Vodicak skupiný A1 - Plati aj na manual ?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakubjagrik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.05.2014 21:36
Zdieľať na Facebook

Vodicak skupiný A1 - Plati aj na manual ?

Príspevok od používateľa jakubjagrik »

Zdravim

Cez toto leto si idem zacat robit vodicak na motorku (KSR 125 SM TR) coz je super moto 11kw. Problem je v tom ze to je manual .. ako kazde supermoto. A tak bý ma zaujimalo ci to plati iba na automatý alebo aj na manual. Pretoze skutre nemam rad :D (nic proti skutrom) :D A naviac mam 17 rokov tak kebý bola nejaka ina varianta poradte ^^

PS:Povedzte mi vas nazor na tu motorku :D :3

Vopred Dakujem za odpovede :)
peters3
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.01.2013 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters3 »

plati aj na manual
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Do podskupiny A1 patria motorové vozidlá skupiny A s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou vyššou ako 45 km/h, ktorých zdvihový objem valcov motora nepresahuje 125 cm3 a výkon nie je väčší ako 11 kW .

...Presné znenie vyhlášky...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

hm, nikdy ma nenapadlo, že by to niekoho mohlo napadnúť. Rozlišovat vodičák podľa převodovky ;-) Ak by sa nad tým zamýšlala dnešná populácia vodičov kamionov to by som mooožno pochopil lebo je rozdiel jazdiť s 12 - 16st automatom alebo to isté s manuálom ale motorka?!
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Otazka mohla vzniknut vplyvom inej veci v legislative a sice povolenim jazdit aj na moto 125 ccm so vodicakom skupiny B. Hacik je prave v tom, ze toto povolenie sa vztahuje len na moto s variatorom.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To fakt? Boháča, už budeme ako amíci. Bez automatu neodídeme z dvora :-O A to mám automaty celkom v oblube
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Obmedzenie prevodovky je spravne, kedze toto rozsirenie je po 2 rokoch od ziskania B automaticke. Manual vyzaduje pozornost navyse a aj pri autach (kde netreba riesit rovnovahu, smyk nie je koniec, ABS maju skoro vsetky...) by u polovice vodicov vyznamne prispel k bezpecnejsej jazde.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Do tých čajových 125ccm je variator ideálne riešenie, akákolvek 125ccm čo sa hrá akože na dospelú motorku je totálna nuda, lebo to ledva vytiahne 110km/h a to pubertákom nestačí a potom špekulujú ako vykuchať výfuk, ako zrýchliť motorku a podobne. Stále nechcú pochopiť že ked ten motor má raz 11kW tak nejakých vykuchaním výfuku z toho 20kW nedosiahnu - stále žijú v tom že z toho dostanú aspon 140km/h.
Chúdence motorky, točia to až po červené mysliac si ako to ide a vo velkej miere sa jazdí v podstate maximálkou akú ten stroj dosiahne

Na motorkari.cz sú o tom aspon 3 témy za týžden asi ako tu témy "1.9TDI - nezapína mi turbo"
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja som mal apriliu rs 125 a ta isla vyse 180 km/h. Na valcoch odmeranych 25kw lenze uz bola slaba isla fuc.
esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esab »

paci sa mi ako niekto ,kto sa ocividne nevyzna do motoriek,streli taku blbost,ze 125ka neda ani 20 kw.kolko tych malych jogurtov ma okolo 30 kw a papierovo 11(aj litrove masiny mozu mat v TP 25 kw,ked niekoho obmedzuje vodicak).myslim si ze je to spravne mat pri Becku papiere na 125 ale len na automat.to by si kazdy mlady hned kupil nejake male zihadlo a prvy stlp je jeho...
Lasto409
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06.05.2008 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lasto409 »

pozor ale, rozlisujme stvortakty a dvojtakty ... 2T ktore sa uz teraz nevyrabaju vedeli vyprodukovat pomocou elektr. privery aj nad 20 kw vykonu (RS 125, TZR 125 apod.) Dnes vyrabane stvortaktne 125 (YZF-R 125, CBR125) to uz nedokazu :2f93:
jakubjagrik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.05.2014 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubjagrik »

No ano ide o to ze ja uz od malicka robim motocross a nic ine ako cross enduro a supermoto sa mi nepaci .... a henta motorka neni vobec zla a ani na nej neni zla cena ... ja nepotrebujem sa srat d ovýfuku kebý som potreboval ist rýchlo tak sadnem na crossku a idem kolko chcem :D ale aj tak dakujem za info :))))

PS: takze hovorite ze to nemam kupit ? :D:D:D::D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne tak zásadný rozdiel je 2T vs 4T a tie dnešné 125ccm 4T sú skrátka čaje...
Tiež som mal NSR125 ktorá mala +- 30PS a tiež to šlo +- 180km/h , ale ak fúkal vietor, tak sa to na poslednom kvalte neutiahlo, rýchlosť stále klesala.
Dnešné 125ccm 4T s protivetrom až taký problém nemajú ale maximálka je niekde okolo 110km/h.

Kúpiť staršiu 125ccm 2T a priškrtiť ju na 11kW nemá zmysel, lebo to priškrtenie a legálny zápis je tak drahý že sa to neoplatí, ak to vôbec niekto oficialne na SK na takéto staršie motorky robí
jakubjagrik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.05.2014 21:36
Zdieľať na Facebook

17 rokov a vodicak na auto + 125 manual ? o.O

Príspevok od používateľa jakubjagrik »

A este jedna vec. este je tu varianta urobeniua si vodicaku na 17 kde mate povolenie na riadenia auto s doprovodom a ku tomu sa od aprilovej novelý ma pridavat 125 objem motorký. Aj toto je tak isto na manual ?
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

V zakone ale nie je napisane nic o automate (variatore) pri moznosti riadit 125ku ma vodicak B. Obmedzenie je iba na 11kw. O tomto ma presviedcal znamy. Ma to niekto nastudovane?

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných