Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ale ale, zadavatelko si tu bude hodnotit odpovede, no naser si do ruk a zatlieskaj.
:4012:
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa roboservis »

Pani OPRAVENE !!! Bolo to v tom karburatore.

Dnes mi prisiel Karburator z Krovinorezu Demon RQ580 ktory ma rovnaky rozmer roztece srobov. Nahodil som ho tam a na brnk to nastartovalo. Trochu som doladil volnobeh aby ju nenadhadzovalo. Nechcelo sa mu ale ist do otaciek tak som trysku vysroboval na maximum a teraz to ide uplne bomby. Sa mi zda ze to skace viacej ako ked tam bol ten original Walbro WJ-87. Sa to aj bojim drzat v rukach :40bd:

Kazdopadne tento Karburator z toho daemona nieje membranovy ako ten Walbro. Musel som teda zaplombovat hadicku z karteru. Zo spodku toho noveho karburatora je taka AC pumpicka silikonova a tak som musel pridat este aj prepadovu hadicku nazad do nadze.

Velka vdaka MHLAVATY za pomoc. Mas u mna pivo :hero:
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa roboservis »

pidizvi napísal: 10.01.2024 12:04 Ale ale, zadavatelko si tu bude hodnotit odpovede, no naser si do ruk a zatlieskaj.
:4012:
blb :4090:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa oco13 »

roboservis napísal: 10.01.2024 13:18 Pani OPRAVENE !!! Bolo to v tom karburatore.
Vidíš a servisák sa už tešil že bude mať lacnú nohu , tak nech slúži :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ale ved hlavaty ti pisal, ze mas dat fantasticky kanadsky karbos a ty tam das cinsku mrdku, to ti to pivo vyleje na hlavu pozor. Bol som to ja, kto ti radil cinske blato.
Vizitka technickej zrucnosti zadavatela - dvojtakt nejde do otaciek, tak to naplno otvori a tesi ze ide bomby. No tak si tie bomby uzivaj, kym neprepalis piest. Ono to ma aj ine polohy ako dotiahnuta a uvolnena.
Ale urcite to vie.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa oco13 »

pidizvi napísal: 10.01.2024 23:34 Vizitka technickej zrucnosti zadavatela - dvojtakt nejde do otaciek, tak to naplno otvori a tesi ze ide bomby. No tak si tie bomby uzivaj, kym neprepalis piest. Ono to ma aj ine polohy ako dotiahnuta a uvolnena.
Ale urcite to vie.
kedže mám dosť rokov tak som sa už od 12? tich (kolko má 7dmak na zš?) rokov vrtal a aj vozil na dvojtaktoch. V dospelosti zase všetko zahradné naradie, ale prepalený piest som ešte nevidel.
Nenapadlo ťa že hutniaca noha a kroviňák môžu mať celkom iný objem a výkon, preto mu musel pridať na zmesi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z čím by som počítal do budúcna je že tento typ karbecu postupne kľakne.Je to plavákový typ a je ťažké odhadnúť reakciu na ťažké otrasy a rády. Vlastner aj výrobca ho osadil preto typom ktorý si sám čerpá palivo membánovým spôsobom a palivo si púšťa tiež tak že iná membrána si otvárta miniatúrnu ihličku.Je to dokonalé,len časom (roky) prestanú tesniť ventilky typu membránovej záklopky.To je práve ten Tillotson tiež takto konštruovaný,pracuje spoľahlivo a v každej polohe.Nemám predstavu akú má cenu napr v predajni Husqarny aleho Stihlu,počítam že to vážnejšia cena.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa oco13 »

https://www.google.com/search?q=karbura ... nt=gws-wiz
Original Husa - 80eur - je to dosť ale v kontexte ceny nohy a jej "zarobku" je to smiešna suma. Sú tam aj čínske nahrady ale trvanlivosť je otazna
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 251, tatkotom, tuninka a 63 neregistrovaných