Volvo C30 1.6 16V 74 kw benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marian.chytil
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.07.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Volvo C30 1.6 16V 74 kw benzin

Príspevok od používateľa marian.chytil »

Zdravim vospolok. Vlastnim Volvo C30 s benzinovou 1.6ou a neviem na nej najst benzinovy filter. Nie je v okoli nadrze ani v okoli motoru. Nevie niekto, kde sa moze nachadzat? Pri nadrzi som pozeral iba zo spodku auta, zeby bol niekde nad nadrzou?
Druha vec co ma trapi je to, ze pri preradovani na vyssi stupen a vytlaceni spojky vyskocia otacky, auto ich podrzi a pomaly padaju naspat. Docital som sa, ze u starsich modelov Fordu(ma to ford motor, myslim Duratec), sa zvykne zaniest volnobezny ventil. Lenze toto auto ho nema, cize moje hodiny skumania na internete nepriniesli ziadne ovocie. Mam skusenosti iba s diag. dieselovych vozidiel, neviem ako sa loguju atmosfery, ak je to vobec potrebne. Vsetky podtlakove hadicky prelezene a vsetko je tak ako ma byt. Mam vyhladat odbornu pomoc alebo by mi niekto vedel poradit?
Dakujem za odpovede
marian.chytil
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.07.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian.chytil »

Sranda je ta, ze podla cisla motora som vedel z autokelly objednat filter, maju ho aj inde. Bola cista naposledy, ked som ju pozeral. Ono tento problem mam os vlanajska, odkedy som auto kupil, odvtedy bola klapka dole, bola vycistena, ale nic sa nezmenilo
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

U mnohých áut sa za palivový filter považuje sítko palivového čerpadla v nádrži
bubaque
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.06.2013 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubaque »

toto by ma zaujimalo, da sa to resp. treba to sitko cistit?
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a na volnobehu sa to ako sprava, ked prebrnknes plyn? Plynovy pedal sa vracia rychlo a uplne hore? To mozes skusat aj s vypnutym motorom, zatlac plyn na podlahu na cca 10 sekund, nech sa trosku "prilepi" a potom pusti ako pri preradovani. Mozno sa lenivo vracia hore, tak pedal ti zvysuje otacky.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Filter môže byť aj klasika-papierový v obale a nátrubky na hadičku a pritom by mohol byť aj dnu v nádrži v samotnom telese palivového čerpadla.Myslím že niektoré Renaulty to tak majú. Pozri aký má tvar ak sa dá dakde objednať, a budeš vedieť či to je len nejaké sitko alebo čo.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Čo som pozeral tak tvoj palivový filter nevyzerá na filter, ktorý sa dáva do nádrže. Môžeš ho mať aj niekde pod autom v strede, to len ako príklad. Sleduj palivovú hadičku od nádrže až po motor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných