Volvo XC 60 , 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa pby »

Zdravim, chcel by som sa opytat majitelov xc60 (4x4) poslednej generacie od r 2017 na veci okolo kazivosti toho auta. Mam zaujem, paci sa mi a po stranke komfortu by som uz take auto chcel, no mam strach z toho servisu , co tak viem ze volvo nieje velmi kazive ale drahe na servis.
Pozeram nieco okolo 100 t km (co ma caka do buducna)
Okrem ineho ma zaujima aj servis toho auat a cena oprav, dielov pre porovnanie s nejako beznou znackou ako je skoda a pod.
Inak bral by som asi skor benzin ale ten je tazko zohnat v dobrej cene a dizlov je ponuka vacsia takze asi budem musiet ist do nafty..
-je to jedno z aut ktore sa rohodujem (dlasie je sorento a kodiaq)
Dakujem
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No neviem,, či je práve benzín vo Volve + SUV+ automat práve to orechové..., ja som dosť šetrný a už spotreba 5 l nafty ma privádza do mdloby.. :42f8: ..

Keď si zoberies 10 l benzínu x 1, 7 - 2 eurá, myslím si, že17- 20 eur každých 100 km je už dosť hrôzostrašných..
Servis poriesis aj mimo oficiálnych servisov, ale všetko záleží od km/ročne.
No a potom, komu a za čo to Volvo o pár rokov predas
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa martincichy »

Mam sluzobne volvo S90 T8 plug-in hybrid. Okolo 400 konikov? Take nieco. Automat radi fantasticky. Spotreba okolo 6 litrov benzinu.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pri jazde po diaľnici, 130 -140 km/ h s vybitou baterkou, koľko žerie?
Inak, je to super výkon a spotreba, keď je to mix aj s mestom a dlhými trasami.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa martincichy »

Prednedavnom som rubal 130 - 170 km/h ( asi hodinu v kuse. Predtym asi 50 km po okreske. Priemerka za jazdu bola tesne pod 10 l.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa seven549 »

tie xc60 ma ich dost menene motory na zaruku.torzne sa krutili aj kardane.tiez menene na zaruku.bezny servis spravi kazdy servis no ale niektore veci su dost drahe a daju sa kupit len original.a su to take prekvapive diely co u inych aut stoji par susnov napr na bazosi 20 euro a na volvo to kupis za 340 euro len origos.

vzhadom na buducnost je to problem predat.tak ako aj auta znacky subaru mitsubishi a pod suv.

radsej ten kodiaq.je to predsa len nasa embecka.ja osobne uz tiez budem musiet kupovat druhe auto dlhe roky jazdim tdci fordami audi ma neohurilo.idem do superba 3.je to take najlepsie auto na valanie vela km.je stredne velke na ceste sa nestrati v dave,pomer ceny dielov servisu prevadzky mi to vychadza najlepsie.len sa rozhodujem ci 2.0 tdi alebo 2.0 tsi.to tsi 206kw je lakave.som zvyknuty na spotrebu 10 litrov.

cakam na posledne kusy vyroby ako vzdy u kazdeho auta posledny facelift z poslednych rokov vyroby.coskoro pride superb 4.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

martincichy napísal: 18.09.2023 19:53 Prednedavnom som rubal 130 - 170 km/h ( asi hodinu v kuse. Predtym asi 50 km po okreske. Priemerka za jazdu bola tesne pod 10 l.

Uff, ako na ten výkon je to fakt super spotreba.. :3dcline:
Cez pohľad čísel, absurdne vysoká.
Zatiaľ dobrý diesel nič neprekona.

Min týždeň som sa vo štvrtok v najväčšej záp che ponáhľal, zo srandy som ďobol do pc.

Takže, priemerná rýchlosť 71 km/h, pričom na diaľnici som kúsok išiel okolo 150, asi 20% trasy, priemer 6,1 .

Keďže som sa už naspäť nemusel ponáhľať, išiel som s davom, priemerná rýchlosť 64 a spotreba podľa pc 3,1.

Pričom v prvej jazde stačilo pár zabrzdeni, státia na križovatkách, aj keď som išiel po okreske aj 130+, výsledný čas bol smiešny.

Ten rozptyl je obrovský, časová úspora nestojí za reč, úspora nákladov, ohromná.
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa pby »

nafta/benzin spotreba je spotreba a kazivost je nieco ine.. tu by som aktualne neriesil aj ked je pravda ze spotreba moze prevetrat penazenku ako nakladny servis..
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa pby »

seven549 napísal: 18.09.2023 21:01 tie xc60 ma ich dost menene motory na zaruku.torzne sa krutili aj kardane.tiez menene na zaruku.bezny servis spravi kazdy servis no ale niektore veci su dost drahe a daju sa kupit len original.a su to take prekvapive diely co u inych aut stoji par susnov napr na bazosi 20 euro a na volvo to kupis za 340 euro len origos.

vzhadom na buducnost je to problem predat.tak ako aj auta znacky subaru mitsubishi a pod suv.

radsej ten kodiaq.je to predsa len nasa embecka.ja osobne uz tiez budem musiet kupovat druhe auto dlhe roky jazdim tdci fordami audi ma neohurilo.idem do superba 3.je to take najlepsie auto na valanie vela km.je stredne velke na ceste sa nestrati v dave,pomer ceny dielov servisu prevadzky mi to vychadza najlepsie.len sa rozhodujem ci 2.0 tdi alebo 2.0 tsi.to tsi 206kw je lakave.som zvyknuty na spotrebu 10 litrov.

cakam na posledne kusy vyroby ako vzdy u kazdeho auta posledny facelift z poslednych rokov vyroby.coskoro pride superb 4.
suhasim no.. kodiaq som mal v hladaciku na zaciatku potom som zacal do zoznamu zaradzovat dalsie a dalsie auta..
-s tym ze do buducna predat volvo ako myslis? tazko sa predavaju pre ten servis okolo?
-a tiez to ze cakas na posledne kusy z linky pred prichodom novej gen. auta - su lepsie? Ako viem ze ideal auto po FL ma vychytane muchy len tie posledne kusy ma zaujali..
-no a kodiak, hej 2.0 TDI alebo TSI inak to nevidim- naftu som nemal bojim sa blbosti okolo a servisu - tsi mam aktualne v 3gen fabii (1.2 e211) nemam nic proti tomu motoru a vraj prave ten moj model ma najlepsiu spolahlivost z cele rodiny tsi - no celkovo nemaju dobru povest tie motory (nestudoval som to podorobne)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa fzubaty »

sevenove príspevky čítať nemusíš. Sú plné fantazmagórií.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa oco13 »

Zúbková víla, ale objektívne všimni si, že Volvá po nejakých rokoch už fakt rapídne padajú na cene. Už to že niektoré som mal v hladáčiku aj ja o niečom svedčí.
A druhý objektívny fakt je ten, že tieto novšie ročníky aut sa zase po nejakých rokoch a km budú velmi ťažko predávať - problémy s emisiami, elektronikou .....
Som zase musel radiť dcere do švajcu čo a ako kúpiť. :..:
Sice bol dosť velký problém ako jej vysvetliť "READINESS CODE" ale pochopila, preložila a dostala výpis na zaklade aj ktorého si vyberala. Kolko slovenských aut ho dostane a s čistými nulami?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa pby »

tak ale to ze posahana EU vytvara zakony ako nazi nemecko ze uz pomaly ani z domu ta nepustia lebo robis tie ich vykonspirovane emisie si nemam kupit auto ake teraz chcem/paci sa mi/potrebuje lebo neskor ho nepredam pre emisie?? Ake velke suv 4x4 bude do buducna dobre na predaj? Nejaky hybrid co stoji 1mega euro a nemozem si dovolot?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa oco13 »

pby napísal: 19.09.2023 13:17 si nemam kupit auto ake teraz chcem/paci sa mi/potrebujem
Ale nie, každý si môže kúpiť čo chce je demokracia, len treba o tom VEDIEŤ a počítať s tým.
V rozhovoroch s bežnými pracujúcimi luďmi (nie fanúšikmi motorizmu) zisťujem, že vela ludí nevie ani len to, že v aute sa mení olej.
Vždy pri kúpe čohokolvek moderného si treba uvedomovať, že doba "user friendly" výrobkov je nenavratne za nami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco a co kupila dcera ak to nie je tajne?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC 60 , 2017

Príspevok od používateľa oco13 »

Vôbec nie kúpila Swifta 4x4, benzín. Ako druhé auto majú benzínovú Vitaru .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných