Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa Fakyu »

Ahojte mam na vas prosbu, otazku aj ked neviem ci mi niekto bude vediet pomoct ale ako sa hovori skusim... Doniesol som si z nemecka nove Volvo S60 malo asi 5000km pri dovoze, teraz mam 7000km. Pri preverovani vozidla som nejako prehliadol ze auto nema vo vybave adaptivny tempomat napriek tomu ze na volante ma gombiky na nastavenie rozostupu od auta, tieto gombiky su inac mrtve nepouzivaju sa na nic ine. Mame v rodine aj XC60 kde adaptivny je takze viem ako sa nastavuje, no zaver je taky ze ho tam proste nemam. Vo volve mi povedali ze sa da nainstalovat softverovo cena 1800 eur , ( neviem ci si alebo bez DPH) tam sme sa uz nedostali kedze mi bolo jasne ze na to malo ako chodim dialnice mi 1800 za tuto vymozenost urcite nedam. Vo volve mi povedali ze tato cena sa ani do buducna nebude menit. Moja otazka znie myslite ze sa to da nainstalovat nejakym inym sposobom za samozrejme priaznivejsiu cenu ? A ak by sa dalo ake by to malo do buducna nasledky na servis zaruku atd ? Nechodim dialnice vobec vela ale na adaptivny som si celkom zvykol, ale ked tak nad tym uvazujem pride mi ako jedina varianta riesit to cez Volvo, ale snad ma niekto prekvapi. Dik
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2020 adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa Moonshine »

Akože softvérovo? On tam fyzicky je vpredu v maske osadený, len nieje nainštalovaný?
Lebo napríklad na audi/tuareg čo vyrábame, keď nieje vo výbave acc, tak ani v maske nieje osadený ani káble tam nevedú. Audi má potom iné páčky pod volantom, tuareg má mŕtve tlačítko a pod znakom je diera, nič.
Neviem si predstaviť, že volvo radar namontuje do každej výbavy ale v slabých je umŕtvené. Nerozumiem
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa jaster-83 »

No neviem ci by nejaka automobilka pri dnesnom setreni doslova na centimetroch lepiacej pasky montovala do auta nieco co by nebolo funkcne aj ked v cine je asi vsetko mozne

Inak pozrel som si aktualny cennik volvo a ten adaptivny tempomat (polozka 132)je tam uvedeny s podmienkou ze musis mat v aute objednany aj graficky head-up displej (polozka 117) a nesmies mat vo vybave vyhrievane celne sklo (polozka 871), pozeram ze ten tempomat je sucast celeho balika nejakej "poloautonomnej jazdy" ktory je podmieneny urcitymi prvkami vybavy
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa jergusko »

To nemôže byť len softvérová vec... treba na to radar, tú bambulu vpredu po nárazníkom. Pri dnešnom šetrní na každom šróbiku neverím, že by ju dávali aj tam, kde adaptívny tempomat nie je od výroby. Ak chceš to auto mať dlho a často by si to využíval, tak si to tam daj, však ty s tým budeš jazdiť.
Pre mňa by to napríklad bolo na bobek. Kúpili sme nové auto s adaptívnym, lebo posúvanie v šórach, a nakoniec sú stále "homo office", takže som ho nepoužil :d :D
Teda raz áno, keď som skúšal, či funguje :d :D
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa hjundai »

kľudne tam hardver môže byť - jednak sa môže využiť napr. pre núdzové brzdenie a jednak pre automobilku môže byť v konečnom dôsledku lacnejšie dať radar za pár E výrobnej ceny oproti výrobe ďalšej verzie prednej časti auta, kabeláže, páčiek, tlačítok,volantu... nám sa to môže zdať neekonomické ale realita je kľudne iná.
Hardvér je rovnaký a kto si priplatí tomu nahrajú iný soft do RJ.

Možno je niekto kto by to vedel "prehrať" ale aj ten ak vie že vo volve to stojí 1800E neurobí ti to za modré oči, na prémiovej značke za 300E že....
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa achada »

Kedysi to tak mozno bolo, dnes velmi silno pochybujem. Ziadna druha verzia predku netreba, len za znakom nic nebude alebo ina mriezka naraznika (neviem kde konkretne ma toto auto radar ukryty). A naozaj sa dnes vsade hra o kazdy cent (a gram!) takze co tam netreba tam nebude. U dodavatela nie je problem objednat dve rozne kablovacky, teta tam jednoducho tych par drotikov nenamota. Ja by som sa na to, ze vsetko potrebne zelezo tam je, urcite nespoliehal.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa hjundai »

už autá z rokov 90. mali kopec vecí predpripravených pre vyššie výbavy, káble, konektory... pri pásovej výrobe je každá ďalšia verzia čohosi náklad navyše.A ak to funguje ako píšem pre núdzové brzdenie čo je dnes už všade nič extra navyše tam pre tempomat ani nemusí byť.
Keď už vo Volve bol asi je to pravda. On to chce ale lacnejšie. Tak by som hľadal u elektrikárov ktorý sa hrajú s RJ. S názvom činnosti "programujeme RJ"
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa lkopcansky »

Pochybujem, že hardware bude namontovaný a software sa len dohrá. Kontaktoval by som https://d5t5.com/ sú to šikovní chalani z CZ. Ja mám MY2012 s ACC a mám viac snímačov ako verzia bez ACC.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa achada »

Ano, v 90-tych rokoch to bola pravda, po 2008 sa setri kazdy cent.
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa Fakyu »

Dakujem velmi pekne za odpovede, podla vsetkeho tam hardware je, mam vo vybave intellisafe sourround https://www.volvocars.com/hk/why-volvo/ ... e-surround predpokladam ze zaklady su tie iste. Kazdopadne vo Volve mi povedali ze je mozne adaptivny tempomat doinstalovat sofwareovo robota cca na 2 hodiny a 1800 eur... Mame v rodine XC60 2021 ktora ma vyhrievane celne sklo, nema head up displej, a ma adaptivny tempomat dokonca aj ten autopilot do 130kmh ci ako sa to vola. Tiez mi to cele logiku nedava naco by mi davali drahy hardware a nedavali sofware ved to nejde dokopy...
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa samaelz »

Na mojom starom Volve neboli sériovo parkovacie senzory. Chcel som ich dať domontovať, a bol som v rovnakej situácii ako ty . Riadiaca jednotka senzorov nainštalovaná , v nárazníku bola kabeláž , len chýbali senzory. Tie sa dali kúpiť ako ND za nie veľa € , ale chýbajúci software stal nekresťanské peniaze. A ako mi bolo vysvetlené , nahrávalo sa to vtedy myslím cez ich servisný program VIDA a stiahnutie a upgrade soft. bol 95% ceny . Bolo to cca ak sa dobre pamätám 500-600€
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa hjundai »

achada napísal: 17.12.2021 11:13 Ano, v 90-tych rokoch to bola pravda, po 2008 sa setri kazdy cent.
- ty na to pozeráš svojou optikou ale ty nie si manažér automobilky a nepoznáš procesy výroby a ceny s tým spojené.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa achada »

To co vidim v praxi nestaci? :41c2:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 2020 adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Moonshine napísal: 16.12.2021 12:11 Neviem si predstaviť, že volvo radar namontuje do každej výbavy ale v slabých je umŕtvené. Nerozumiem
Co by si nerozumel, take veci sa deju bezne. U korejcov sa napr. pred casom vyrabali kablove zostavy pre kazdu vybavu rovnake - ale pre zakladne verzie sa "nadbytocne" konetory jednoducho odstrhli a zablendovali.

Takziez ja osobne som napr. na O3 nemal viacero vymozenosti, hoci veci boli osadene - napr hill holder alebo odbocovacie svetla - dokonca aj ziarovky boli osadene, ale jednoducho nesvietili :42f8:

Na druhej strane, je pravda, ze niektore funkcie vyzaduju speci hardware, ktory sa do lacnych verzii / ine thy standardne nerobi.

Navyse - u tychto cinanov je mozne vsetko :3dcline:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo S60 , 2020 - adaptivny tempomat

Príspevok od používateľa xentry »

Len softver za 1800 by bola velka drzost. Tie radary zrovna lacne nie su aby ich tam montovali vsade len tak, ze mozno motyka vystreli.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných