Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Db69 - tak ešte raz pre teba : pointa bola v tom že - ZA VŠETKO ČO JE NA AUTE ZLÉ MOŽE ČLOVEK. Väčšinou majitel, ale aj konštruktér je predsa ČLOVEK, aj politik je ČLOVEK
Už sa chápeme ????
A druhá špecialne moja pointa je v tom - prečo chceme stále viac ako mali naši rodičia a starí rodičia - máme na to nejaký nárok?? Pretože my chceme stále viac osobného komfortu, ale nepracujeme, nesnažíme sa viac, nie sme o nič lepší (ludsky) ako boli predošlé generacie. Tak prečo by sme mali mať automaticky nárok na lepšiu techniku, pohodlnejší život???
Nejako mi to nepasuje so zákonom zachovania hmoty a energie. Aj v socialnej oblasti by malo platiť že kolko vydáš (dobra) tolko dostaneš aj nazad (komfortu) A práve toto naša súčasná doba porušuje, žijeme ne dlh.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

db69 napísal: 24.11.2023 19:05 nie vždy za to môže použivatel!! dal by som sem aj príklady kedy ani za boha nechceli výrobcovia priznať vinu.mechanici vedia rozprávať.
Svätá pravda :3dcline:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - ak aj za to môže výrobca tak aj tak majitel len platí za vlastnú hlúposť. Prtože vec o ktorej sa dá zistiť že má technický problém nekupujem. A nekupujem ani najnovší model, pretože tam sa tie problemy ešte ukážu.
Každý kto si kúpi OPLA s čerpadlom cp 44 je idiot a právom mu to patrí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa db69 »

oco, do tretice! debata začala že chyba je medzi volantom a sedadlom. a Ty si ju zvrtol na konštrukciu .človek to navrhne dobre len sa to potom musí kvôli € optimalizovať. Iná mudrosť hovorí "nekupuj nové nevyskúšané veci (motory)" PSA s tými remenmi laborovala až tam dali reťaz.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď práve to som písal - vina je na majitelovi, lebo chcel buď nový model alebo model o ktorom sa vedelo že má problém.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, ale db má fakt pravdu.
Kúpiš si nové autíčko, nemáš odkiaľ vedieť, že je to pruser.

Áno, až si niekto kúpi po 10-15 rokoch výroby niečo o čom všetci vedia, že sa tomu treba vyhnúť..,ok, ale to jednak všetci nevedia a tiež nie každý motor musí byť problémový..
Prečo?

Na jednom tv kanali dávali reportáž o Aston Martin, že je to auto na celý život majiteľa...

Ako sa to podarilo dosiahnuť?
Jednoducho, treba s ním málo jazdiť.... :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Kúpiš si nové autíčko, nemáš odkiaľ vedieť, že je to pruser.
Nemáš, nemáš,a znova nemáš si kupovať nový model práve preto, že sa ešte neprejavili prípadné prúsery - to je tá logika "kdyby něco"
Kupujem si nové auto lebo mám záruku...... nie , vôbec.
Je to tak - si debil, lebo veríš záruke napriek všetkým tým zlým skúsenostiam čo ti gugl vyhodí.
Jediná správna je sedliacka logika - čo na stroji nie je - to sa nepokazí. Bod dva - neberiem si na stroj úver, aby som nesplacal aj šrot čo nefunguje. A bod tri - vyberám tak aby som neplakal ak to budm musieť hodiť do smetiaka. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa laco1871 »

rastislavgregor695 napísal: 23.11.2023 16:05 Dobrý deň ,

Nestretol sa niekto s chybou P02FF(Propulsion System Inactive Timer Performace) - FF(2014) 85KW T1DA 198 000 km...


Auto komplet vymenené vstreky , repas turba , DPF , spojka , dvojhmota , rozvody no všetko ....
Taká moja pokladnička ....

Ďalšia chyba asi sa zbláznim :203:
Tento identicky problem z totožnym autom a totožnou motorizaciou mal jeden moj kolega na opačnom konci republiky ...
Opytam sa ho ako to opravil,a čo všetko okolo toho robil.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Riešite somariny.
Dnešné spaľovania suchu také zložité, že o desať rokov ich nebude reálne možné servisovat mimo značkových servisov.

Práve som dočítal článok podľa ktorého 2.0 TDi Evo mohol byt dobrý motor, ale domrvili ho plastovými komponentmi a po 100000 km z jeho tečie úplne všetko. Oprava nerentabilné.

1.5 tsi - rozvody nemožno vymeniť bez špeciálneho sa a prípravkov od výrobcu.

1.6 crdi ktorý bol v minulom ceed absolútne spoľahlivý je v aktuálnej generácii neservisovatelny, lebo diely sú tak drahé, že cena servisu prevyšuje cenu autá..

Asi jedine čo sa ako tak drží je hybrid od Toyota. Stále používajú primitívnu techniku, ktorá sa dá servisovat. Teda tie nepriamovstrekove.

Jednoducho sa treba zmieriť s tým, že auto so 150000 km ma pred sebou už len pár rokov života. A potom už len srotovisko
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednoducho sa treba zmieriť s tým, že auto so 150000 km ma pred sebou už len pár rokov života. A potom už len srotovisko..

Nezmysel...

Majitelia Superbov,Octavii,Passatov, Sharanov a inych dieslovych vehyklov od koncernu VW by Ťa za tieto slova ukrižovali... :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa seven549 »

dnes je taka doba ze ludia vela jazdia s tymi autami.a kupuju si auta ktore su nevhodne na danne jazdenie.

vela ludi dnes uz preferuje take auticka ako ten focus alebo opel astra alebo renolt megane 1.5-1.7dizel koli spotrebe a tahaju s tym vela km rocne.a ponajnovsom po dialniciach lietaju na tom 150tkou.tie motorceky nedaju 300 000km bez toho aby netrebalo nieco riesit.

treba si kupit auto podla toho kde sa planuje s tym jazdit 80 percent jazd.

mesto malolitrazny benzinak--rychlo sa to zahreje a nevadi tomu jazdenie na trasy do 2km.

okresky malolitrazny benzin alebo pri jazdeni dlhsich jazd od 20km dizel alebo benzin aj 2liter.

dialnice motor od 2liter a vyzsie ak sa jazdi vela km treba kupit dizel.

ja to takto mam a nemam ziadne problemy s nejakymi vstrekmi turbami sadzou v sani a .....

mne by ani nikdy nenapadlo prevadzkovat motor 2 liter benzin alebo dizel v meste.jednak to vela zerie a dlho sa to zahrieva co je zase vacsia spotreba.


a treba zabudnut na 90 roky na ten 1.9tdi z octavie.take motory uz niet.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: , pri stave 373 km som nechal urobit väčší servis, nech mi vydrží auto aspoň do, klop klop, minimálne 500 km, 2.0 hdi.
Aj keď je pravda, že ma neprijemne prekvapila nižšia vydrž 2-hmoty, ešte by dala zo 50-100.000, možno aj viac km, občas bolo počuť zvuk, ktorý by nemal byť, tak sa vymenila, spolu so spojkou, ta by tiež ešte dosť vydržala.

Tak uvidím, mechanik ma straši, ze po výmene nevydrží spojka a 2-hmota viac ako 100-150, to by bol pruser. :3c90:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa seven549 »

vydrzi ak nebudes lakomy a das origo.

ak das nejaky repset luk tak to si rovno poloz na stol tri balenia a vyber ten kde bude mat dvojhmota najlepsie pruziny.treba vzdy porovnat staru z auta a novu.a uvidis ze tie nove su uz v stave akoby mali 250 000km.+treba si aj porovnat ceny.mne chcel dat dvojhmotu luk repset za 550 euro ukazal som im cenu od fordu luk motorcraft 620euro.
nakoniec sme sa dohodli na cene ako ma autogafa 300euro.nedal by som 550 ecok za obycajny luk alebo valeo.tie znacky uz niesu to co boli pred 15 rokmi.

dielna si tiez dava marzu
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nechal som to na mechanika

On vyberal.. uvidíme.
Pre majiteľov 2.0 hdi, odporúčanie vymenit retiazku na vačke, hoďte do koša, je to absolútna hlúposť.
Bola ako nová, podľa všetkého vyrobená v Číne ...
alexej007
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22.12.2014 14:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa alexej007 »

Chalani!
Kúpte si TMY LR a neriešite hlúposti, ale Vám sa asi páči byť doj....ny a zas..y od oleja. :3dcline:

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 62 neregistrovaných