Volvo V50 benzĂ­n

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Pozdravujem,
V50 je spolocna platforma Ford Focus a Mazda 3.
Nakolko vozidlo Mazda 6 je v "potravinovom retazci" chapana ako vyssia trieda od týchto troch surodencov, tak je v porovnani s nimi zaroven aj priestrannejsia (hoci nie vzdy to je pravidlo)

Motorizáciou 2.0 benzin 107kW (konstrukcne Ford, motorovy rad Duratec, retazove rozvody) velku chybu neurobis. Lepsie povedane: neurobis ziadnu. Uz z principu ma totiz atmosfericky plneny nepriamovstrekovy benzinak lepsie predpoklady na nizsie prevadzkove naklady (samozrejme nejde iba o liatie paliva do nadrze) a spolahlivost, ako ktorykolvek moderny priamovstrekovy preplnany diesel s DPF.

Cize po lopate povedane:
kde nic nie je (turbo, DPF, vysokotlakove vstrekovace a cerpadlo...), tak tam ani smrt neberie. Navyse je tento agregat lahko prerobitelny na LPG, cim by takto vybavene vozidlo nasledne podliezlo aj ten jediny tromf dieslovej verzie...

Priestor pre 4-clennu rodinu je relativny pojem: 2x standardny občan + 2x štandardne dieťa sa do Volva V50 zmestia aj s bagážou.
Iná situácia však nastane, ak rodičia majú cez 180cm na dĺžku, eventuélne na šírku :) a decká ako ich verná kópia...
Tam už by som silne uvažoval nad tou 6-kou (ak rozpočet dovolí), kľudne aj s podobnou motorizáciou. Ako alternatíva pripadá do úvahy trebárs ešte Honda Accord combi (po facelifte uz nepripomina prepravku na jablka) ci Toyota Avensis combi. Treba sa však u solídnych benzínových kusov pripraviť na vyššie ceny, ktoré môžu byť paradoxne vyššie ako u dieselových verzii a to aj napriek tomu, že tie stáli ako nové viac €.

Najťažšie zo všetkého však bude v predízlovanom (nielen) Slovensku nájsť vhodný kus a tiež taký, u ktorého nejaký zlodej pri dovoze do SR neukradol DPH.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Suhlasim s popisom a vysvetlenim vyssieuvedeneho kolegu.Velmi dobry motor,takisto aj cele auto,mam sice sedan verziu a diesel,mam ho uz 7 rokov,zatial najspolahlivejsie auto co som doteraz mal,jazdim dlhsie trate.Urcite by som kupoval ten motor co uvadzas,diesel by som uz asi nechcel,aj ked tento co mam(2.0D) funguje ako hodinky,mam 195.000km nalietane
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

povedaneho uz bolo dost, ja len pripojim recenzie:

http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

spominal si aj mazdu 6:
http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

Tento dvojliter je spolahlivy, daval sa aj do mazdy akurat tam bola myslim ina hlava .. u mazdy som sa stretol u viacerych kusov so zvysenou spotrebou oleja takze nezaskodi to preverit
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ja by som si vzal mazdu.. volvo ak tak xc60 povedzme
doki-s40
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.01.2014 00:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doki-s40 »

Keď už benzín a Volvo tak určite s 5 valcovým motorom 2.4i 125kw
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

2,4i je tiez super volba,aj svizne na predchadzanie atd.
Co je jeho minusom ma vyssiu spotrebu na svoj obsah
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Ja ti ho mozem len odprucit,tolko moj nazor.S mojim ked idem dlhsiu trat a vystupim po 5hodinach jazdy,nic ma neboli a usmievam sa.Ked som mal Octaviu tam bolo dlhsiu jazdu uz citit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných