Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa Emfo »

O to sa stara jednotka, ktora riadi baterie a dobijanie. Chyba v DAS kedze W221 sa z Xentry prepina do softveru DAS ma svoj nasledny test pre konkretny problem. cize bud to alebo to sa takto vylucuje u diesla je to inak ako u benzinu pri riadeni baterii a pri naslednom starte, autu ide stale o to aby bol mozny start a ked pride ku startu a je problem tak nasledne ide o to aby vylucilo ak je problem nepotrebne veci vypne ich a aby bola energia pre chod motora a potrebnych veci na dojazd napr. do servisu. Zajtra sa pozriem do DASu na tu konkretnu chybu len je otazka v ktorej jednotke sa vracia naspat. V ktorej jednotke ju riesit.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa seven549 »

to bude autobateria v tahu.

ak motor bezi tak je vsetko ok.cize??????????

menia sa vzdy obe naraz pretoze slaba bateria bude vzdy cucat energiu z tej silnejsej.

ako ked ma niekto smejda spolupracovnika za ktoreho treba robit.ten aktivnsjesi clovek bude viac unaveny ako ten smejd.

ak mam ja podozrenie na autobateriu tak ju vzdy zoberiem testnut niekde kde ich predavaju maju na to merak.staci tam len s tymi bateriami ist nestoji to ziadne peniaze.uz sa mi 2x stalo ze bateria 2 rocna exide mesiac po zaruke povedala koncim.v lete kde je pekne teplo auto po 150km jazde ledva pretocilo.

a hned sa uvidi ci su to baterky alebo auto.

a kludne aj polrocna moze umriet ak ju uz nieco raz vyzmykalo.autobaterii klasickej olovenej staci aj 12 hodin ze je vybita a uz umiera uz nikdy nebude mat svoju silu.uz o tom natocil vaculik video.

a tak isto ak sa raz vyzmyka dlhym startovanim do stavu ze nepretoci starter.taka autobateria tiez uz umiera.

dnes ma kopec aut elektriku aktivnu aj po zamknuti auta.napr firemna opel astra taka 10 rocna co som si vsimol.svieti tam pristrojovka aj 5 min po zamknuti auta.potom som sa otocil a siel dalej nezaujimalo ma kedy to vypne.

a dalsie somariny co v autach su ze odomknem auto a rozvietia sa hlavne smetlomety.to je naco dobre.alebo otvorim kufor a svietia parkovacky + osvetlenie spz.

v takych autach uz nepomoze stara metoda ze vytahujem pojistky.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 57 neregistrovaných