Volvo S60 D5 - servis po 200.000 km , praskanie v kabíne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rogipd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.06.2014 15:41
Zdieľať na Facebook

Volvo S60 D5 - servis po 200.000 km , praskanie v kabíne

Príspevok od používateľa rogipd »

ahojte, kupil som volvo S60a chcel by som dať robiť servisnú prehliadku po 200tis. km ... čo všetko by sa malo pri tejto prehliadke kontrolovať, prípadne čo je odporučené vymeniť atď.
nevie niekto poradiť seriozny servis v prievidzi a okolí, ktorý sa špecializuje na volvo? môže byť aj mechanik doma v garáži ktorý ma skúsenosti s volvom. ĎAKUJEM!

ešte niečo, nestretol sa niekto s problémom, že pri ostrejšom prejazde zákrut niečo v kabíne praská, nie je to pri prejazde nerovnými cestami ani po poľnej ceste iba pri prudšom zmene smeru a nie je to klasicke vŕzganie plastov ale iba puknutie jeden až dva krát za sebou ... ak sa niekto z niečím podobným stretol a prišiel nato čo to spôsobuje budem rád keď mi pomôže tento problém vyriešiť. Díky!!!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

vsetky servisne prehliadky su na jedno kopyto..

Olej, filtre. Ak to ma remen rozvodovy - vymenit. Brzdovka, chladiaca kvapalina. Ak ma automat - aj olej v prevodovke. Ak manual - tiez neuskodi vymena.

Co ine sa tam da urobit?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo by sa malo meniť je jedna vec, čo a kedy naposledy sa naozaj menilo druhá. Takže ak nemáš o tom 1000 precentný dôkaz OKAMŽITE meniť rozvody a všetky prevádzkové kvapaliny. A skontrolovať všetko. Čo bolo asi vhodné urobiť pred kúpou, ale tak keď nebol čas...
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

v Nitre je taký servis ako hľadáš..neoriginálny ale orientujúci len na Volvo...
rogipd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.06.2014 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rogipd »

lubos zimovcak ...... puka to niekde v interieri neviem to presne identifikovat ale je to asi bud v sedadlach alebo plasty interieru. nie je to klasicke vŕzganie plastov alebo rezonovanie .. urobi ti iba "puk" a iba v ostrejších zákrutách alebo pri ráznejšom zmene smeru.
rogipd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.06.2014 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rogipd »

lkopcansky napísal:v Nitre je taký servis ako hľadáš..neoriginálny ale orientujúci len na Volvo...

kde presne sa ten servis nachadza? vieš adresu toho servisu pripadne kontakt na nich? díky!
rogipd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.06.2014 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rogipd »

cicmanec napísal:Čo by sa malo meniť je jedna vec, čo a kedy naposledy sa naozaj menilo druhá. Takže ak nemáš o tom 1000 precentný dôkaz OKAMŽITE meniť rozvody a všetky prevádzkové kvapaliny. A skontrolovať všetko. Čo bolo asi vhodné urobiť pred kúpou, ale tak keď nebol čas...
rozvody vraj boli na 100% menene pri 178tis.(teraz to ma 200tis.),majitel to bol ochotny dat do kupnej zmluvy, ale nejak sa to zabudlo poznacit v servisnej knizke a doklad o tom nemoze najst, ale ze urcite boli vymenené rozvody kladky aj vodna pumpa
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

prvý odkaz v googli keď si zadáš volvo nitra...adresa je Novozámocká 118/224, Nitra
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Mne v S60 pri prejazde ostrejsou zakrutou asi 2-3x "pukne" vo vodicovej sedacke. Ked budem mat v lete cas, tak sa ju pokusim rozobrat, ale radsej by som bol ak by to niekto predomnou uz riesil a popisal problem. Nech potom nemusim kupovat novu :)

Ja mam r. 2005, dost veci tam hrkoce v interieri, ide mi to na nervy, ale v kolegovej XC90 je to podobne.
rogipd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.06.2014 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rogipd »

lkopcansky napísal:prvý odkaz v googli keď si zadáš volvo nitra...adresa je Novozámocká 118/224, Nitra
dakujem! ja ich vlastne mam aj v zalozkach na pc ale pod VolvoDiely.sk
rogipd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.06.2014 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rogipd »

PatoGTD napísal:Mne v S60 pri prejazde ostrejsou zakrutou asi 2-3x "pukne" vo vodicovej sedacke. Ked budem mat v lete cas, tak sa ju pokusim rozobrat, ale radsej by som bol ak by to niekto predomnou uz riesil a popisal problem. Nech potom nemusim kupovat novu :)

Ja mam r. 2005, dost veci tam hrkoce v interieri, ide mi to na nervy, ale v kolegovej XC90 je to podobne.

rozpraval som sa z viacerymi majitelmi nielen Volvo S60, ale to je asi slaba strana u volva, viaceri majitelia, to vsak nechcu priznat :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní