Chevrolet Lacetti 2.0 diesel

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cybertwister
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.12.2012 16:35
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Lacetti 2.0 diesel

Príspevok od používateľa cybertwister »

Zdravím, mám takú otázku. Mám Chevrolet Lacetti 2.0 diesel už nejakých pár rokov. Pred časom prestal svietiť displej kde ukazuje teplotu a ventilátor. Dispej funguje tak, že ukazuje, čo má ale nesvieti keď je tma. V čom môže byť problém? Viem si to opraviť aj doma? Na youtube je veľa videí ako sa ten panel demontuje ale nikde som nenašiel nejaký detailný pohľad zo zadu na ten displej. Neviem, čo tam treba vymeniť aby to znova svietilo a aby som pritom niečo iné nepokazil/neporušil. Ďakujem za prípradnú odpoveď.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Lacetti 2.0 diesel

Príspevok od používateľa tuninka »

neviem ako je to v Lacetti, ale zvyčajne to býva podsvietené nejakou žiarovečkou vo vnútri toho panela, ktorá by sa teoreticky mohla dať vymeniť, alebo diodkami, ktoré by sa dali buď vymeniť alebo niekedy stačí ich znova v kontaktoch prebehnúť pájkovačkou a znova ožijú (obnoví sa zoxidovaný spoj) alebo si ušetri prácu a vykašli sa na to, poprípade nájdi druhý niekde na Allegre alebo Bazosi
cybertwister
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.12.2012 16:35
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Lacetti 2.0 diesel

Príspevok od používateľa cybertwister »

Ahoj a ďakujem za pomoc. Rozobral som to a odšróboval. Bol tam taký panel, ale žiarovku som tam nenašiel a keďže som v takýchto veciach laik tak som sa toho zľakol, že tam niečo poškodím tak som to radšej zložil naspäť. Ale teraz ma to nutká znova rozobrať a zistiť. Ale ďakujem za radu. Idem to znovu rozobrat.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Lacetti 2.0 diesel

Príspevok od používateľa tuninka »

ak sa v tom nevyznáš, tak to vyber, a celé to zober hociakému miestnemu opravárovi elektroniky, taký čo opravujte trebárs telky, on to pozrie, niekedy pod lupou, mikroskopom, niekedy si to odfotí a zväčší na veľkom monitore a prehliadne kde by to potencionálne nemalo kontakt alebo či nie sú vypálené, tam budú také mini diodky možno 2 až 10 kusov, len tak 2x2mm veľké. Ono je to lepšie dať niekomu kto s elektronikou robí každý deň, než sa v tom babrať sám, aby si nenarobil viacej škody, ako úžitku, lebo je iné pocínovať drôt a iné pájkovať komponenty na dosku plošného spoja
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martinesopo, qwertrq a 66 neregistrovaných