Odstupenie od kupno/predajnej zmluvy ojazdeneho auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Co to ty tu pises ze koho.no toho kto kasiroval prachy za auto.bazar.my neriesime kto auto stocil ale kto predal.najazdene km nesedia kupujuci o tom nebol informovany.
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ahaaaa... A ked ten čo kasíroval prachy bol len sprostredkovatel, respektíve ten čo to dal do bazáru má doklady o tom že vozidlo kúpil také ako bolo a natočil iba dalších "XY" km a následne predal tak ohladne čoho sa chceš s ním súdiť ? Ved ani sprostredkovatel a ani bývalí majitel nikoho nepodviedol a to že je to stočené vôbec nemusel vedieť, lebo to ani nezistoval. Teda ani neexistuje nárok na odstúpenie od zmluvy medzi týmito dvomi osobami, pretože nedošlo z ich strany k podvodu.

To akokeby som ja kúpil stočenku, používal ju tri roky, natočil dalších 50tkm a kupec čo to odomna kúpi mi to bude chcieť vrátiť pretože zistil že to niekto 5 rokov dozadu stočil ::: :::

Súdiť sa môžeš ísť vtedy ked vieš jednoznačne kto manipuloval, ak to nevieš je to zbytočné

Bazárista mohol byť len velkorysý, zarobené má a tiež sa mu nechce riešiť keketiny, pretože auto bolo kúpené navyše na splatky
drobizg
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.04.2015 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobizg »

Je veľmi ťažko zistitelné kto stočil tie km. Súd ti moc nepomôže lebo na slovensku sú jednak diery v zákone a za druhé väčšina áut je už dovezených so stočenými km poprípade hneď tu stočia.Už keď raz kúpiš musíš si to dobre pemyslieť, nie si len prečítať nablýskaný inzerát na nete... Nekupoval by som od niekoho kto dováža a píše bludy do inzerátov alebo polopravdy ;)
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tu je jedno kto bol sprostredkovatel a majitel.peniaze sli cez bazar.tak tu mas auto a prachy daj naspat.preco s tym bazar toci???jednoducha vec.je to jeho problem mal vediet co predava.ci azda spostredkovatel nenesie zadnu vinu?ok nabalia mi do vreciek od muky kokain.ja ho budem len kupovat a predavat.chytia ma a budem tvrdit ze ja som predaval muku nic som nevedel o tom co je dnu a tovar mam stale od ineho cloveka.super zacinam zarabat vo velkom.
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty si asi pripečený, ked ťa chytia s kokainom tak nesieš vinu.

Čo s tým autom má bazár ? To auto mohlo byť úplne bežným spôsobom vykúpené a následne aj predané,alebo trebárs len komisionálny predaj, nikto s ničím nemusel manipulovať. Dopustil sa teda bazár nejakého podvodu na zákaznika ? NEDOPUSTIL, teda ani nie je dôvod na odstúpenie od zmluvy
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to sa da uplne jednoducho zistit odkial to auto je.uz nech aj u nas plati zakon ze tovar do 7 dni mozem vratit bez udania dovodu.v cz to plati uz velmi dlho.kupim auto v bazari a o 3 dni ho donesiem spat lebo som nasiel take iste ale lacnejsie.z autodielmi je to to iste.ten z trusalovaj sa vlastne aj priznal ked nukol 100 euro ako odskodne.
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pokial viem vrátenie tovaru do 7 dní bez udania dôvodu platí iba pri nákupe cez internet a za druhé ked sa zistí že to bolo stiahnuté vonku čo s tým má bazár ?
Naposledy upravil/-a ivko1 v 30.04.2015 16:39, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zase chranis bazar.bazar to predal na sk tak nesie vinu.to tak sa vyhovaraju vsetci ze co ja ja som to take kupil.tak vrat peniaze a auto si nechaj.a nic sa nedeje mas klud ponukas to dalej.ak nie tak sud a preverit bazar na danove uniky za poslednych 10 rokov.a nie cloveku povedat,ty si nula co chces ja mam prachov dost.
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty si to stále s niečím mýliš. Prečo by ten bazár mal to auto zobrať späť ?
Či si šiel len tak náhodou okolo, bazárista ťa vtiahol do bazáru a nanútil ti kúpiť nejaké auto pod hrozbou násilia ?

Či len tak že tebe sa zrazu nepáči ho prídeš vrátiť ? Presne preto sa píšu zmluvy medzi oboma stranami, kde sú zadokumentované podstatné veci aby to zasa také jednoduché nebolo
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

jednoznačne to vedie k tomu že do áut treba montovať opäť ďalšiu sračku na záznam km.=zákaz druhovýroby=montáž len aut servise= na občiansky ako zbraň= záznam km.
ideálne so sériovým číslom v TP, a namontované na viditeľnom mieste bez možnosti potreby odpojenia pre akýkoľvek servisný úkon,zaliate v jednom celku a po odpojení deštrukcia zariadenia s tým že po napichnutí na diagnostiku si to bude pamätať stav km a dátum.
pri zistení manipulácie so zariadením pri cestnej kontrole políciou(odpojené, rozbité ) odobratie TP+EČV.

viem že je to ako z sci-fi ale čo iné s cicináčmi narobíme.
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro ja by som naopak počítadlo km zrušil , načo je komu dobré?? len počítadlo na servisný interval , ktorý sa variabilne mení podla počtu štartov a doby chodu motora. To je jediný objektívny údaj ktorý majitel potrebuje. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ja zasa nie,nevidím dôvod na to,to je horšie ako manipulácia teraz, to znamená
že teraz sme na tom lepšie ako by sme boli potom.
heeh inak aká irónia veď je to tak skoro vo všetkom,"dnes se máme lépe než zítra "
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo by to bolo horšie? Ja by som neuvádzal ani rok výroby , len modelovú radu . Ludia by konečne začali kupovať autá aspoň trocha podla realneho stavu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

preto lebo reálny stav je relatívna vec,nevieš čo bude zajtra a pozajtra keď nemáš ani šajnu koľko km auto má, ale napr keď vieš že má 250tis. tak ťa neprekvapí že ti odíde turbo , treba čistiť dpf,atd.
ale keby malo 50tis. tak nielen že ťa to prekvapí ale ešte aj naserie.
ja netvrdím že je rozumné kupovať auto podľa km,určite je potrebné urobiť ešte kopec ďalších vecí pri kúpe ,ale je to dobrý pomocník ako pri odhadovaní stavu auta tak aj majiteľa.
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ivko1 napísal:Presne preto sa píšu zmluvy medzi oboma stranami, kde sú zadokumentované podstatné veci aby to zasa také jednoduché nebolo
predal mu auto ktore je o rok starsie ako bolo uvadzane.ma nahraty rozhovor s nim.a este sa aj priznal ked mu nuka 100 euro odskodne.a to ci si ho nahral bez jeho suhlasu sa na sude nepozera.ale nasiel som liek.auto ma cez QuatroCar.odovzdat auto leasingovke pride sice o akontaciu ale auto odovzdam s tym ze je stocene a nemienim ho platit pretoze uz nemam prachy.vsetky pozral servis.akontaciu si nechajte.lepsie ako splacat stocenicu 5 rokov ktora sa do roka vysype.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 110 neregistrovaných