Skoda Octavia 2.0 TDI , 103 kw , CFHC 2012

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurajha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2023 11:59
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 2.0 TDI , 103 kw , CFHC 2012

Príspevok od používateľa jurajha »

Dobrý deň, už dlhšie ma trápi na mojom vozidle jemne šklbanie pri jemnej akceleracii niekde medzi 1800 až 2000 otačkami najviac je to cítiť na 4. prevodovom stupni do kopca, plus sa stane že občas pri naštartovaní po dlhšom státí (po pár hodinách) motor ako keby váha a skáču otáčky okolo 800 - 1000... inak motor viac menej normálne funguje, ale rád by som tento problém vyriešil, ale další vačší problém, auto vlastním 5 rokov a už 3x za 3 roky mi začalo blikať žhavenie plus svieti kontrolka motora, po napichnutí na diag. vypísalo chybu p0403 (chladič spatných výfukových plynov) lenže už ja som ho 2x menil... a nemienim ho meniť každý rok.. nemáte niekto podobné skúsenosti? Keď tak niekoho na poriadnu diagnostiku? Autu sa snažím dávať všetko čo pýta..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom nutné vedieť aj km,pretože to dáva predpoklady vecí ktoré sa +- rovnako dejú v nejakom prebehu.Rozdiel či príde niečo skôr či neskôr je silne závislý na štýle jazdy.Aj vymeny EGR čo teda u týchto motorov je nie najlepšia práca možno boli reálne zlé,možno problém nedobre zdiagnostikovaný.Zase len vzťah ku km. Ja si pokojne viem predstaviť čokoľvek,aj to že reálne až teraz je EGR ozaj problémový.To aby majiteľ nemal žiadnu správu,len toľko že vymenili sme ...to je bieda.CFHC má EGR tak trochu nezvykle riešené,ale prekrásne diagnostikovateľné,čo teda treba na max využiť práve pre ten katastrofálny prístup ku nemu.
EGR je jedna vec,chladič z riadeným prietokom druhá vec,elektrické ovládanie ďalšia.Všetko je do detailu zistiteľné.Dokonca z práce EGR je zistiteľná prítomnosť dieselgate softvéru.Takže,testuje sa EGR vonkajším pripojením PWM signálu,testuje sa vlastné ovládanie a elektrika vozidla vyvedené na skušobné (viď video) EGR za práce motora,testuje sa podtlak klapky spalín,a testuje sa prestup tepla (zanesenie chladiča sadzami).A teda ak to ide,dá sa to aj protokolovať,robiť logy,robiť videjká proste majiteľovi musí byť deklarované že sa nemenilo pre zárobok.Nie je lacné,nutné je dávať originál inak samý problém,a práca ktorú si každý dá slušne zaplatiť lebo je asi taká príjemná ako vred v zadku.
Aj napriek zápisu chyby,je a nedá sa vylúčiť možnosť prítomnosti ešte inej veci,ale vyriešiť treba to čo je isté.Zápis je,teda aj dôvod je...to musí byť odstránené,potom sa preverí všetko ostatné ako celok.
https://youtu.be/25Qj2ZnWcpw
jurajha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2023 11:59
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa jurajha »

Dobrý deň prajem, kilometre su 256xxx auto vlastním od cca 180xxx, a viete mi niekoho odporučiť na takúto detailnú prácu? EGR bol vždy len menený za originál ako mi bolo povedané v servise. ohľadom toho trhania sa robilo viac vecí boli menené 2 vstrekovače ktoré boli na testoch a vykazovali zlé hodnoty, bolo menené vysokotlakové čerpadlo, čo mi bolo doporučené ale problém stále pretrvával, menilo sa aj to EGR za originál ako som chcel a aj v servise mi potvrdili že nemám dávať druhovýrobu skrz kazivosť, ale problém stále ten istý ako píšem a po roku znova blikajúce žhavenie a kontrolka motora. už som z toho zúfalý
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zúfalosť je pochopiteľná,urobili z majiteľa dojnú kravu.O čo menej rozumejú veciam,o to drahšie je dielo.Je absolutne nemysliteľné tri egre atd atd.Vybláznili sa,vždy to tvrdím,hlúpostou (príp špinavostou) sa dnes zarábajú peniaze,nie hlavou.Ak už,tak vlastnou hlavou,že áno,dobrý deň pán premiér.
Toto nie je ničím neobvyklý prípad,proste bežná vec.Tieto stroje majú nabehnuté dnes aj značne viac km,a žiaden problém.Nič také ako rada ...to urob,vymeň a pod. a ok,neexistuje.
Mašina je naložená,to je pravda.ale druhá pravda je že ju ide diagnostikovať a nie je treba nič meniť bez jasnej správy.Takže stojí a padá to na človeku čo vie a je normálny,nie nenažratý.mohlo sa hneď vložiť v akej časti štátu sa hladá,možno tam je taký.S tým sa stretám že majú pod nosom super chlapa ani nevedia.Reklamu nepotrebuje,skôr opačne že ledva dýcha od závalu,klientelu má ...o tom je celé.Ale...možno sa niekto nájde v danej lokalite.Idioti nespolupracujú,vystačia si,zato najlepší aj vedia o sebe aj si pomáhajú.
Zároveň omlúvam že neponúkam pomoc sám,termín by bol v nedohľadne a nie som nadšený ani myšlienkou brať odtiaľto práce,aj bez toho je mrte.
Ešte jedna vec je,ktorú je hodné povedať.Robiť tu akési školenie čo sa ako robí,ako diagnostikuje,dávať návody ktoré umožnia ísť krok po kroku...no to možné nie je z viacerých príčin.Jednak,fórum je verejné a teda kto má v zadku dieru rozbije tému na sračku a ešte ma naserie.Druhý dôvod...školenie truhlíkov ktorý v skratke dostanú hotové čo človek získal pracne a na úkor vlastného zárobku.Nech sa naučia vlastným úsilím.Tretí dôvod...a skláři nebudou mít čo žrát ! Kontraprodukcia ako hrom.Čo sa dá sú rady ako nerobiť chyby a dať indíciu riešenia...koniec.
jurajha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2023 11:59
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa jurajha »

Jasne chápem, som z Považskej Bystrice ak viete, alebo niekto vie o nejakom šikovnom mechanikovi z okolia, prípadne z vačšieho okolia budem rád za kontakt. Rád sa niekomu ozvem, kto bude ochotný mi s problémom pomocť a vyriešiť ho. ĎAKUJEM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak do 50-60 km by sa aj našiel.Všetkému musí predchádzať tel dotaz či kontakt môžem dať,to nejde inak,bez toho nemysliteľné.Vidím to ale až na 2 jan ako reálne,odpoveď dám v ss správe
jurajha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2023 11:59
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa jurajha »

Keby ste mi vedel takto pomôcť budem veľmi rad, zatiaľ ďakujem budem čakať na správu, keď tak vám môžem dať t. Číslo a môžte mi napísať tam
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda octavia 2.0 TDI 103kw CFHC 2012

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,v ss si dáme vedieť
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 55 neregistrovaných