Nissan Micra K11, 42 kw

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0951728938
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.03.2024 03:05
Zdieľať na Facebook

Nissan Micra K11, 42 kw

Príspevok od používateľa uwa0951728938 »

Ahojte, prosím o radu. Mám starý Nissan micra K11 diesel 42 kw. Môj problém je že keď nastartujem tak ním tak trhá (ako keby motor, kým sa nezohreje) , po chvíľke to prestane a už v pohode. V zime je to katastrofa , trhá ním dlho a silno , v lete ani tak nie. Má najazdených cez vyše 400 000, je to tým že motor odchádza alebo to môže robiť niečo iné? ( Za jazdy motor nevystraja , ani po tom prestaní cukania , že nevyzerá že by chcel motor už zomrieť) , plus ďalsi problem , že pri rozjazde píska , ako keby klinovy remen , ale ten sme menili a stále to robí , nemenili sme kladku, servisak (skôr kamoš) ale povedal že je to ok ( aj remeň aj kladka) , že v Tom není problém , v čom by mohol byť teda podľa vás problém?
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan micra K11, 42 kw problem

Príspevok od používateľa fzubaty »

I. Zhavice?
II. Bimetal na nastavenie predvstreku?
III. Co tak alternator?
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra K11, 42 kw

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, máš tam jednoduchý starý komôrkový diesel od citroenu, ktorý sa montoval do saxa.

Štartuje dobre? Nebude problém v žhavení?

Máš tam takú gumennú pumpičku, ktorou vieš natlačiť naftu. Je možné, že tými rokmi je v nej hromada špiny a gulička nerobí to, čo má. Skús pred štartovaním párkrat stlačiť pumpičku, či sa to zlepší. Ak áno - buď tam máš špinu alebo vzduch.

Bimetal je ďalšia vec, na ktorú by som sa pozrel.

Alternátor a kladku a napnutie remeňa daj skontrolovať do iného servisu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných