Dym z vyfuku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Dym z vyfuku

Príspevok od používateľa sniip26 »

Zdravim, ked nastartujem auto za studena dymi jak stara lokomotiva, po chvilke prestane, no ked slapim na plyn vyvali sa kudol dymu, v ktorom je citit olej, dym je modrej farby. Dymi aj za jazdy, no po dlhsej jazde, zrejme ked sa motor ohreje dymit prestane skoro uplne, nedymi ani po pridani plynu.
Voda neodbuda, no olej zrejme ano. Po pridani plynu na volnobehu pocut piskanie, co znamena ze je bud niekde netesnost na hadiciach-spojoch alebo turbo KO. Da sa to nejak poriesit? Pomoze len repas turba ? Auto je alfa 166V6T.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24987
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budeš hladať odpoveď na tri otázky.
Púšta upchávka turbíny ?
Sú opotrebené piestne krúžky a olej sa dostane nad piest ?
Sú popraskané tesnítka ventilových stopiek ?
Pískanie turbíny je osobitná záležitosť
Poriešiť sa samozrejme dá úplne všetko,teda aj toto,ale treba najprv zodpovedať tie tri otázky.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Dnes som prehodil turbo a dymenie prestalo, ide len taka para, zrejme nakondenzovana voda vo vyfuku, no vrcal som cca 5 minut cize by to malo prestat dymit. Zrejme to chce viac, dlhsiu trasu. Turbo prepustalo olej do vyfuku, ked som fukol do vstupnej rurky, vystup som zapchal tak to slo lahko prefuknut do vyfuku co samozrejme nesmie. Na druhom turbe som to ledva prefukol, no prefukol. Druhe turbo ma zrejme pripchate vstup-vystup oleja, ide tazsie prefuknut. Turbo pojde takcitak na repas. Prehadzoval som ho len koli TK co mam teraz.
Vyplati sa davat turbo na repas, ked mi drnci olej. cerpadlo ? Tak chrasti na volnobehu, bojim sa ze znova odide. Vstup a vystup oleja a vody do turba je pekne priechodzi.

Len mi nieco piska po pridani plynu na volnobehu, z turba to nejde, ide to niekde od sania no nemozem prist na to ze odkial, budem musiet zhodit cele sanie a prekontrolovat vsetky spoje.
Dik za odp.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

:zg282: zaujmave piskanie moze sposobovat netesnost sanie privod vzduchu do motora vytlak turba atd atd kontrola a kontrola všetkeho čo taha vzduch a čo tlači vzduch (turbina)
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Jj chce to poriadny check :D. Je nutne pri vymene turba menit vsetky tesnenia na vyfuku? Ja som dal to jedno u turba z klingeritu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných