením BMW a dostával som autá od nich. Tam sa menili autá skoro každé tri mesiace. Postupne som jazdil s BMW od jednotky a trojky, ale vyskúšal som si aj 420-tku. Neskôr prišiel na rad SEAT, pričom od tejto značky som mal tiež viacero modelov. Keďže teraz momentálne nie som nikoho ambasádor, tak jazdím na Citroëne C4.

Je to také pohodové auto, pri ktorom nemusím nič riešiť. Keď chcem pridať, tak to príliš nejde, takže ani neprekračujem rýchlosť.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní