Voda v svetlomete, zhasla vybojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Voda v svetlomete, zhasla vybojka

Príspevok od používateľa riksa »

Zdravím cely Autobazár. Som tu na Fóre novy, tak ma prosím hneď neukameňujte ak som niečo po...l pravidla som si z rýchliku precital :3035:

Nedávno sa mi pri ostrekovaní xenónového svetlometu stalo že sa lávy ostrekovač teda na šoférovej strane nevysunul cely a neostrekoval. Pravý ostrekoval podivne slabým tlakom. Otvorím kapotu a voda v okolí pravého svetlometu a nádobky na vodu do ostrekovačov. Všimol som si rozpojenú hadičku od nádržky ktorú som zasunul spať a všetko opäť funkčné.

A tu sa začína môj problém. Ta voda sa nejakým spôsobom dostala do svetlometu a výbojka zhasla. Pravdepodobne mi asi chyba gumička na zásuvke. Výbojka je v poriadku, poistky som skontroloval a tiež v poriadku. Všetky ostatne žiarovky svietia. V svetlomete je teraz vlhko a je zarosene sklo z vnútornej strany. Je možné aby sa voda dostala po kábloch cez prípojku až do riadiacej jednotky svetlometu ktorá je na spodku svetlometu? Podľa gravitačného zákona určíte áno ale neje nejako ten spoj zatesnený alebo inak zabezpečený aby sa to nestalo? Keď som si pozeral ceny tej RJ tak to nebolo bohvie ako povzbudzujúce. Vie mi prosím niekto poradiť čo sa mohlo stať? pripadne nemá niekto RJ na predaj? podľa ETKY by to mal byt diel 1J0941641.

Jedna sa o VW BORA 2003 ,Pravý svetlomet teda na spolujazdcovej strane a xenóny sú origo samozrejme.
Dakujem :300f:
PROCHY603
Príspevky: 3797
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :28b7: :40bd:

Preco chces kupovat RJ??? Ked ti zateka do svetla???

Treba skotrolovat svetlo kadial zateka a pretesnit silikonom. :41c2: :41c2:
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Najskorej poriadne vysusit,ale naozaj dokladne. Je tam vysoke napatie a mozno prebija.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Neviem ci si si to precital cele PROCHY ale pri zateceni svetla mi zhasla vybojka a nesvieti ale v druhom svetlomete ano...pre to som pisal ze vybojka je v poriadku! To zatekanie nieje normalny jav zatiekla mi tam voda do ostrekovacou lebo sa odpojila hadicka a striekalo to na svetlo zo zadnej strany, voda bola aj na RJ Xenonu ... tak nechapem comu sa smejes ...
Moj problem nieje ze mi tam zateka ale co sa vplivom zatecenia mohlo stat a poskodit...a este dodam ze VAG mi nechce nadviazat spojenie s pravou RJ xenonu, pise aby som skontroloval ci sa tam zariadenie nachadza...
tak ti velmi pekne dakujem za pomoc... :28b7:
PROCHY603
Príspevky: 3797
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Smejem sa tomu ze ti zatieklo do svetla a ti chces kupovat novu RJ co nema nic spolocne zo zatekanim do svetla!!! :41c2:

Treba vsetko vysusit az potom skusat. :41c2:

Treba pozriet ci je napetie na konektore co ide do RJ az potom kupovat novu. :41c2: :41c2:

Parkovacka tam svieti?? Prave predne svetlo??? :41c2:
Naposledy upravil/-a PROCHY603 v 08.01.2014 11:49, upravené celkom 1 krát.
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

bjbbobek dakujem skusim aj to ale ak prebija, nemala by zhoret poistka?
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

PROCHY nemyslim ze tomu rozumies....

Ak zatieklo do svetla takym sposob ze sa voda dostala na vybojku tak mohla sposobit skrat. Kedze je tam 25 000V tak je to jednoduche aby to prerazilo.

Skrat mohol sposob vyradenie menicu napetia z 12V na 25kV a ten nasledne mohol prerazit RJ svetla, pripadne cast ktora ovlada hlavne svetlo.

A teraz mi povec ako voda v svetle nema nic spolocne s RJ a ostatnym ballastom okolo svetla lol
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Prochy prosim ta citaj poriadne a az potom skus poradit lebo tak to to nema zmysel...opakujem pre PROCHYHO : vsetky ostatne ziarovky svietia, len ta vybojk nie...susil som to chvilu fenom a potom auto stalo v tyzden v garazi lebo sme boli druhým na lyžovačke...vymontovanie RJ by znamenalo : demontáž spodného krytu motora, podblatníkov, masky a nárazníku a až potom by som mohol vybrať svetlomet a RJ xenónu. Tak trochu som sa chcel tomu vyhnúť ale vidím že asi sa budem musieť do toho pustiť...
PROCHY603
Príspevky: 3797
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

qwertzuiop napísal:PROCHY nemyslim ze tomu rozumies....

Ak zatieklo do svetla takym sposob ze sa voda dostala na vybojku tak mohla sposobit skrat. Kedze je tam 25 000V tak je to jednoduche aby to prerazilo.

Skrat mohol sposob vyradenie menicu napetia z 12V na 25kV a ten nasledne mohol prerazit RJ svetla, pripadne cast ktora ovlada hlavne svetlo.

A teraz mi povec ako voda v svetle nema nic spolocne s RJ a ostatnym ballastom okolo svetla lol
:40bd: :d :D

Bezne striekam wapkou na xenon a voda sa mi do svetla este nedostala!!! Striekam aj na balast-rj xenonu z motorovej casti. :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Poistka je na primárnej strane napájania 12V ...Ten elektronický predradník vyrába z tých 12V VN, ktoré sa pri zapaľovaní výbojky ešte skokovo zvýši na pár ms aby sa výbojka zapálila a následne sa ustáli ne menšej hodnote. A udržiava sa v obvode stabilný prúd. Ak to skočilo na tej VN strane tak to poistka v napájaní nechytí . A buď je elektronika tak inteligentná že to vyhodnotí ako chybu a vypne sa alebo dačo zhorí...
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

qwertzuiop Dakujem, konečne niečo konštruktívne. Tak že podľa teba môže byt RJ v poriadku, ma nejakú ochranu voči takejto situácii? Lebo poistka v skrini je OK. A myslím že pri tom zatečení bolo tiež počuť od svetlometu také praskanie ako pri skrate... tak si to skôr odniesol len ballast, teda ten štartér čo je hneď za výbojkou?
Naposledy upravil/-a riksa v 08.01.2014 12:21, upravené celkom 1 krát.
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Dakujem VLADY, a nevies ci sa da cez diagnostiku urcit co je v prdeli alebo to treba povyberat a odmerat?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Skrat nie je na primarnom obvode(12v) ale sekundarnom (cca 25Kv)takze poistku to neprerazi. V riadiacej jednotke je ochrana ktora vypne zapalenie vybojky pokial sa to nepodary na druhy pokus. takze riadiaca jednotka nemusi zakonite byt poskodena ale len koly vlhkosti a naslednemu prebitiu nezapluje dalej. tak 50/50 ze je odpalena . v prvom rade dokladne vysusenie a az potom nieco skusat, vysusit aj svetlo a aj ked sa da priamo tu riadiacu jednotku.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

PROCHY603 napísal:
qwertzuiop napísal:PROCHY nemyslim ze tomu rozumies....

Ak zatieklo do svetla takym sposob ze sa voda dostala na vybojku tak mohla sposobit skrat. Kedze je tam 25 000V tak je to jednoduche aby to prerazilo.

Skrat mohol sposob vyradenie menicu napetia z 12V na 25kV a ten nasledne mohol prerazit RJ svetla, pripadne cast ktora ovlada hlavne svetlo.

A teraz mi povec ako voda v svetle nema nic spolocne s RJ a ostatnym ballastom okolo svetla lol
:40bd: :d :D

Bezne striekam wapkou na xenon a voda sa mi do svetla este nedostala!!! Striekam aj na balast-rj xenonu z motorovej casti. :41c2:

Tak aby bolo jasne to na co striekas vodou je RJ pre nastavenie sklonu a urcite nie ballast teda zapalovaci modul...ta rj zvonku vode odola no mne sa pravdepodobne aj do nej dostala voda z vnutra svetlometu teda ak tam nieje ta pripojka pretesnena aj z vnutra a odniesol si to len zapalovaci modul...
PROCHY603
Príspevky: 3797
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :2f93:

Ved diagnostika ti napisala ze sa nevie spojit s pravym svetlom. :41c2:

VYBRAT svetlo balast je na spodku svetla. :41c2:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných