Alfa Romeo 159 alebo aj 159 SW - rady pred kúpou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bodybuilder
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 alebo aj 159 SW - rady pred kúpou

Príspevok od používateľa bodybuilder »

Nazdar všetci! Plánujem si kúpiť Alfu 159tku, je mi jedno, či sedan alebo sw. Som rozhodnutý pre diesel 1,9jtdm ale skôr 16v a 110kw, pretože 88kw pri 8v mi príde na tak tažké auto trocha málo. Nechcem to na závodenie, ale tak alfa by mala mat trošku toho Cuore sportivo :)
Preto Vás prosím o nejaké rady, na čo konkrétne si dávať pozor pri kúpe, kde majú najčastejšie slabiny, veci ktoré by sa dali odhaliť pri obhliadke. Viem, že 159tkam trpia predné nápravy, je ešte niečo také konkrétne pri týchto alfách? Taktiež drvivá vačšina je dovoz, čoho sa tak trochu tiež obávam.

Poprosím fakt seriózne rady od ľudí, ktorí alfu vlastnia, vlastnili alebo majú s nimi skúsenosti. Názory maniakov VW koncernu, bmw a pod. ma nezaujímajú. Alfa je proste niečo iné, preto ju aj chcem. Nechcem sa voziť na tuctovom aute alá passat a pod.
DIKY!!!
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

Je tu uz podobna tema, takze mal by si sa tam dozvediet celkom dost + v poslednom prispevku je link na recenziu, ale je to ten isty, ktory som tu skopiroval ja a pridal ako druhy v poradi... vela stastia :)

http://forum.autobazar.eu/alfa-z59-ako- ... 48186.html

http://www.autooo.eu/kupujeme-ojazdene- ... hodnotenie
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

Ahoj, gratulujem k vyberu, krasne auto, brat ma 159 1,8TBi TI sedan, parada, ma tam kozu natural, TI paket je super vec aj ked ten sportovy podvozok je v meste dost tvrdy zvlast na 19" kolesach, neviem ako jazdia diesle ale jeho benzin ida ako gula, samozrejme v ramci moznosti, predsalen je to 200 turbokoni na predku, cize tak, dizajn je super, aj ked je to vec nazoru, kvalita materialov atd zodpoveda cene auta...
ako brat hovori, Alfu som si nekupoval preto aby sa mi nekazila, ale preto, ze je to Alfa, a ma v niecom pravdu, kazda jazda je zazitok...

bol som odporcom alebo skor nevsimavec Alfy, ale ako si ju brat kupil. som fanusik

brat caka prirastok do rodiny, tak teraz by bral aj SW, ale co uz, inak pri sedane kufor staci na bezne veci.

zatial sa nic nepokazilo r.v. 2011, 25 000km

vela stastia pri vybere
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Zober k tomu overeneho mechanika alebo to daj do servisu pozret pred kupou. Ak ides kupovat okolo 7tis E, rataj, ze to ma uz cca 200tis. km urcite, cize tam ta moze cakat vsetko... Aj klapky v sani, EGR ventil, zotrvacnik, spojka, podvozok, brzdy, atd... Cize kludne aj 2000e behom prveho roka. Preto si to daj skontrolovat, aby si tu potom nenariekal.
drifter
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.05.2006 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drifter »

http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

toto si pozri je tu všetko čo potrebuješ vedieť.
ja mam 156 SW 2,4, som spokojný, ako písali vyššie musíš byť "alfasamec" aby si prišiel tomu na chuť.
159 má oveľa tuhšie nápravy ako 156.
zaleží na aký kus budeš mať štastie a tak sa ti bude "kaziť"
tommas38
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2012 00:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommas38 »

Ahoj,
min. rok som mal rovnaku obavu pri kupe auta.Rozhodol som pre Alfu 159 sedan 8v 88kw. Mozem ti povedat 120k mi bohato staci na bezne vozenie a ked pritlacim nema prombel predbehnut.Sam so prekvapeny ako tlaci .16v je nieco ine ale musis pocitat s trosku vacsou spotrebou ale vykon je krasny.Je plno clankov na autorubrik.sk kde najdes rady co treba skontrolovat ale najlepsie si zobrat mechanika inak ta dobre ojebu.Okrem vymeny oleja,rozvodov filtrov ,vycistenie egr ventila co su bezne veci po kupe ojazdeneho auto som nemal ziadny problem.Startuje krasne neskutocne to sedi na ceste ma presne riadenie,vypada to auto pekne vobec nelutujem ,ze som nekupil passata !
peter104
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.05.2006 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter104 »

Zdravim chlapy aj ja som kupil alfu romeo 159 16v 1,9jtdm,jadim na nej zhruba pol roka,nemam zatial ziadne problemy,kupoval som jazdenku,a je to moja 3 alfa po 2 156 limuzine 1.8, sw 1,9,bral som radsej diesel ztym som nemal ziaden problem za 50000tiskm som 2x cistil egr/aj tolen pretoze som jazdil len mesto/,mam zhruba o 2,5 l vacsiu spotrebu ale oproti 156 ta 159 narastla a pribrala,a moj nazor na alfy LUDIA NEVIEM CO OCAKAVATE OD TALIANSKYCH AUT ALE DIZAJN JE PARADNY,A POD KAPOTOU JE ELEKTRONIKA VSETKO ZN BOSH,A KTOMU NEMAM CO DODAT.vacsina tychto dielou je pouzita na oply/egr ventil,c-neviem ci je 15 alebo 75 spravne ozn.tlakovy ventil,staci niektore suciastky zaguglovat tam je vacsina aj s fotena,a k suciastkam na nete su suciastky aj za 3tinove ceny a NOVE.VACSINA TALIANOV POVAZUJE ALFU ZA KLENOT :) a ja suhlasim z ich nazorom
tutik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.06.2011 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutik »

cav, tiez mam 159sw 110kw..tiez som mal taku dilemu co kupit..zalezi kolko penazi chces investovat..ja uz ju mam viac ako dva roky a teraz by som uz isiel do 2.4 a aj ceny 2.0 uz su v pohode..a urcite po facelifte takze rok vyroby 2008 a viac..takze rada..aj otazka na teba..odkial chces kupit a hlavne za kolko..alfu za 7000e ani nekupuj lebo zaplaces..a ber niekoho zo sebou kto ma alfu alebo sa vyzna..poriadne pozriet,previezt ,riadenie, ramena, hlavne na diagnostiku a preverit najazd km..ked nikoho nemas tak do najblizsieho servisu alfa,pripadne fiat.
pichalsi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.03.2013 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pichalsi »

zdravim, tiez je alfa 159sw na zozname aut nad ktorymi rozmyslam, mam len dve otazky
- vsetky auta s rokom vyroby 2008 su uz po FL? alebo sa to da nejak spoznat na prvy pohlad pripadne z fotiek?
- niekto tu pisal ze za 7000e to bude crap, no ako pozeram tak 8000e je normalna cena, tie vyssie su uz potom TI alebo 4x4... Otazka je skor, daju sa nejak doveryhodne zistit nabehane kilometre - cez PC, v servise, v nejakej databaze? Dikes
tutik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.06.2011 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutik »

aj 2008 mozu byt este pred faceliftom..poznas to napr.podla otvarania zadnej kapoty stlacenim znaku alebo nad kolieskom ovladania klimatizacie je modrocerveny pasik..normalne ceny?? pozri sa na mobile.de napr..co tam kupis za 8tis..zalezi ci chces len 1.majitela,najazd km, vybavu..
pichalsi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.03.2013 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pichalsi »

Pozrel som si to, ceny su rovnake/podobne ako tu vacsinou maju tam tie auto 120-150tisic km. Potom tych drahsich okolo 10-12 tisic je tam kopec ale to su 2009/2010 a vseliake automaty a ktovieco... Tak otazka je ci su uz ceny take vyrovnane alebo su tu na SK len same vraky?
A skor by ma zaujimalo ze ci sa daju tie KM nejako overit?
tutik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.06.2011 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutik »

overit..pokial viem tak na 159 sa da dostat do riadiacej jednotky a da sa to tam upravit ako len chces..a ja som alfu kupoval pred 2 rokmi a ako pozeram zopar kusov tu este stale je v ponuke..chod sa pozriet na www.alfisti.cz trochu pocitaj ,pozri tam ci niekto nepredava..co chces za motorizaciu?
pichalsi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.03.2013 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pichalsi »

vazne su tam este veci co pred 2 rokmi? daj link :) som zvedavy...
ja by som bral asi idealne tu normalnu 1.9ku, asi lepsie 100kw ako 88 ale nemam problem ani so slabsou. Nasiel som jednu 159ku co predava priamo od prveho vlastnika na SK http://alfa-romeo-159-sportwagon.autoba ... 59833.html ale to je trosku nad moj limit 8000e co som si stanovil, ale nemam problem dat aj tolko ak by to auto stalo zato. Uvidime, musim si spravit cas aby som vobec mohol tie auta ist pozret cez pol republiky a to bude najskor o tyzden.
Inak uvazujem este aj o fiat croma a par dalsich ak by sa nasla dobra ponuka (hlavne od prveho majitela SK)
tutik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.06.2011 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutik »

http://alfa-romeo-159-sportwagon.autoba ... 20128.html
napriklad tato..tak ta modra nevyzera zle, mne osobne by vadila farba aj intrerieru..ale kazdy mame iny vkus..treba ist pozriet..a neviem neviem ci je po facelifte..
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných