Volvo 3.2 benzin - vypadavajuce valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Volvo 3.2 benzin - vypadavajuce valce

Príspevok od používateľa ladodgers »

Dobry vecer, v poslednej dobe sa mi stava, niekedy tri krat tyzdenne, niekedy raz vyskoci kontrolka motora a citim ze autom vibruje trosku viac. Niekedy to spravi aj bez zasvietenia kontrolky.

Origo diagnostia hovori:
http://www.docdroid.net/qUmzy6x/284.pdf.html (su tam dve chyby, druha je na 3. strane)

Problemy su vypadavanie 2. a 4. valca, a teraz sa to - podla diagnostiky - zhorsilo na vypadavanie valcov 1+2+3+4.

Robi to ako na lpg, tak aj na benzin.

- sviecky boli menene
- paliva nieje malo
- cievkami to asi nebude (pomenene medzi sebou, chyba sa nepreniesla)
- auto po starte dosiahlo vzdy prevadzkovu teplotu, nebolo vypinane skor
- vzduch filter dobry, palivo slovnaft

Nie kazdy servis sa tomuto tesi, niektore by to vyriesili vymenou vsetkeho mozneho a cakanim na zazrak, niektore navrhuju menit cievky a dalej by sa zasekli, kazdopadne s mechanikom sa chystame asi
- pomerat tlaky
- skusit novu sviecku

Niekto riesil nieco podobne, ci rovnake?
Necakam ze problem vyriesim po nete, ale uvitam navrhy na postup servisu, postupy ktore pomozu, viem ocenit nielen podakovanim :300f:
LS600h
XC90
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Ked to robi na LPG aj na benzin,tak palivom alebo vstrekovacmi to nebude..Obidve paliva potrebuju na zapalenie dobre tlaky vo valcoch, vzduch a dobru iskru...Tymto smerom by som sa uberal ja...

Sviecky by som vymenil za nove ako prve, je to najlacnejsie riesenie..Samozrejme take, ktore predpisuje vyrobca..Urcite by som tam nedaval sviecky na LPG...

Ak nenastane ziadna zmena a tlaky budu po zmerani ok, tak potom mozno vaha vzduchu..Mal som podobny problem na omege 3.2,motorom sem tam trhalo, po odpojeni vahy vzduchu isiel motor ako hodinky. Tak som az do vymeny jazdil s odpojenou vahou vzduchu.Diagnostika vahu vzduchu nevyhodnotila ako zlu,aj ked bola..

To, ze sa vymenili zapalovacie cievky medzi sebou, nemusi znamenat, ze su dobre..Aj ked sa chyba nepreniesla..Predsa je tam vysoke napätie a moze to vo vnutri niekde prerazat, iskra moze byt dobra,ale aj nemusi...

Dalej by podozrenie mohlo byt na dosluhujuci snimac vacky,kluky..Tieto snimace riadia zapalovanie a chod motora ci uz na benzin,alebo LPG...
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
s80volvo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.02.2013 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s80volvo »

Zdravím.Ja som mal podobný problém cca pred dvoma týždňami volvo s80 benzín.lpg-motor sa zo začiatku prejavoval občasným trhaním neskôr častejšie-Riešenie výmenou cievky na 2 valci-včera som menil aj na 4 valci-hneď ako mi prví raz cuklo .Mal som už zakúpenú jednu rezervnú tak som hneď menil.Problém odstránený./volvo je 5 valec/ Samozrejme chyba bola zaznamenaná na diagnostike.
xpetrix
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2008 22:15
Bydlisko: Stara Lubovna
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xpetrix »

Nieco podobne stvara aj nasa Lancia.Vzdy to pride necakane,bez naznaku,ziadny alarm,ci rozsvietenie kontrolky,na diagnostike ziadna chyba.Servis si nevie rady,lebo problem sa prejavi iba za jazdy,vzdy mimo mesta pri vyssej rychlosti a nepravidelne,takze nikdy neviem,kedy to pride.Zacina to miernymi vibraciami,ktore sa stupnuju(akoby som isiel po kockatej ceste-macacie hlavy),az niekedy pocujem rezonanciu vyfukov a po istej dobe to prejde a vsetko je OK.Raz mi vypadol cely zadny rad,ale to bolo okamzite,bez zmeny,teda silne vibracie,strata vykonu a prestalo to az po vypnuti a nastartovani motora.Potom uz problem nebol,ale svietila kontrolka diagnostiky motora a alarm na displeji (chyba emisneho systemu) a diagnostika vypisala vynechavanie valcov zadneho radu.Teraz vsak ziadny zaznam v dia ani alarm.
Lancia Phedra Emblema 3.0i V6 150 kW AT
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ahojte,

tlaky sme pomerali a su ako nove, len na dvoch valcoch sa kvoli blbej masine na meranie zmerat nepodarilo. Vzduchove potrubie a filter skontrolovane, vsetko ok.

Prehodili sme sviecky a cievky medzi valcami a vymazali chybu, naspat nenaskocila, a nevynechava.

No, som z toho jelen :342a:
LS600h
XC90
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných