Volvo V90 cc

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

automat do fajnoveho auta patri... pri premii ak sa kupuje ako nove na firmu velmi na zostatkovu cenu nemusia pozerat.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

ja si myslím, že keď sa vynára ako prvá otázka, aká je spotreba a či budem mať na servis daného auta, už je dávno zlé a treba sa orientovať na iné značky.
vymeniť fabiu htp za V90CC to je riadny skok a máš garantované, že pokial budeš mať to vysnívané a krásne volvo, neostane ti prakticky ani na chleba, a budeš auto servisovať z pôžičiek.
nechcem ti šprtať vo vrecku, a viem že ťa taká odpoveď len naserie...ale prišiel si pre radu...tu to máš: nekupuj pre status, nekupuj pre oko a hlavne nekupuj pre susedov, ktorím po vystúpení z auta zakýveš širokým úsmevom a ako zavrieš dvere za sebou, sa rozplačeš od stresu :d :D
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

lubos zimovcak, od boku streliť, že nič lepšie ako manuál neexistuje, je ako povedať že neexistuje krajšia farba ako modrá. V prvom rade, sledujem účel toho, čo od auta očakávam. Ak sa chcem vyblázniť na okruhu, ale mám rád športovejšiu jazdu, tak manuál je jediná logická voľba, ak by som bol šofér MHD v Bratislave, tak si s tebou dovolím jemne nesúhlasiť. Rovnako ako aj pokiaľ sa chcem komfortne dostať z bodu A do bodu B a je teraz bezpredmetné, či tie body sú od seba 20, alebo 1200km. Mám 4 autá, 3x manuál, 1x Automat. 2x Diesel, 1x Benzín, 1x LPG, jedno je spomenuté volvo, druhá je Kombíkové LPG, Ďalšie je MPV a posledné je Peugeot Partner. Nie som zameraný jedným smerom, ani výrobcom a ani typom prevodovky. V prvom rade rozmýšľam na čo to auto chcem alebo potrebujem. A podľa toho sa rozhodujem. Nie som presvedčený, že najlepšie auto na svete je benzínový manuál s motorom do 1500ccm ,a lebo len dieselový automat. Kúpu auta vždy zvažujem, skúšam, pýtam sa, robím si tabuľky (ak ide o drahšie auto), kde si porovnávam kopec parametrov, náklady, záruku, obstarávaciu a zostatkovú cenu, výbavu, komfort ... a v neposlednom rade aj dizajn. Takže viem čo chcem, tak ako to vieš aj ty, ale to čo chcem ja nie je to čo chceš ty.

@ Jericho, no po Fábii to asi nebude jeden z najlepších nápadov, ale je vidieť aspoň že to zvažuje a nejde do toho po hlave. Ešte doplním, že treba počítať aj s havaríjnou niekde okolo 1000 - 1300€ ročne, záleží na šikovnosti.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak hádam je logické, že taká dlhá krava nebude jazdiť po meste, ale dlhé trasy....

Raz za čas nejakú zápchu človek prežije.
Porovnávať MHD s JAZDENÝM autom mi príde ako úlet, ale nevedel som, že treba presne napísať, ako návod na USA mikrovlnky... :40bd:
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Bol to príklad toho, že je treba vyberať podľa účelu. Ale niekto si z toho zoberie, len to čo sa mu hodí.

Už je to ako zdravotnícko/politické komentáre na FB. A nikam to nevedie, keďže aj autor už asi stratil záujem o tému.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Do premiovky so silnym motorom na dlhe trasy je automat presne to co tam ma byt. Pohodlne si to odvaluje,majetny vodic si uziva komfort, ticho,nizke otacky.... ja uz manual nikdy spat.. radit viem aj ma to bavilo ale prisiel vek a uz ma bavia ine veci....ale mozno bude yaris gr tak tam patri manual...
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Automat patrí nie len do prémiovky ale aj do bežných áut... V tejto dobe stačí pozrieť ponuku áut a manuálne prevodovky začínajú vymierat, takmer každý kto raz vyskúša pohodlie a komfort automatu už nechce iné... Manuál ak tak už len do sportovejsieho auta kde si to človek vie aj vychutnať, ale dobrovoľne kvaltovat do nevidím táto doba je už našťastie za nami
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jasné....a potom nastáva nariekanie, že treba meniť, repesovat automat... :40bd:

Pričom manuálnu rozoberie šikovný mechanik za pol dňa, objedná ložiská, synchrony a o 2 dni už jazdis.

Aj keď popravde, nepočul som o nikom, ktorý by niečo opravoval na man prevodovke..

Možno po 1 mil km..
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Brat mal Polo Mk4 s 1.4TDI, odišli synchrony, nedokázal zaradiť 3.stupen. Kamarat mal Vectru C, 1.8 103kw, po 340 000 km zahucala prevodovka, doslova ju vytiahol v hodinu dvanástu von a rozsypana na márne kúsky. Vymenil za repas, jazdil ďalších 100 000km. Oprava sa nerátala v tisícoch ako automat, ale auto bolo rovnako nepojazdné.

Takže, keď kupujem auto s takou super feature-ou, tak som pripravený zacvakat 2000-3000e a položiť tie peniaze na stôl. Ak nemam tu rezervu, rád žijem na hrane.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Lubos: pre mna zamna ty si kvaltuj do kedy chces ale doba sa pohla a s nou prichadzaju nove technologie a auta s manualom za 5 rokov bude velmi zriedkavy jav... neviem ja osobne si radsej zaplatim raz 2000-3000€ za zivot auta za repas prevodovky a budem roky uzivat pohodlie a komfort jazdenia
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd:
Lenže:
Zháňať KTO a KDE mi opravia automat, pričom človek môže byť aj 1 -2 týždne, minimálne bez auta.
V horšom prípade aj mesiac...

A v takom prípade, kraksňa ako kraksňa.
Že nejaký úchyl dá na prevodovu páku kúsok skla a novinári pišajú od radosti, neznamená, že je odrazu auto lepšie...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cibo226 napísal:Lubos: pre mna zamna ty si kvaltuj do kedy chces ale doba sa pohla a s nou prichadzaju nove technologie a auta s manualom za 5 rokov bude velmi zriedkavy jav... neviem ja osobne si radsej zaplatim raz 2000-3000€ za zivot auta za repas prevodovky a budem roky uzivat pohodlie a komfort jazdenia
Doba sa hýbe stále a prichádzajú elektromobily kde sa nekvaltuje. Celý automat ti bude na dve veci ak ťa odstavia pri vstupnej tabuli do mesta. Priplatiť si priplatíme všetci to sa teda nemýliš. No a či si budeš užívať jazdenie to je zase na pováženie, lebo otvor oči a pozeraj sa okolo seba, myslíš, že toto prehrmí a zase budú ludia logovať jak sa im zachce. Ja si to teda nemyslím.
Ano automat patrí do dopravy, ale len tým čo ho potrebujú a čo si ho zaslúžia. Nákladná doprava, autobusy pracovné stroje ano, ale podporovať lenivosť a pohodlnosť jednotlivca???? Nie je to proti zdravému rozumu. Celý systém dopravy je potrebné zmeniť, na tom sa zhodujú aj odborníci aj politici. A najlepšia cesta je obmedziť individualnu dopravu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

s vami dvoma tu diskutovat je take iste ako hadzat hrach o stenu... jeden ktory chape vyhodu automatu iba v tom ze je paka sklenena a druhy ktory je odporcom vsetkeho co je modernejsie ako felicia... dufam ze 3310 nokia sluzi do teraz
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cibo - musím citovať sám seba
ale podporovať lenivosť a pohodlnosť jednotlivca????
Prečítaj si to 10x - možno pochopíš. Všetkých asistentov, automat a vlastne aj právo šoférovať si treba ZASLÚŽIŤ :4012: A dobro jednotlivca povýšené nad záujmy spoločnosti , alebo kúpené nie je zásluha.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

vdaka tvojmu obmedzenemu mysleniu budes na tomto fore niele sam citovat seba, ale sam so sebou aj diskutovat... :4012:

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný