Volvo S80 II - piska par sekund pri starte za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Volvo S80 II - piska par sekund pri starte za studena

Príspevok od používateľa kovino »

Ahojte pani..., posledny tyzden som si vsimol, ze auto par sekund pisti hned po starte za studena. Kym vycuvam z garaze, tak nic nie je pocut, auto jazdi normalne. Vsetky remene a kladky boli menene pred cca 25 tisic km. Cize nemyslim, ze by to malo nejaky suvis s nimi. Co som preskumal aj zahranicne fora, tak by to mohlo byt kvapalinou posilovaca riadenia alebo aj ten obycajny ventilator co je vpredu. Nestretli ste sa s podobnym problemom? Ak to je tou kvapalinou, tak aku tam treba dat?, zozeniem si ju sam a v servise ju dam ked tak vymenit. Dakujem za kazdu pomoc.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zisti, co piska, bude to najskor volaky remen, takze potom sa podla toho zariadis, ze ci dotiahnes alebo tam ma nieco prilis velky odpor a budes riesit to.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

..Začal by som tým posilovačom,asi tam náplň nebola menená...Na Volvo fóre určite nájdeš aký druh tam ide,po výmene náplne nezabudni plným vytočením volantu do oboch strán "odvzdušniť"...
...Nič tou výmenou nepokazíš,ale kľudne to môže byť niektorá kladka alebo remeň napriek tomu,že boli menené...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

cviro123-napriek Tvojmu tvrdeniu by som to spravil.Už som mal ja aj iní tento problém a výmena náplne pišťanie odstránila...Keď mu to začalo len teraz a robí to len pár sekúnd po štarte...
kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kovino »

vdaka pani za rady, behnem s tym este za znamym, ci nieco nevyskuma, ale to asi tazko, to by musel rano stat v garazi pri starte, kedze potom to cely den nerobi a dam vymenit tu kvapalinu, tym nepokazim nic...
flesho11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17.11.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flesho11 »

Mne to robila napinacia kladka na klinovy remeň.
petro9999
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.03.2011 18:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petro9999 »

Podobný problém som mal aj ja na 2.4 JTD... Pomenené všetky kladky a nakoniec to je zalomený štift na výfukovej prírube.
Za studena to cca 1 minútu piska
host11
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.05.2006 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa host11 »

Bude to ta nadrzka oleja z posilnovaca, presnejsie je tam take sitko a to sa zvykne zaniest a potom neni dostatocny prietok oleja do serva ktore potom zavija,uz som to riesil. Ak by si potreboval pomoct napis
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Jeden elektrikar mi tvrdil,ze to moze piskat remen ked je slaba bateria a alterntor ma po nastartovani vacsiu zataz.Ale neviem to potvrdit ci je to mozne.
host11
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.05.2006 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa host11 »

cviro123 napísal:A z akeho dovodu sa zanasa alebo z coho pochadza to co ho zanesie? Nieco sa tam brusi a z toho je bordel? Ked cerpadlo zavija uz ho musi slak triafat od nedostatku oleja :)
Tak za ten cas sa tam vzdy casom nieco dostane z roznych tesneni a podobne,ja som tam mal taky povlak hnedy a cerpadlo islo len pri vyssich otackach uz nestihal prietok a zavijalo
kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kovino »

tak pani, od piatku zatial piskanie ziadne nebolo...spravilo mi minuly tyzden 2x rano, co bolo to hnusne pocasie, stale prsalo a v noci este aj mrzlo...kazdopadne dam si skontrolovat tie remene, kladky atd....host11 dik za info...
kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kovino »

Ahojte, natocil som aj zvukovy zaznam. Pri volnobehu ked otacam volantom do rajdu, tak to dost piska, dalej si vsimnite, ze v pozadi to dost vrci, toto vrcanie sa zjemni, ked v 31 sekunde vypnem klimu, potom v 37 sekunde ju zapnem, budete pocut aj cvaknutie a v 43 sekunde ju zase vypnem, vsimajte si zmeny tych zvukov.
http://leteckaposta.cz/506106284
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

sak a co ti skontrolovali na tych remenoch? Co nad tym spekulujes, daj si to pozriet a mas.
kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kovino »

Tak problem je vyrieseny. Vymenena volnobezka alternatora a vymenil som aj sponovaciu kladku klinoveho remena. Ak by niekoho zaujimala cena tak: volnobezka 35 eur, kladka 43 eur a praca 45 eur. Vsetkym dakujem za pomoc!
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný