VW Eos - motorizácia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa martincichy »

Volvo C70? Rovnaka cana ako eos. Dizajnovo krajsie auto, vacsie auto, rozhodne neurobis chybu ani benzinom a ani dieslom. Tie patvalce su prudko navykove. Este aj diesel ma dobry zvuk.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan pouzijem Vas prispevok uz viac ako 10 rokov stary inak uplnou nahodou som nan natrafil.. vtedy toto forum bolo take iné,nie tak divno bojovo naladene. Inak aj ja som sa nechal neskor naockovat tou retorikou co tu aj vtedy aj dnes bezi ... kupit japonca. Uz je tomu pomaly 7 rokov a naozaj od kedy sa kupil tak automechanika som nepotreboval. A neskor pribudol do domu dalsi japonec,ten je uz u nas 5 rokova tiez bez poruchy. Konkretne benzinova 1,6 vitara a lancer,tiez 1,6.

Razim teoriu ze ked sa niekto na nieco pyta tak mu ine ponukat nebudem. Toho eosa som si musel vyguglit,ja som ani nevedel ze sa take daco vyraba. Tam poradit neviem,jedine fakt len to ze na gulanie naozaj velkych kilometrov zatial este nic lepsie ako naftu nevymysleli... pisem toto vsetko len preto ze tam padlo "napis argumenty " ...aj ked mne ta otazka nesmerovala.
mhlavaty napísal: 11.01.2009 15:53 Ako mechanik Ťa musím na niekoľko vecí upozorniť.Audi je sobáš s výdavkami,myslím väčšími výdavkami než u väčšiny konkurencie.Myslím tým bežné veci spojené s prevádzkov.Laická oprava hoci aj maličkostí je v podstate vylúčená,sám si tam ani necvrkneš,tj ani len kontrolku v združenom paneli si sám nespravíš.Skús ak máš možnosť si pozrieť napr.dvere a povedzme že si ich potrebuješ otvoriť pre banálnu závadu.Myyslím že to skončí tým že si ich obzrieš.A tak je to zo všetkým.Siahni na hociaký konektor a skús ho odopnúť.Polámeš minimálne jeho pripevnenie,ak nie jeho zámok.Poviem Ti otvorene,tolko debilovín čo na tom aute je,je aj dôsledkom,že sú opravy značne drahšie než je bežné.Z auta kričí zámer výrobcu zarábať aj na servise vozidiel.Aj ja si počítam úplne extra sadzbu,lutujem.Toto rozpytvávať do podrobna nemá význam,ak niekto má iný názor prosím.Jedno tejto značke treba uznať,vyrába velmi pekné a pevné autá.Odviezť sa kvalitne dá aj oveľa lacnejšie.Ale to je individuálne,ja v aute vidím v prvom rade kopu šrotu a potom výdavky.Profesionálna demormácia.Ak skláňam svoju technicky pošahanú hlavu,tak len pred japoncom.Pokojne sa tam môže ísť celá európa učiť ako sa robia autá tak aby mali zamontovaných čím menej kurvítok.
No chapem aj to ze od vtedy uz pretieklo vela vody v Dunaji a ani japonec uz nie je to co byvalo pred rokmi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bolo to aktuálne vtedy,a dnes ešte viac.Proste ak sa niekto pýta na túto skupinu tak dostane odpoveď presne rovnakú.Je to technika pre skupinu ľudí ktorá nemá hlboko do vrecka.Technika poskytne veľa spokojnosti,ale...je zložitá a náročná. Nikdy som nezbrojil voči žiadnej skupine ani značke.Japonci boli veľmi dômyselný v časoch Corolly E10 a ešte vedeli byť nesmierne jednoduchý a to spolu vytvára spoľahlivosť.idú si svojou cestou,už sú to +- európania a v technike to vidieť,naučili sa veci komplikovať,väčšinou zbytočne a nezmyselne len pod tlakom prúdu rieky automotive.Ale sú stále dobrý,niekde menej a niekde veľmi.Ale to platí aj všeobecne,každá jedna značka má niečo svetové a niečo čo sama stiahne ako prepadák.
Podčiarknem že každá má niečo výborné.Že si ľudia dobré informácie nepodajú je proste trend,ľudí dobré správy vonkoncom nezaujímajú.Ale vždy platilo a platiť bude...rozumný sa pýta prv než vyvalí kopec bubákov za nákup ktorý ako jeden z mála môžeme označiť za najhoršiu investíciu v živote človeka.Ibaže niekedy nutnú,inokedy kšeft,inokedy trochu potešenia.Operuje sa radostou zo života atd atd a to už treba ozaj nechať na individuálnu voľbu.Nakoniec nie ja,nie ty ale ten čo niečo kúpy si zožne aj ovocie svojej voľby.Chyba prakticky každého fóra je že rieši problémy,zaoberá sa problémami a na nič pozitívne neostane miesto.A pokiaľ sa objaví vyvolá silnú odozvu silno negatívnu
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Eos ma výhody oproti spomínaným, že ma navyše samostatný siber v streche a predny stlpik po sklopení strechy nezasahuje ponad hlavu šoféra t.j.nebude si búchať hlavu po každom nastúpení či vystúpení z vozidla. Inak to volvo má desnú anténu na rádio na boku blatnika a myslím, že aj megan to ma zase na kufri trčiace. To mňa osobne odradilo od kúpy tých vozidiel.
Inak sa dá jazdiť s 2,0tsi za 7,5lit ale aj za 15lit./100KM. 2,0tdi jazdí za 6,4 priemer. Mal som pred tým. Čiže je otázka či ti stačí 140ps alebo 211ps. Oba idú dostacujuco na váhu vozidla. Iné motorizacie som nemal/nejazdil.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa das »

C70 bolo pekne auto ale prva generacia coupe v tej zlatej ci oranzovo/zlatej farbe. :)
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Pozri,zatiaľ to funguje tak,že za svoje peniaze si kúpiš čo sa ti páči a vyhovuje.
A bol to iba jeden z dôvodov prečo nekúpiť ale ty si čítaš iba to z príspevku čo tebe vyhovuje čiže na tvoje názory netreba reagovať lebo si ako počasie.
Môžte si tu nadávať na nemecké automobilky ale podľa mňa ich auta sú premyslené a logicky riešené.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa oco13 »

Eos , nie je kabrio - je to CC takže niekto ho môže mať ako kupé a za 20 rokov tú strechu neotvorí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo ak sa mu to páči ako kupé? Poznám majitela Felicie z roku 1966 a to auto nikdy nemalo dolu hardtop.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa jasnelka »

ako vzdy vsetko zavisi od rozpoctu

za predpokladu ze to bude vikendovka, tak benzin, jednoznacne benzin a idealne 6-valec. V nemecku idu od 15tis euro. Takze bud dovliect alebo si na nieco pekne pockat v SVK/CZ.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Jasnelka, ked mu stoji za to dat navyse 11 000 Euro len kvoli tomu, ze je to VR6 a ma 50 koni navyse oproti 2.0 TFSI tak urcite.

Skor mu asi ide o ten pocit z jazdy v CC a paci sa mu to auto Ak by totiz chcel delo s kvalitnym atmosferickym benzinom, tak urcite nesiahne po tomto za 15 000 Euro, ale po atmosferickom nemeckom 6 alebo 8 valci za podstatne nizsiu cenu.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Vr6 je zbytočné ťažké na predok a eos nie je okruhove závodné vozidlo lebo karoséria nie je pevna a krúti sa. Je to auto na pohodovu jazdu krajinou. Keď chcete auto na zavody tak treba siahnuť po niečom inom.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Fakt nemam pocit, ze by tu zadavatel niekedy spomenul auto na okruhy. Chce jednoducho cc/kabriolet na vozenie.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ja by som radsej isiel do Mercedesu slk350. To je pekne auto.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: foter, fzubaty, igor1986, tuninka a 78 neregistrovaných