Vodič začiatočnik - Otázky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarosutiak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.03.2016 22:59
Zdieľať na Facebook

Vodič začiatočnik - Otázky

Príspevok od používateľa jarosutiak »

Čaute , zajtra ma v autoškole čaka ďalšia jazda som zvedavý , trenažer nemaju tak ideme skúšať v aute ...
Trošku som sa učil a niečo vyčital ale furt mi pár otázok vrtá hlavou , a bol by som rád ak by mi niekto skúsený pomohol , dal pár odpovedý na tieto otázky , chcem byť trošku viac pripravený :)
ĎAKUJEM ZA KAŽDU ODPOVEĎ !

1, Ako parkovať ? kedy zabočujem , rýchlosť parkovania , minule som išiel rýchlostou 15-10 km/h a na 2ke som citil ,že to išlo zdochnuť ... v tejto situacii mám preradiť na 1ku ? za jazdy ?

2, Som na vedľ. ceste idem na hlavnu ale je zly rozhľad ... idem autom strašne pomaly tiež možno tých 15km/h tak aky prevod 2ku ? či aj 1ku

3, Ake prevody pri akých rýchlostiach ... myslim ,že som v autoškole natrafil na chlapika čo to ma absolutne v trubkach ...
ak mi auto skače čo robim zle ? , dusím to ,
vytačam auto do vys. otáčok ...
Čo plati pri zrýchlovaní ? mám rýchlosť cca 25km/h pridam plyn rýchlosť je cca 45km/h a zaradim 3ku ?
a pri spomaleny idem rých. 50km/h idem do zákruty odbočovať tak pribrzdim na cca 25 km/h a až pri rých. 25km/h preradim z 4ky prevodu na 2 ?

4, čo opotrebuje spojku ? čo jej škodi ? čo nerobiť ?

5, idem dole kopcom aky prevod ? aky styl jazdy ?
idem hore kopcom aky prevod ?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nepisalo sa tu uz o tom? :4012:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

V prvom rade by ti mal inštruktor v autoškole všetko vysvetliť a neboj sa pýtať. 1.:Ty určite parkuj zo zaradenou jednotkou a ak chceš preradiť z dvojky do jednotky tak najprv zastav auto. 2.:ak si na vedľajšej ceste a máš zlý rozhľad neboj sa aj zastaviť, ale tak aby si videl, už neraz som sa stretol z miestom kde bola značka daj prednosť v jazde a pritom by tam mala byť stop-daj prednosť v jazde. Koľko krát je aj opačne, je stopka a stačilo by daj prednosť a pri tom je tam ešte aj pripájací pruh. 3.: Neviem ako ti skáče možno ho aj dusíš, ale preboha však je tam ten inštruktor ten ťa má učiť. Ideálne je mať otáčky 2000-3000. Ono záleží aj či je benzín alebo diesel a samozrejme aj obsah motora, respektíve KW. 4.: Ak stojíš na križovatke maj neutrál a pustenú spojku. Rýchlosti hádž plynule a nehraj sa na Šumachera. 5.: Dole kopcom môžeš ísť zo zaradeným prevodovým stupňom, aspoň šetríš palivo a brzdy. Každé auto môže byť ináč sprevodované, záleží od kilowattov, do kopca daj aspoň o jednú rýchlosť nižšie no všetko záleží, aký kopec, aký silný motor. Jednoznačne je tam od toho inštruktor.
jarosutiak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.03.2016 22:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarosutiak »

Diky ,

ja som hladal nejake informacie ohľadom otačkomera , kedy sa ma preradovať ale nič moc som nenašiel . akurat že benzin. mot. ma vačšie otačky a diesel menšie , ale neviem kolko je optimalne ...

ono mi to skáče keď preradujem ... ale inštruktor to nerieši povedal , že to časom na to pridem ... tento pan nema absolutne zaujem a mne nema kto pomoct , natrafil som na staršieho pana čo to ma v trubkach , ach jaj
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ake je to auto?? Lebo benzin jazdi inak, atmo inak, turbo inak..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak skáče po preradení tak asi púšťaš spojku moc prudko alebo pridávaš plyn moc alebo málo alebo nie v momente ak spojka zaberá . Na to prídeš chce to len tréning a za jedna môžeš dať aj za jazdy ale nie ak ideš 20kmh ale ak ideš krokom tak kludne len potom treba adekvátne k tomu plyn aby sa nestalo že Ti to skočí lebo si dal málo pretože jednotka je zväčša veľmi do pomala.
jarosutiak
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.03.2016 22:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarosutiak »

tu v autoškole jazdime na 2kovej octavii
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Strasne riesis... co potrebujes to sa spytaj instruktora a vela jazdi. A potom, ked nebudes chciet riesit somariny, jazdi automat a mas pokoj.
Ja som robil tiez autoskolu s manualom. Aj ked som s nim nemal nejak extra problem, povedal som si ze auto ma predsa sluzit mne a nie ja jemu, a jazdim len automaty, co je do civilnej premavky idealna vec.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Netuším na čo sa pýtaš asi tú najlepšiu radu si dostal a neposlúchol si a už sa ti to vracia tá rada bola daj si SAKRA pozor na výber autoškoly pýtaš sa ozaj na veci ktoré tu nikto nemá ako vyriešiť to sa dá jedine v aute
gabino
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.12.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabino »

do autoskoly ludia chodia preto aby sa taketo veci naucili. Cize to neriesit, nepitvaj to zbytocne.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

heh prvych par sto metrov bude aj tak na nejakom parkovisku na konci sveta, tam instruktor uvidi coho ste schopny a vysvetli, atd... mozno budete celu prvu hodinu lietat len po parkovisku/cvicisku...hned na ostro do premavky sa snad nepojde
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

za mna len tolko,že radšej jazdiť na 1-ke , hoci aj motor hučí, ako na 2-ke a motor zdochne

Moj navrh by bol,že v každej autoškole by mali mať nejaké vozitko na baterky, nehovorím,že elektromobil

a uplne prvá jazda by mala byť na tom, aby začinajuci vodič neriešil technické problémy s radením rýchlosti
ale sustredil sa v prvom rade na udržanie vozidla v jazdnom pruhu

kto sa učí lyžovať nepojde na čiernu zjazdovku

a ani ten kto sa učí plávať neskočí hneď do 6 metrovej vody....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

minulo sa už tolko peńazí s eurofondov na všelijake blbosti

a teraz by sa mal niekto zaangažovať aby do autoškol nafasovali aspoň jeden elektromobil, a unia aby to zaplatila
aby sa adepti prve hodiny učili jazdiť na takychto mašinkach

a konečne by mal elektromobil nejaky zmysel

a bol by aj odbyt na elektro mobily
aky taky ,ale bol by
pretože žiaden normalny človek si za svoje zarobené peniaze nekupi taku neperspektívnu haraburdu
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

volakedy v autach nebol otackomer, ako by si jazdil? vobec ho neni treba na jazdu. a ani ziadne internetove forum. sak to sa vie naucit aj opica z rovníkovej afriky. menej teoretizuj na internete a jednoducho jazdi.

druha moznost- vybav si vodicak a kup si automat + parkovaci asistent.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Jasne, elektromobil...kde žijete?
Nedávno sa robili skúšky a komplet všetko na autách typu fabia 1, 1.0mpi, a všetko fungovalo.
Rovno by mohli zavjest, že keď si chceš kúpiť automat, ani. Erob skúšky, zaplať a mas nie?
Už pochopte, že 30% tých čo dostanú vodicak za volantom nemajú čo robiť. Pretože tan kto nato nemá môže jazdiť predpisovo aj všetko, ale keď príde do situácie že sa pred neho zaradim napr. Ja a zbrzdujem zo 100vky, dostane paniku, šok a navala to domna...
Skôr by somzaviedol systém ako je to vo Fínsku. Vodičky preukaz by každý žiadateľ robil 1 rok! Za každého počasia si to skúsi, a až keď bude fakt perfektne jazdiť, potom by mal dostať papiere. A nie ze ma 15 jázd, dostane vodicak, príde do väčšieho mesta (Praha, Paríž, Mníchov) a skončil... Nezaparkuje, na semaforoch sa nepohne...čo z takých ľudí? Buď to mas v krvy alebo nie. To je to isté, asi ako niekto nemôže robiť doktora lebo pri pohľade na krv je mu zle... Tak tak isto nemôže každý šoférovať. :4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 62 neregistrovaných