Volvo S 60 2,4 T automat chyba 530D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wladenko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2009 17:45
Zdieľať na Facebook

Volvo S 60 2,4 T automat chyba 530D

Príspevok od používateľa wladenko »

Zdravím.

Kúpil so m S 60 2,4 T 147 KW, svietila kontrolka motora. Diagnostika ukázala chyba 530 D čo znamená niečo v automatom - Kontrolka tlaku oleja, zlý signál kickdown ( ale ten ide ) alebo zlá riadiačka. Automat radí v poho a ani sa to nijak neprejavuje len mi to vadí že svieti kontrolka motora.

Stretli ste sa tu už niekto s podobnou poruchou, prípadne ako sa dá odstrániť bez toho aby som do toho musel zbytočne vraziť kopu penez ?

Ďakujem
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

najlacnejšie je prelepiť tu kontrolku leukoplastom napr.

Možno by to chcelo ešte r.v. autíčka a typ prevodovky AISIN alebo GearTronic. Ak ti pôjde prevodovka do muky tak si priprav cca. 2000 € na repas :-(

Lepši pripad by bol nejaky snimač tlaku oleja prevodovky. Skús napísať SS LuboMT on rieši prevodovky, možno poradí.
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

Mas cely kod tej chyby? nieco ako TCM-xxxx atd
Este male technicke okienko, v dost vela pripadoch ti univerzalna diagnostika na volve nepomoze, tym samozrejme netvrdim, ze toto je ten pripad.
hull
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.08.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hull »

Ak sa nemylim, tak novsie Vôlvá (2001-) pouzivaju s vynimkou agregatu 2.8T (T6) japoncicky Aisin (obchodne oznacenie Geartronic) a mal by fungovat spolahlivo vela km....tato prevodovka je zvlastna v tom, ze je hermeticky uzavreta, napln sa nemeni (alebo zeby vysavacom cez mierku?).....este jedna pomerne malo znama vec: agregat V8 (b) bol vyvinuty spol. Yamaha (S80, XC90)
Kujon78 napísal:najlacnejšie je prelepiť tu kontrolku leukoplastom napr.

Možno by to chcelo ešte r.v. autíčka a typ prevodovky AISIN alebo GearTronic. Ak ti pôjde prevodovka do muky tak si priprav cca. 2000 € na repas :-(

Lepši pripad by bol nejaky snimač tlaku oleja prevodovky. Skús napísať SS LuboMT on rieši prevodovky, možno poradí.
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

Hej prevodovka je tam japonska Aisin Warner.
Ale to, ze olej sa tam nemeni je omyl. Olej sa meni, napln 7-8 litrov ATF 3309, vyraba to MOBIL. Finta je v tom, ze sa robi preplach a tym sa vytlaci stary olej spolu s usadeninami a nasledne sa robi cez diagnostiku adaptacia na novy olej. Celkovo treba cca 13 litrov oleja na riadnu vymenu.

Ak ti prevodovka radi dobre su 2 moznosti.
1) Bud to nechat tak nech si automat zije svoj zivot a ked sa to zacne sekat tak zainvestvat do repasu.
2) Dat si vymenit olej a dufat, ze automat bude slapat dalej ako ma.

To ze ti tam nieco svieti -> treba ist na originalnu diagnostiku, ta vacsinou napise aj presny problem. Nechem odsudovat univerzalne diagnostiky ale tie zial niekedy nestacia pri volve.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Zdravím páni, mám takú menšiu otázočku mimo dúfam že sa zadávateľ neurazí.
Mám záujem kúpiť volvo V40 s motorom 1.9 T4 200PS r.v 1998 345t km 5 st. manuál.
Po obhliadnutí auta sme otvorili kapotu a pri naštartovanom motore sme otvorili veko na nalievanie oleja a čo človek nečakal tak nás to pekne opŕskalo. Predtým mi to na žiadnom aute nespravilo.
Motor pri jazde išiel pekne ale to stým olejom ma zarazilo :3020:
Svietili mu tam kontrolky na sevis a abs.
Servis po cca 2-5 min. zhasol abs mu ževraj svieti len pár dní.
Trošku niečo po prejdený cez nerovnosti v prednej náprave klepká podľa všetkého asi tyčka stabilizátora alebo ???

Podľa toho čo som sa dočítal je to špička motor ale všetko sú to staré recenzie a nie je písane nič o servise.
Veľa som sa o motore nedočítal takže poprosím nejaké rady, ako je to napr. s dielmi, ceny dostupnosť servis? Podľa všetkého bude treba vymeniť rozvody nastavujú sa napr.cez diagnostiku ako pri iných autách?
Otázka znie či mám to auto kúpiť alebo nie? Cena je priaznivá ale nechcem aby ma spapalo na servise :40bd: :41c2:
Ešte sa chcem opýtať na lpg? Majú sa v láske?:3906:
Schválene je tam vraj landi renzo a podľa majiteľa mu povedali cca 1200€ za prestavbu v PP.

Za odpovede vopred dakujem . :-\
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

na servise ta nespapa, je to stare auto, najdes ich aj po vrakoviskach len T4 nieje tak rozsireny motor ako naprikad 1.9 TDI.
Co sa tyka ale toho najazdu .... zalezi kto to auto mal pred tebou a ako sa k nemu choval.
Co sa tyka tych kontroliek tak servis svieti aby ti pripomenul, ze mas spravit udrzbu ale ABS je uz horsia vada. Mozes to mat od vadneho cidla na kolese co snima otacky az po zlu pumpu ABSka a to bez diagnostiky nikdy nezistis.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Chlap ho má už štyri roky, jazdila mu na tom žena denne 20km čiže tu ťukanec tam škrabanec a tak. Chlap na tom jazdí potom len dlhé trasy ked potrebuje.
Má to servisku on tam dával všetko originál volvo čo sa pokazilo,ukazoval diely.
Tam som sa dočítal že bolo menené turbodúchadlo pri cca 180t km v košiciach vo volve.
On na spravil na tom aute cca 45t km.za ten čas čo ho má.
wladenko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2009 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wladenko »

Prevodovka je Aisin, r.v. 2001. Ďakujem za príspevky, malo by to byť len snímačom teploty, teda aspom dúfam
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných