Volvo V50 2.0D - syčanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Volvo V50 2.0D - syčanie

Príspevok od používateľa manots94 »

Zdravím, prosím vás o radu lebo sem som vždy dobre pochodil 😊 Mám volvo V50 2.0D 100kw 2006 neviem z akého dôvodu ale keď naštartujem tak pri vypnutom rádiu počujem slabý syčavý zvuk. Zaujímavé je na tom, že akonáhle čo i len o 3mm zatlačím brzdový pedál zvuk zmizne a ako ho pustím je tam znova. Len sranda je to, že človek nezabrzdi ale fakt ho stisne iba maličkom pomaly a zvuk je preč. Neviete náhodou čo to môže byť? A ešte druhá vec keď auto reaguje tak zbrklo na pridanie plynu hlavne pri rozbiehaní do 20-30km za hod môže to byť váha vzduchu alebo škrtiaca klapka lebo po odmontovani jednej hadice vyzerá byť klapka zakarbonovaná z vnútra.

Vďaka
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 2.0D Syčanie

Príspevok od používateľa Pilotek »

Otvor kapotu pri naštartovanom aute a dobre popočúvaj/poskúmaj okolo "hrnca" podtlakového posilňovača bŕzd, či to nejde odtiaľ - možno len prasknutá podtlaková hadica z vákuovej pumpy do posilňovača, alebo také niečo.

To zbrklé reagovanie lepšie popíš. Zanesená/vekom opotrebená váha vzduchu väčšinou spôsobuje pomalé nenápadné "zlenivenie" auta - auto slabo ťahá napr. do stúpania, pri potrebe silnej akcelerácie a pod.
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 2.0D Syčanie

Príspevok od používateľa manots94 »

Práveže problém je ten keď otvorím kapotu tak to nie je počuť vôbec pri motore iba keď človek sedí za volantom vo vnútri kabíny tak to počuť .... a ako som písal keď čo i len trocha zatlačím brzdový pedál to je cca 3mm tak to utichne .... a s tým popisom no keď idem v rozmedzí 0-30 km a čo i len trocha viac stlačím plynový pedál tak autom až trhne.... stáva sa to väčšinou na 1 a 2 prevodovom stupni na vyšších to nerobí. Niekedy pri Tom počuť taký hlbší dunivejsi zvuk ako keby si dal do ruri nejakú rachaciu guličku a ona by vybuchla v tej rure 😏 neviem ako to inakšie popísať 🤔
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 2.0D - syčanie

Príspevok od používateľa martincichy »

Tesnosť podtlakového posilovača sa dá vyskúšať rovnako ako tesnosť sústavy.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 2.0D - syčanie

Príspevok od používateľa Pilotek »

Nemôže to syčanie ísť niekde spod prístrojovky? Nie sú na Volve V50 ovládané niektoré klapky kúrenia/ventilácie podtlakom? Skús, keď to syčí, pomanipulovať s ovládacími prvkami kúrenia/ventilácie/klimy - teplota a smer prúdenia, vnútorný obeh... či sa zvuk syčania zmení.

Len nahlas uvažujem: ak by kolísal podtlak v systéme a ak to auto má variabilné turbo (VTG, naklápacie lopatky statora) ovládané podtlakom (neviem či V50 2.0D to tak má), možno by to mohlo spôsobovať aj to trhanie pri nízkych rýchlostiach.
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V50 2.0D - syčanie

Príspevok od používateľa manots94 »

To trhanie je asi z 80 percent vyriešené váha vzduchu a škrtiaca klapka boli zanesené ... :2f93: A čo sa týka toho syčania to aj mňa napadlo, či to nebude klíma alebo. niečo iné skúšal som kadečo vypnúť zapnúť ale ako som písal jedine na čo to reaguje je ten brzdový pedál ... a čo sa týka tej netesnosti vizuálne čo sa dalo som kontroloval skúšal som aj nastriekať vodu s jarou na jednotlivé hadice cez rozprašovač ale nepodarilo sa mi nájsť nič ... jedine to na niečo napojiť a vyskúšať to tak ale to je už mino mňa do takých vecí sa púšťať ... radšej to nechám na niekoho skúsenejšieho
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní