Volvo V70 III 2.0 - roztrhnute rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

host11
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.05.2006 14:40
Zdieľať na Facebook

Volvo V70 III 2.0 - roztrhnute rozvody

Príspevok od používateľa host11 »

Zdravim,

na dialnici nam praskli rozvody na motore D4204T. Najazd 215tkm, rozvody sa planovali akurat robit, predpisany interval 240tkm co mi potvrdili v autorizaku. Stalo sa to pri 130km/h, ziadna velka rana. V servise povedali ze rozvodovy remen ma zuby prec takze asi sa zadrela vodna pumpa alebo daka kladka. Moja otazka, oplati sa to opravovat alebo je lepsie vymenit motor? Co moze najviac odist? O auto riadne starane dokonca sa vizualne aj rozvodovy remen kontroloval. Poznate spolahlivy servis v ziline a okoli na tuto operaciu? auto je v ziline. Dakujem za radu
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nam doma na 2 autach strelili rozvody jedny bolu 20 000 km do vymeny od predchadzahucej co som dal robit a druhe 3000 km pred vymebou oba to boli diesle a vzdy vacka sa zlomila ohli ventily
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Daj si to naceniť vo viacerých dielňach a porovnaj s cenou jazdeného motoru.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...A nezabudni k cene iného motora ktorý zoženieš pripočítať výmenu rozvodu lebo... :4090: :4090: :4090: :4090:
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

Mne sa stala rovnaká vec na Opli pri ceste do Talianska. Zadrela sa vodné pumpa a roztavila sa vodiaca kladka, a to mali rozvody ešte tretinovú životnosť, našťastie som motor zastavil včas a rozvody nepreskočili a ani sa nič nestretlo. Následovala výmena rozvodov a auto behá. Tiež mi každý hovoril, že motor je KO. Rozvody som si potom robil sám , v cudzej zemi. V tvojom prípade treba zhodnotiť,čo všetko sa poškodilo a do akej miery. V najhoršom rozobrať a dať urobiť hlavu, poskladať a beháš. V prípade druhého motora - to je mačka vo vreci a aj tak musíš urobiť nevyhnutné veci ( rozvody apod.)
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

možno len došlo k zlomeniu váhadiel a oprava nebude finančne až tak náročná. treba zhodiť ventilové veko a pozrieť sa na to.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Pri nadpolovicnej vacsine benzinakov a takmet u kazdeho diesla dojde k stretavke ventilov a piestu (piestov) co nasledne znamena hlava dole a potom pohlad na skody. Niektore motory su aj domyslenejsie a ulomi vahadla (zamerne) aby nedoslo k velkym skodam...
Treba zistit rozsah poskodenia.
Ked nieco treba, zozenieme cokolvek.
host11
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.05.2006 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa host11 »

iba aktualizujem ze motor bol vymeneny za druhy, presnejsia zavada bola ze za zadrela kluka :( zrejme sa zaniesol nejaky mazaci kanal podla servisu
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných