Volvo S80 3.2 - sviecka od oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Volvo S80 3.2 - sviecka od oleja

Príspevok od používateľa ladodgers »

Caute,

na kamosovej S80 sme nechali vymenit sviecky a po vytiahnuti bola jedna z nich trosku od oleja, a vyzerala takto:
http://www.autotuning.sk/data/Image/cla ... rkplug.jpg
(nieje to obrazok tej sviecky, len som ho nasiel na nete, realne to bolo trosku menej zakarbonovane.....a hrdza nebola samozrejme)...

Sviecky boli menene po 60tis km (prepisane je 120, ale skorsia vymena neuskodi...)

Mam nachlp ten isty motor, tak som strasne zvedavy. Cim to moze byt?

Vsetkych 5 kusov ostatnych sviesok vyzeralo skoro ako nove...
LS600h
XC90
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak vyzerala tá sviečka ako tá z obrázka,tak sa nejedná o zaolejovanú sviečku.Taká vyzerá trocha inak.Dôvod očudenia môže byť napr vplyv ústia spalín EGR,alebo nesprávna práca vstrekovača.
To sú ale absolútne dohady.Pre sviečku platí (z pohladu posudzovania stavu) že ju treba vybrať po cca min 30 km súvislej svižnej jazdy ktorá bola razom ukončená bez volnobehu.Sviečka musí byť čistá,suchá zo slabým tehlovým sfarbením.
Výmena sviečky po 60 tis je jedine chválihodná a plne oprávnená.Ludia na sviečky začnú myslieť takmer vždy až keď nastanú problémy.Pritom platí tiež,že výmena sviečok po 50/60 tis sa automaticky zaplatí úsporou paliva ktorú priniesla.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Tak vyzerali len elektrody, zbytok od zavitu hore (zavit nie) boli mastne od oleja..

Takze jazdit bez vacsich obav a po 30tis skontrolovat?

/ aha, teraz vidim ze 30km, nie 30tisic :)
LS600h
XC90
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedysi nebola diagnostika a neboli lambda sondy.Ale aj vtedy sa autá opravovali.Ak niekto chcel vedieť pomerne presne ako spalujú jednotlivé valce,toto je spôsob ako zistiť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mne toto sa stalo na Espere,že tiež jedna sviečka bola vždy od oleja

so spaľovaním a iskrou to nemalo nič spoločné ,olej sa tam dostaval nejakym sposobom z hlavy valcov, vzlinal nejakym sposobom

nikdy som na to neprišiel odkiaľ tam ten olej je

to hlavaty:

aký je dovod VYMENIŤ sviečku ,ktorá funguje ,v 1/2 jej predpokladanej životnosti ???

nerozumiem
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... ale aká sviečka? Klasika alebo platinová alebo iridiová.... na obyčajnú je aj 60 000km ďaleko za horizontom....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

hjundaj , čitaj POZORNE

ked zadavateľ témy hovorí o "predpokladanej životnosti

120 000 km "

určite nema na mysli nejakú BRISK sviečku za 3 euro/kus
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> aký je dovod VYMENIŤ sviečku ,ktorá funguje ,v 1/2 jej predpokladanej životnosti ???

uplne presne taky ako nevymienat oleje po 30.000km ako trepu vyrobcovia (LEBO IM JE TO JEDNO, cim skor sa ti auto dokazi tym skor ho musis vymenit) ale po 15.000km.

Absolutne presne rovnaky dovod.

Laci, co to znamena ze "sviecka este funguje" ? Tebe sa paci ten linkovany obrazok ? Funguje znamena co, ze motor este nekucka ? Ved ono ta sviecka funguje aj po 120.000km, tak co ?

Ja hovorim : parchant co nema na vymenu sviecok raz za 60.000km NEMA PRAVO VLASTNIT AUTO a mal by chodit kolobezkou. Sorry ale naozaj ta o zem nehodi.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Samozrejme,že suhlasim s tým,že v benzinovom motore je proces zapalenia zmesi alfou a omegou práce motora

ja som to aj sám postrehol,kedy uplne prvú vec ktorú som uplne novom aute vymenil boli prave zapaľovacie sviečky

po cca 1500 km, som tie povodne čo tam boli VYHODIL

a nahradil som ich typom IRIDIUM určené pre ten konkrétny motor

ako hovorí mhlavaty el.vlastnosti sviečky a pozicia iskrišťa musia zostať zachované

a vysledok bol ten,že motor naozaj začal isť nepatrne lepšie a to ako v ťahu, tak na volnobeh

Len ma zarazilo to,že týpek ide meniť sviečku v 1/2 jej predpisanej životnosti
Ja budem tieto iridiove sviečky meniť v 80% ich životnosti
verím tomu,že proces vyroby sviečky je riadený istým stupńom kvality a ata kvalita je tam zachovaná
ak je od vyroby zlá sviečka tak nenajazdí ani 100 km, a vyhodí sa
a ak vyrobca povedal,že sviečka musí vydržať 90 000 km, tak najazím na nej 70 000 km a POTOM ju vyhodím,rozhodne tak neurobím po 45 000 km

EDIT:

Všetko tu treba vysvetľovať , ako takým,čo majú SPOMALENÉ chapanie...
Pre mńa je to tak obtiažné, ako prehádzať 60m3 UHLIA, cez otvor 50x50 cm
Naposledy upravil/-a laco1871 v 01.02.2015 13:11, upravené celkom 1 krát.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pekne popisane, sama pravda.
Mna vsak na tom obrazku trosku zarazil stav tej sviecky, teda jej znacna korozia, ba aj tesniaci kruzok. 60000 km? Asi dvojrocna sviecka? A takto vyzera? Nevidim tam ani obtisk kluca, to ako bola vymontovana? Ved tieto sa dotahuju na cca 25-30 Nm.
A este aj ta medzera iskrista sa mi zda byt velka, no zas dlzka sviecky kratka, tak teraz neviem ci je ten obrazok autenticky...
Nedavno som meni kable na aute manzelky. Sviecky su tam uz par rokov, ani neviem kolko maju najazdene, mozno dakych 30000 km, no boli krasne strieborne, bez korozie.

Ano, vymenim aj ja sviecky, no na jar, ked bude sa robit vacsi servis (olej, filtre). Kable som menil za nove, lebo som ich nasiel pri upratovani, spolu aj s volnob. ventilom...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Sorry, tym padom beriem s5 (ano a aj bez korozie). Nejako mi to ten nemec zas schoval v pamati :300f:
Avsak potom sotva sudit v akom skutocnom stave bola ta sviecka.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mastik29 napísal:Pekne popisane, sama pravda.
Mna vsak na tom obrazku trosku zarazil stav tej sviecky, teda jej znacna korozia, ba aj tesniaci kruzok. 60000 km? Asi dvojrocna sviecka? A takto vyzera? Nevidim tam ani obtisk kluca, to ako bola vymontovana? Ved tieto sa dotahuju na cca 25-30 Nm.
A este aj ta medzera iskrista sa mi zda byt velka, no zas dlzka sviecky kratka, tak teraz neviem ci je ten obrazok autenticky...
Nedavno som meni kable na aute manzelky. Sviecky su tam uz par rokov, ani neviem kolko maju najazdene, mozno dakych 30000 km, no boli krasne strieborne, bez korozie.

Ano, vymenim aj ja sviecky, no na jar, ked bude sa robit vacsi servis (olej, filtre). Kable som menil za nove, lebo som ich nasiel pri upratovani, spolu aj s volnob. ventilom...
Podľa mňa , na obrázku je totalne zanedbaný stav

jednoducho sviečka nebola menená, počas celej doby ,kedy motor pracoval
kĺudne to mohlo byť aj 130,či 150 000 km
potom auto niekde stalo bez pohybu niekolko rokov, a potom niekto tu sviečku vymontoval a odfotil, ale mohlo to byť aj tak,že niekto sviečku vykrutil a nechal tak.. zhrdzavieť niekolko rokov a potom odfotil...

Každopádne SUHLASIM s mp3turbo,
motor ma dostať svoje :

Vzduchový filter, pri každej výmene oleja , detto olej
max 15 000 km, a zap.sviečky podľa toho ako udáva výrobca tych sviečok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

laco1871 napísal:
EDIT:

Všetko tu treba vysvetľovať , ako takým,čo majú SPOMALENÉ chapanie...
Pre mńa je to tak obtiažné, ako prehádzať 60m3 UHLIA, cez otvor 50x50 cm
ĎAKUJEM ZA POZORNOSŤ
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Typek ma svoje auto rad, meni sviecky po 60tis, meni motorovy olej po 10tis, olej v automate po 50tis, oleje v haldexe a rozvodovke po 90tis, fitlre raz rocne, kazdy rok necha naniest na auto keramicku ochranu laku. Ma s tym niekto problem? :3035: Ak ano, je to len jeho vec :3035:

A kedze nikto necita ze obrazok v prvom prispevku je ilustrativny, davam teraz realne foto sviecok, odlozil som si ich.

Jedna spatna, druha OK - tak ako druha vyzeralo vsetkych 5 co bolo OK.

http://www.imgup.cz/image/cpM
http://www.imgup.cz/image/cpY
LS600h
XC90
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

laco1871 napísal: Len ma zarazilo to,že týpek ide meniť sviečku v 1/2 jej predpisanej životnosti
Ja budem tieto iridiove sviečky meniť v 80% ich životnosti
verím tomu,že proces vyroby sviečky je riadený istým stupńom kvality a ata kvalita je tam zachovaná
ak je od vyroby zlá sviečka tak nenajazdí ani 100 km, a vyhodí sa
a ak vyrobca povedal,že sviečka musí vydržať 90 000 km, tak najazím na nej 70 000 km a POTOM ju vyhodím,rozhodne tak neurobím po 45 000 km
A myslis ze vsetci su rovnaki ako ty? Tomu sa hovori demokracia, slobodne myslenie a rozhodovanie. .....

Vyrobca aj povedal, ze olej v automate sa nemeni. Tak ty ho nemenis. Vyrobca povedal, ze olej v motore menit kazdych 30 tis. Tak ho vymenis kazdych 30tis. Vyrobca povedal ze........

No, po tebe by som auto kupit nechcel.

A co takto dalsie prispevky uz len k teme?
LS600h
XC90

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných