Alfa Romeo Giulietta 1.4 T 88kW Super

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Je to Fiat = slabucka, resp. ziadna servisná podpora (ved vyrobca ani nema zastupenie v SR, dovazaju to cez Budapest :(

Dalej pravdepodobne kolisava kvalita spracovania - jeden kus uplne ok, dalsi problemovy.

Minimalne predaje = minimalna servisna skusenost.

Narocnost na originalne diely - sviecky, olej.

Zaver - vyrazny pokles ceny ma zavazne dovody. Ak jazdene, tak radsej Kiu s poriadnou zarukou a kvalitnym servisnom. Fiat urcite nie.

BTW - doteraz si pamatam ako v sevise v Ziline ma prijmaci technik presviedcal, ze JTD ma hydrostely :-) a ze ziadna vola ventilov sa tam nenastavuje.

Takze, ak chces mat pokoj a nie si skuseny automechanik - nebrat.
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

čaute,

pozerám sa po ročníku 2017, benzín 1.4 T 88kW Super, našiel som aj dobrú recenziu toho auta, síce ročník 2015, ale rovnaký motor a výbava, len iná farba.

https://youtu.be/Rk6SuXoopMs

Alfa Romeo, že nemá zastúpenie v SR? veď len v Bratislave sú 3 importéri.. Nechápem prečo by mal byť Fiat zlá značka a práve Kia dobrá značka.. Každá automobilka má autá a motory, ktoré majú viac chýb ako ostatné.. A ako bolo povedané, Alfa Romeo je Fiat, a Fiat servisov je tu mrte..

silné mínus je určite tá padajúca cena, ale to je rovnako na tom aj Kia, jedine asi oktávka a VW si dokážu držať cenu aj po rokoch..

meniť olej treba hádam pravidelne v každom aute :D

Vaculíkovú recenziu na Doblo som pozeral, a prekvapil ma s tým doblom https://youtu.be/vjnpubKQk98
majo450
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2012 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo450 »

Ústretovosť napr autovalas ke čo sa týka uznávania výrobných vád či hrdze karosérie je na veľmi dobrej úrovni. Kto nemal osobnú skúsenosť tak nevie.oni si uvedomujú že si klientov musia vážiť lebo ich nieje veľa. A materská firma je v Budapešti pochopiteľne veď nepredávajú tisícky áut v strednej Európe. A olej a sviečky si kúpiš v hociktorom eshope. Samozrejme olej ako seleniu nekupis všade ale veď to nemenis každý deň. Koncernovym autam Slováci tolerujú všetko ale talianom vyčítajú aj somariny. Len na Slovensku je koncern Fiat opovrhovany
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

turista napísal:
Alfa Romeo, že nemá zastúpenie v SR? veď len v Bratislave sú 3 importéri.. Nechápem prečo by mal byť Fiat zlá značka a práve Kia dobrá značka.. Každá automobilka má autá a motory, ktoré majú viac chýb ako ostatné.. A ako bolo povedané, Alfa Romeo je Fiat, a Fiat servisov je tu mrte..

silné mínus je určite tá padajúca cena, ale to je rovnako na tom aj Kia, jedine asi oktávka a VW si dokážu držať cenu aj po rokoch..
1. Importér nie je servis. Importér rieši reklamácie, poskytuje servisne zázemie a cenovú politiku. V mene značky chráni zákazníkov.

Pokiaľ značka nemá lokálneho importéra, ako napr fiat alebo Ford, nemá o zákazníka záujem a už vôbec nepomôže zákazníkovi, ktorý má problémy.

Importér fiat je v Budapešti, to veľa vypovedá o tom, ako značke záleží na sk zákazníkovi. :(

2. Kia je dobra pre pár dôvodov - ma lokálne zastúpenie a stará sa o zákazníkov, má najlepšiu záruku a jej výrobky si výborne držia cenu.

3. Kia si drží cenu výborne. Skus si dat nacenit napr operatívny lízing a uvidíš sám s akou zostatkovou hodnotovo lizingovka počíta.. Pokles ceny u kia v percentách je už pod úrovňou škoda.

4. Servisov je síce po kokot všade, lenže koľko z nich dokáže aj naozaj riešiť problémy? Obzvlášť na nových modeloch. A co myslíš, keď AR ma záruku 2 roky a kia ma 7 rokov, ktoré z nich je asi kvalitnejšie?

5. Alfu si uz nikto okrem talianska nekupuje. Vyhodené peniaze, už sa toho nezbavís.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

majo450 napísal: Koncernovym autam Slováci tolerujú všetko ale talianom vyčítajú aj somariny. Len na Slovensku je koncern Fiat opovrhovany
No neviem. Fiat fakticky skrachoval, aktuálne sa spája s pezotom. Nikto to nekupuje, ved ani nemajú čo predávať.
majo450
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2012 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo450 »

Ja som napísal moju skúsenosť na základe toho že som na Tom aute spravil cez 200 000km. Autorizak mi vyreklamoval napr aj 5te kufrove dvere lebo boli tam 2 hrčky hrdze keď malo auto 7 rokov. Záruka na prehrdzavenie auta bola len 8 rokov.vtedy som pochopil že si vážia každého zákazníka. Na pravidelný servis výmena olejov a pod som nechodil pravidelne do autorizaku a nemali s tým problém. Nech skúsi niekto ísť vyreklamovat hrdzavu 5-6 ročnú skudu, Opel, Mercedes... do autorizaku a nepochodí. A porovnávať jazdné vlastnosti giulietty a nejakého korejca čo sa robí či u nás alebo v CZ je scestné. Oni ich robia v eú iba preto aby neplatili clo za každé dovezené auto. Myslím že autor dal túto tému lebo chce mať auto čo má super jazdné vlastnosti a nie kórejskú hrkalku. (ozaj i30 2018 som jazdil pol roka) talianske auto jazdnymi vlastnosťami, sprevodovanim je iná liga. V každom prípade nech dá nejaký mechanik echo či mal nejaký 1,4tjet problém s rozvodmi. A to hovoríme o motore ktorý prišiel na trh v roku 2007
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Mal som česť vidieť nejaké Vengy a Riá tretej generácie na zdviháku, hrdzavé jak líšky, výfuky, nápravnice, všetko.Síce to nebola nejaká zažratá hrdza ale tie autá majú iba pár rokov, fuj niečo nechutné, možno Hyundai je na tom lepšie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám tú česť denne vidieť hrdzavé diely na mnoho značiek ešte skôr ako odídu od subdodávatela na finalizáciu do materskej automobilky.
Kua čo čakáte, keď všetci nakupujú najlacnejší čínsky plech. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jeden náš výstupák zarába viac ako všetci ostatní kvalitári. Prečo? No lebo príde k palete a z 3t dielov vytiahne práve ten jeden zlý a zastaví celú dodávku. :4012:
Ja mám podobný talent, ale ja som sviňa a ja tú paletu pošlem zákazníkovi. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

majo450 napísal:Ja som napísal moju skúsenosť na základe toho že som na Tom aute spravil cez 200 000km. Autorizak mi vyreklamoval napr aj 5te kufrove dvere lebo boli tam 2 hrčky hrdze keď malo auto 7 rokov. Záruka na prehrdzavenie auta bola len 8 rokov.vtedy som pochopil že si vážia každého zákazníka. Na pravidelný servis výmena olejov a pod som nechodil pravidelne do autorizaku a nemali s tým problém. Nech skúsi niekto ísť vyreklamovat hrdzavu 5-6 ročnú skudu, Opel, Mercedes... do autorizaku a nepochodí. A porovnávať jazdné vlastnosti giulietty a nejakého korejca čo sa robí či u nás alebo v CZ je scestné. Oni ich robia v eú iba preto aby neplatili clo za každé dovezené auto. Myslím že autor dal túto tému lebo chce mať auto čo má super jazdné vlastnosti a nie kórejskú hrkalku. (ozaj i30 2018 som jazdil pol roka) talianske auto jazdnymi vlastnosťami, sprevodovanim je iná liga. V každom prípade nech dá nejaký mechanik echo či mal nejaký 1,4tjet problém s rozvodmi. A to hovoríme o motore ktorý prišiel na trh v roku 2007
1. Kia nemá žiadny problém s hrádzou, autobilde testy na 100000 km nič podobné neobjavili.
2. Uznanie záruky na plech je super, bud rad, ze sa ti na tretí rok nepokazila napr elektrika, pretože to by si si už cvakal pekne sám :)
3. Kia na rozdiel od fiatu tu zamestnáva možno 30000 ľudi, len subdodávateľov sú tu desiatky. Fiatu nestijime ani len za to, aby u nás usadil importéra.

4. 1.4 tjet je super motor, uzraty, nevykonny, ktorý nemôžeš vypnúť za studena, lebo sa uchlasta a sviečky menis po 30000 km.

Parádny stroj. Užívaj si. lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Yxo - čítal si čo som písal - diely hrdzavé skôr ako je auto skompletované???? A existuje aj korozia hliníku, ak by si nevedel.
To nepíšem o alfe kii mercedese - to píšem o dieloch čo idú do desiatok aut, vlakov, lietadiel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

nikto ti nekaze doma posunut auto o 3m potom ho zhasnut a po minute zas a zas aby si to uchvastal... ked mas rozum tak ho tie 3m potlacis.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Alfa sa kupuje srdcom, to majiteľ kórejskej mikrovlnky nikdy nepochopí.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

ale ste sa tu rozbehli :D


proti kórejským značkám nič nemám, len som zatiaľ od nich nevidel ani jedno pekné auto :D
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

oco13 napísal:Yxo - čítal si čo som písal - diely hrdzavé skôr ako je auto skompletované???? A existuje aj korozia hliníku, ak by si nevedel.
To nepíšem o alfe kii mercedese - to píšem o dieloch čo idú do desiatok aut, vlakov, lietadiel.
Hehe, áno viem veľmi dobre ako funguje automotive :)


Preto tvrdím, že je zázrak, že tie auta sú schopné natočiť 200000km, keď človek vie, ako sa robia :)

Preto píšem, že Korejci u nás živia desaťtisíce rodín, podobne VW.

Faktom je, že kórejské auta nekoroduju nijako viac ako VW alebo psa. Viem ako sa zinkuju karosérie kia aj ako sa voskuju - co napr veľa automobiliek nerobí.

Hliník sa elixuje samozrejme, holý hliník sa snáď nikde nepoužíva.

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných