vodicak C, E

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

roocoX,

bez toho kurzu jazdiť nesmieš jazidť nakoľko si robíš vodičák na túto skupinu po určitom dátume odkedy je to už povinné mať.

Ja som sa tomu ešte vyhol, môžem smelo s Céčkom jazdiť ale len do roku 2013 myslím, niesom si teraz istý.
S Déčkom už ale jazdiť nemôžem.

Niektoré firmy to už dokonca vyžadujú aj keď to niektorí šoféri ešte nemusia mať povinné (napr. ja s Céčkom). Aby ušetrili náklady na vodiča do budúcna, proste aby ti to nemuseli platiť, napr. Dopravný podnik v BA ťa zoberie len ak to školenie už máš.

Viac na www.kkv.sk
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

ja mám Céčko mesiac po tom dátume kedy by som nepotrebol val základnú kvalifikaciu bohužial nemám ani 21 rokov preto potrebujem plnú 280 hod., nemám slov nato proste, hlavne že ten zákov vychádza stoho že starý cečkari majú skúsenosti tak to nepotrebuju, hlavne že kamarat rovnako starý ako ja , ma vodičak tesne pred tým dátumom a môže jazdiť
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

sp1ritus napísal:hlavne že ten zákon vychádza s toho že starý céčkari majú skúsenosti tak to nepotrebuju
Ale potrebujú, len nie hneď. Každý to bude musieť mať. Len tí starší ktorí majú vodičák už dlhšie to teraz nepotrebujú ale myslím že od 2013 (nechce sa mi presný termín hľadať) to potrebovať budú všetci bez výnimky.

Ešte minulý rok vo februári som si dal prihlášku na toto školenie vodičov profesionálov, čakám, čakám až som čakal do decembra kedy mi došla pozvánka že sa môžem zúčastniť. No neskoro. Teraz sa tam skoro nikto nehlási (pretože ten kto zatiaľ nemusí tak nejde, šak načo) a ten kto musí nemôže pretože sa neotvárajú na to kurzy z dôvodu že je málo prihlásených a neoplatí sa to otvárať kvôli dvom-trom alebo koľkým záujemcom.

Aj som sa tak bavil na túto tému s inštruktormi s ktorými sa poznám ešte keď som si robil D, zhodli sme sa v tom že keď už bude hodina dvanásta a všetci to budú potrebovať ako povinný doklad na jazdu, to bude ešte len sranda. Školiace centrá budú preplnené, nemôže to byť načas pretože nemôžu školiť vela ľudí naraz ale myslím že len cca 17? Niesom si istý. A teda vodičov ktorí to budú potrebovať bude trochu viac.
To bude ešte len biznis pre tých ktorí budú školiť. Viem si živo predstaviť, "chceš mať školenie a nečakať na iný termín"? plať navyše!"

Predpokladám že to tak aj bude pretože zamestnávateľ vodičovi povie, keď to nemáš, môžeš ísť, zamestnám toho kto to má resp. si ho nechá ale vodič bude jazdiť načierno keď nechce prísť o robotu.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

tak ako píšeš Ogi11 budú to musieť mať všetci ale nie rovnaký typ školenia čo sa týka dlžky a predovšetkým ceny, dokým tebe stači ne céčko spraviť školenie do 2014 ktoré ta bude stáť 200€ a týždeň času- to je takzvaný pravidelný výcvik, tak na déčko ,keďže ho máš až po danom dátume budeš potrebovať 700€ a mesiac času -to je tzv základná kvalifikácia inak nemôžeš dovtedy jazdiť na autobuse, a to je už sakra rozdiel , a druhý problem je ako si spomínal nikde sa to neotvára pretože je nedostatok uchádzačov , čiže som stoho dosť z nechutený , takto bude čím ďalej menej vodičov , lebo teraz defacto stoja všetky potrebne papiere pre profi vodiča cca 2000€ aspoň v niečom sa môžme porovnávať z nemcami, azda príde čas kedy si začnú zamestnávatelia vážiť vodičov a tak ich aj náležite budú odmeňovať a nie ich brať ako najlacnejšiu súčiastku voza...
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Ten čas váženia si vodičov nikdy nepríde. Tak ako nepríde čas bez okrádanie štátu každým kto má tú príležitosť. Proste to máme (slováci) v povahe a tú nezmeníš.
Bosso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2008 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bosso »

Ludia, neviete niekto poradiť kde na internete nájdem testy na Cčko a Ečko? Dííík moc.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Bossov,

čo ja viem, len tak zo srandy som skúsil zadať do môjho internetového prehliadača internetovú stránku www.google.sk "testy c" a hneď mi vyplulo niekoľko stránok na tému, ktorú potrebuješ. Inak aj v autoškole majú testy.
Bosso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2008 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bosso »

No ja som nenašiel nič poriadne. Som skôr myslel nejakú stránku, kde mi vyhodí test a hned po ukončení aj vyhodnotí. Viem, že v autoškole ho majú len ja som to chcel teraz pozrieť na nete.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Sú aj také, len treba hľadať alebo čakať kým poradí niekto iný.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

tu máš jednu z nich , dúfam že ti padne na úžitok http://vodicak-cdt.info/
PePeMAN
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.01.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Minimálna výška

Príspevok od používateľa PePeMAN »

Je určená minimálna výška uchádzača na vodičák na skupinu C?
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

to pochybujem
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

jergusko napísal:Práca vodiča je nedocenená, nevďačná, namáhavá a vysoko riziková. A čím ťažšie vozidlo, tým väčšie riziko..
viem ze ani praca vodica nie je med lizat ale stale lepsie ako napriklad makat pri pase, na linke ako robot a celu smenu to iste (po dvoch dnoch som tu otrocinu na linke vzdal) mal som moznost porovnat tak viem o com hovorim :zg282: :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ogi11 napísal:Ten čas váženia si vodičov nikdy nepríde. Tak ako nepríde čas bez okrádanie štátu každým kto má tú príležitosť. Proste to máme (slováci) v povahe a tú nezmeníš.
Ogi, ten čas už BOL... Niekedy pred Druhou svetovou, možno tesne po nej. Kedysi bola taká frajerina byť vodičom, že mladí chalani dokonca nosili tie prvé šiltovky ("vodičská čapica"), aby to vyzeralo, že robia šoférov :d :D

Dnes má práca vodiča nulový spoločenský kredit. Asi taký, ako kedysi herci a speváci, ktorí - paradoxne - sú dnes na úplnej špici spoločenského uznania :40bd:
petuss21
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.05.2013 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petuss21 »

Ahojte,
neviete nahodou ako je to s vodicakom C+E u zien ? Tak isto si ho možu urobit v 18 ako muzi ?

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných