Audi A4 3,0TDI r.v. model 2005 oplati sa?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalos
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.12.2006 00:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi A4 3,0TDI r.v. model 2005 oplati sa?

Príspevok od používateľa michalos »

Ahoj, mal by som zaujem kupit nejake audi, lebo audi sa mi velmi paci, uvazoval som nad A6 2,5 TDI Avant quattro, ale na tento motor som pocul viac zleho ako dobreho, takze som sa rozhodol upustit od tohto motora... velmi sa mi paci aj a4 som nasiel nejake auta 3,0TDI quattro, chcel by som ten novsi model nie este s LED diodami, to je este drahe... chcel by som sa opytat na vase skusenosti s tymto auto alebo aj motorom, aku mate spotrebu, poruchovost, tah, atd... a ak niekto moze tak porovnanie s tym 2,5 TDI...hlavne ma to zaujima s automatom prevodovkou... oplati sa kupit? dakujem

budem rad za kazdy postreh
vampir00
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 16.07.2008 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vampir00 »

je to urcite lepsi motor ako 2.5tdi a je to comon rail cize bude aj tichsi a podla mna aj menej poruchovy...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

audi

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako mechanik Ťa musím na niekoľko vecí upozorniť.Audi je sobáš s výdavkami,myslím väčšími výdavkami než u väčšiny konkurencie.Myslím tým bežné veci spojené s prevádzkov.Laická oprava hoci aj maličkostí je v podstate vylúčená,sám si tam ani necvrkneš,tj ani len kontrolku v združenom paneli si sám nespravíš.Skús ak máš možnosť si pozrieť napr.dvere a povedzme že si ich potrebuješ otvoriť pre banálnu závadu.Myyslím že to skončí tým že si ich obzrieš.A tak je to zo všetkým.Siahni na hociaký konektor a skús ho odopnúť.Polámeš minimálne jeho pripevnenie,ak nie jeho zámok.Poviem Ti otvorene,tolko debilovín čo na tom aute je,je aj dôsledkom,že sú opravy značne drahšie než je bežné.Z auta kričí zámer výrobcu zarábať aj na servise vozidiel.Aj ja si počítam úplne extra sadzbu,lutujem.Toto rozpytvávať do podrobna nemá význam,ak niekto má iný názor prosím.Jedno tejto značke treba uznať,vyrába velmi pekné a pevné autá.Odviezť sa kvalitne dá aj oveľa lacnejšie.Ale to je individuálne,ja v aute vidím v prvom rade kopu šrotu a potom výdavky.Profesionálna demormácia.Ak skláňam svoju technicky pošahanú hlavu,tak len pred japoncom.Pokojne sa tam môže ísť celá európa učiť ako sa robia autá tak aby mali zamontovaných čím menej kurvítok.
michalos
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.12.2006 00:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalos »

Podla mna je kazde auto robene tak trochu pre servis... mame doma octaviu a okrem zarucnej prehliadky sme tusim boli s nou raz v znackovom servise, moj oco je totiz tiez mechanik tak toho by som sa az tak nebal, aj ked urcite uznavam, ze oproti skodovke je to komplikovanejsie auto na opravu a naklady... no a co sa hanibala tyka urcite stoji znackovy servis vela, ale vymena parkovacky sa da urcite vymenit aj lacnejsie :) ak nie svojpomocne ak nie si uplna lama... niekto si dava aj kolesa prehadzovat to nie je moj pripad no a ty skor nadavas na servis, ktory ma az tak netrapi lebo asi ho casto navstevovat nebudem :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

michalos napísal:Podla mna je kazde auto robene tak trochu pre servis... mame doma octaviu a okrem zarucnej prehliadky sme tusim boli s nou raz v znackovom servise, moj oco je totiz tiez mechanik tak toho by som sa az tak nebal, aj ked urcite uznavam, ze oproti skodovke je to komplikovanejsie auto na opravu a naklady... no a co sa hanibala tyka urcite stoji znackovy servis vela, ale vymena parkovacky sa da urcite vymenit aj lacnejsie :) ak nie svojpomocne ak nie si uplna lama... niekto si dava aj kolesa prehadzovat to nie je moj pripad no a ty skor nadavas na servis, ktory ma az tak netrapi lebo asi ho casto navstevovat nebudem :)
Má to jeden vtip,pozri si palubovku a potom mi napíš či si za hodinu obzerania prišiel aspoň na to kde začať.Schválne,a to verím že si šikovný.Podotýkam,za chrbtom máš majiteľa,nezlomiť,nepoškrabať.Potom pochopíš za čo platíš.
michalos
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.12.2006 00:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalos »

Ved ako ja neviem, mozno mas pravdu a s tym autom nepohnem, ale v dnesnej dobe mozes na internete zohnat servisny manual, ktory ti napovie co a ako... nanestastie este nemam audi, takze nemozem ti odpisat ci to zvladnem, alebo nie :)
michalos
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.12.2006 00:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalos »

Hanibal402 napísal:Mily Michalos,debil niesom i ked po pravde mozem kukat do auta velmi dlho a nedojdem na nic.Ale schvalne ti priparkujem auto pod barak a mozes sa do tej parkovacky pustit.Vratim sa po hodine a najdem ta ako sa skrabes na hlave a v ociach bezpritomny pohlad.Audi su krasne,pevne auta,ale na mercedes nemaju a nikdy mat nebudu,ale cierna ovca sa najde aj unho.Mercedes je kvalita nie kvantita ako VW.A pristup od mercedesu je uzasny,skvely,rychly.Ale v sukromy som dal prednost aj ja VW,konkretne golf IV variant 90hp a dalsie chcem audi a4 avant 2003.To vies kvalita je draha. Takze na mercedes nemam.
Si tu spominal, ze mate audinu za 2,9 mega a ty nemas na mercedes? ci tu audinu ma tvoj tatko? :)
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Takze urcite odporucam audi!!!Pokial sa o to auto budes starat tak budes spokojny!!!
dodoman1986
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.09.2008 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodoman1986 »

Zober a urcite lutovat nebudes,tie auta maju len jedinu nevyhodu,lakaju dlhoprstych
michalos
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.12.2006 00:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalos »

Dakujem za odpovede, ale este som sa nerozhodol
michalos
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.12.2006 00:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalos »

kolko ma asi ten 3,0 tdi spotrebu taky automat a manual, ale myslim spotrebu po skusenostiach uzivatelov, nie udaje z katalogu :),,, a co taka 2,7 TDI papa menej?
dodky
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.12.2008 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodky »

fire82 napísal:ked chceš A6 tak 2,7 TDi, menšia spotreba ako u 3,0 a ak A4 tak 2,0 TDi
to by si dal s tym 2,0TDi PD :suicide:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných