Volvo V70 2,5 tdi - klepotavy zvuk z motora

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Volvo V70 2,5 tdi - klepotavy zvuk z motora

Príspevok od používateľa adam8520 »

Zdravim chlapi...
jedna sa o hore uvedené auto s motorom od vw alebo audi (AEL) D5252 T radovy 5 valec 103 kw, myslim že je tu dosť známi ...auto je z roku 2001 naj. 314 xxx km čerstvo kupené pred ani nie dvoma týždňami.
moj problémm: povodne som si myslel že je to napínacia kladka, ale moje znalosti to neodhadli, zistil som že ten klepotavý zvuk vychadza priamo niekde zo stredu motora. Dalej, robi to iba pri plne zohriatom motore za zimna nie, olej bol meneny pred 20 000 km žiadny long life....ja viem v pondelok idem meniť olej, ani na nom poriadne nechodím, no predchadzajuci majitel ho už nestihol vymeniť, inač ja menim po 10 000 km...
Viem že na tých motoroch odchádzala vákuová pumpa ked sa nemýlim, no ja mam podozrenie na zdvihátka- možno hlúposť ...
Túto temu by som nezakladal, ale nedá mi to, pretože môj dvorný mechanik má na mňa čas až o dva týždne a horím nedočkavosťou aká bude prognóza....samozrejme viem že od stola je to horibilne ťažko povedať, to si uvedomujem, no keby náhodou mal niekto podobný problém.... :2f93:
pre lepšiu ilustráciu prikladám video:
https://www.youtube.com/watch?v=nUXgMi0EAww
Dakujem za váš čas.
volvoke
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.12.2009 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoke »

skús pri naštartovanom motore parkrát šlapnút na brzdu keď to prestane zlá je vákuova pumpa
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Cau,zdvihatka to nie su,mal som zopar aut s tymto motorom,vzdy maximalna spokojnost,aj teraz na takom jazdim a servisuje mi to jeden chalan z Puchova,mam to 150 km k nemu ale lepsieho odbornika na tento typ motora nepoznam,mozem Ti dat na neho kontakt ak by si mal zaujem,urcite rad poradi a pomoze.Napriklad zdvihatka mi menil na pockanie za cca 2 hodiny,v servise by to robili 2 dni.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kacirsky tipujem motor "udrety odspodu" kvoli nedostatku oleja co vyvadzali majitelia pred tebou. Toto bol dovod predaja auta. Sprosty majitel.

Ked to rozoberes, zrejme tam najdes nieco fialove od teploty a zleho mazania.
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

dakujem vám veľmi pekne, napísal som aj na volvo klub, no zatial bez odozvy, ten trik s vyšlapaním brzdy ešte skúsim,
Chcel by som poprosiť mp3turba upresniť čo ste tým myslely "udretý spodok", nakoľko viem že tu na fóre máte meno, tak si váš názor cenním a ešte viac som v napäti
Dakujem
miroslav.nagy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.03.2008 14:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav.nagy »

axer napísal:Cau,zdvihatka to nie su,mal som zopar aut s tymto motorom,vzdy maximalna spokojnost,aj teraz na takom jazdim a servisuje mi to jeden chalan z Puchova,mam to 150 km k nemu ale lepsieho odbornika na tento typ motora nepoznam,mozem Ti dat na neho kontakt ak by si mal zaujem,urcite rad poradi a pomoze.Napriklad zdvihatka mi menil na pockanie za cca 2 hodiny,v servise by to robili 2 dni.
Prosim kontakt na toho cloveka. Mam A6 s tymto motorom a uz neviem kam by som s tym isiel.
urpin
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 10.09.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urpin »

cavko.tak tento zvuk presne aj mne robil na audi a6 c4 tdi 103kkw.boli to nadzdvihatka.....urcite.
dellcore
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.01.2012 22:31
Bydlisko: Púchov
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dellcore »

axer napísal:Cau,zdvihatka to nie su,mal som zopar aut s tymto motorom,vzdy maximalna spokojnost,aj teraz na takom jazdim a servisuje mi to jeden chalan z Puchova,mam to 150 km k nemu ale lepsieho odbornika na tento typ motora nepoznam,mozem Ti dat na neho kontakt ak by si mal zaujem,urcite rad poradi a pomoze.Napriklad zdvihatka mi menil na pockanie za cca 2 hodiny,v servise by to robili 2 dni.
hodil by si sem ten kontakt? som z Púchova a nikdy nevieš kedy sa ti taký človek zíde aj keď také auto nemám :300f:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mp3 myslel asi ojnicne lozisko na kluke

zaujimave je ze klepe nie pravidelne ale v takom nepravidelnom ritme

v najlepsom pripade zly vstrek na tom jednom klepajucom valci v najhorsom klukove ojnicne lozisko - popocuvaj aj zdola ci ti klepe viac alebo menej.
stredny problem by mohol byt pridrety ventil vo voditku - treba zistit ktorou chorobou trpel tento motor - pogĂşgli.

v kazdom pripade NEJAZDIT ani nestartovat zbytocne !!!

ale dobry napad s videom na ytb - skor to clovek vie
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

práve som skúsil radu s vyšlapaním brzdy: vysledok je že zvuk vymyzne na 5-6 sekúnd, čiže myslim že je to vakuová pumpa.....dosť časty jav na tomto motore...dakujem všetkym ktorí prispeli radami.
Ak by sa niekomu povaľovala tato pumpa, kľudne sz, dik :28b7:
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní