Volkswagen touareg 2,5 tdi rok 2004

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubiniel
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Volkswagen touareg 2,5 tdi rok 2004

Príspevok od používateľa kubiniel »

Zdravim. Mám touareg 2,5 tdi r5 rok 2004.
Problem mam asi taky ze mi rozblikala kontrolka zhavenia na palubnej doske, dal som to na pocitat a napisalo to chyby, rele zhavenia,trvala zavada, problem z ukostrenim a druhu chybu to hodinlo ze brzdovy spinac chybna hodna trvala zavada, obidve veci som vymenil a stale chyby trvaju, skontroloval som aj vsetky ziarovky na aute a aj brzdove svetla vsetko funguje tam nieje ziadny problem, auto ide ako pred tym nez sa to rozblikalo ziaden problem ci teren alebo normalna cesta, otacky to drzi bez problemu to startuje na supu. ,neviete mi nahodu niekto poradit?? a na palubnom pocitaci mi to vypisuje v anglitcine ze mam ist do servisuu... ale tam uz nevieme co by to mohlo byt... dik za info
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak vypisuje rele zhavenia,nemusi byt samotne relatko.RJ vyhodi chybovu hlasku ak sa prerusi elektricky obvod zhavenia,teda do obvodu patri aj zhavic.Cize zhavic,rele,kabelaz,poistka.U brzdoveho spinaca plati to iste.
kubiniel
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiniel »

u brzdoveho spinaca myslis ze moze byt aj niekde pri ziarovke z oxidovany kontakt?? a poistku su dobre vsetko mi prave funguje to je to zaujimave... co nikomu nejde do hlavy... a zhavic funguje ako ukostrenie ale to startuje bez problemu a ani to nedimi nic... skusim isch este premerat a inak uz neviem kde by mohla byt chyba... a ten snimac brzd neviem ked vypysovala ze dava chybny hodnoty... to je tiez haluz
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Dufam zhavice vies premerat.Nechapem co mas na mysli ukostrenie zhavica.Brzdovy spinac treba vyskusat na diag,obidva obvody.Jeden okruh musi byt zavrety druhy otvoreny,pri slapnuti je naopak.
kubiniel
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiniel »

Dneska mi palubny pocitac napisal ENGINE WORKSHOP FAULT tusim tak nejako to je... a zistil som ze mi nejde tempomat
kubiniel
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiniel »

Zdravim. potreboval by som pomoct... nefunguju mi brzdove svetla na kufrovych dverach... svetla normalne svieta ale ked zabrzdim tak nesvieta ale vonkajsie svetla ktore su na karoserii tak tie svieta vsetko v pohode... akurat na tych kufrovych dverach mi to nesvieti ale vsetky ostatne svetla tam funguju,,, moze byt ze niekde mi zlomil kabel alebo je tam nejaka inaksia kravina? dik za radi...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked ostatné svetlá an kufrových dverách fungujú tak by som pozrel aj brzdový spínač pedálu
kubiniel
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiniel »

Brzdovy spinac som vymenil... za novy ale na karoserii brzdove svetla funguju bez problemu... asi potom jedine kabel..
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Zadne 5 dvere ako lakinoo pisal prechodka alebo este spoj v priestore kufra.
Zhavenie treba skontrolovat: kabelaz, napajanie a aj KOSTRU a problem moze byt oxidacia konektora alebo kablov
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných