Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

filiprac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.04.2022 11:42
Zdieľať na Facebook

Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa filiprac »

Zdravím,
po únavnom googlení sa s mojim problémom obrátim na vás.
V Mégane 4 GT mi nefunguje vnútorné strešné osvetlenie, všetko ostatné funguje, vrátane osvetlenia vo dverách.
Zistil som, že do konektorov nejde vôbec prúd, neviem sa však nikde dostať k diagramu poistiek v ktorom by bolo uvedené umiestnenie poistky vnútorného strešného osvetlenia.
Za každú radu vopred ďakujem.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa Pilotek »

Pred vyťahovaním a meraním poistiek si urob dobú foto pôvodného stavu. Človek niektorú vytiahne (nie všetky pozície sú osadené a čo pozícia, to iná poistka) a raz dva sa zamotá.

Nie je veľmi pravdepodobné, že by len stredná plafónová lampička mala samostatnú poistku. Nelaborovalo sa v aute s LED žiarovkami na vnútorné osvetlenie? Stropná lampička nejde ani keď ju zapneš vypínačom priamo na nej (ak taký má) a je zapnuté zapaľovanie?

Zásuvka na 12V (autozapaľovač) funguje? Ak nie, dával do nej v poslednom čase niekto nejaký spotrebič (nabíjačku, menič a pod.) V tomto prípade by systematická kontrola poistiek bola rozumný krok.
filiprac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.04.2022 11:42
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa filiprac »

cenamcic napísal: 29.09.2022 18:02 Nebolo by rýchlejšie tých 20 poistiek premerať rad za radom? :41c2:
Ďakujem, napadla mi aj táto možnosť. No, prístup je tam tak zlý, že som sa tomu chcel vyhnúť.
filiprac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.04.2022 11:42
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa filiprac »

Pilotek napísal: 30.09.2022 09:29 Pred vyťahovaním a meraním poistiek si urob dobú foto pôvodného stavu. Človek niektorú vytiahne (nie všetky pozície sú osadené a čo pozícia, to iná poistka) a raz dva sa zamotá.

Nie je veľmi pravdepodobné, že by len stredná plafónová lampička mala samostatnú poistku. Nelaborovalo sa v aute s LED žiarovkami na vnútorné osvetlenie? Stropná lampička nejde ani keď ju zapneš vypínačom priamo na nej (ak taký má) a je zapnuté zapaľovanie?

Zásuvka na 12V (autozapaľovač) funguje? Ak nie, dával do nej v poslednom čase niekto nejaký spotrebič (nabíjačku, menič a pod.) V tomto prípade by systematická kontrola poistiek bola rozumný krok.
Ďakujem za radu, určite si urobím foto predtým, aby som nemusel dodatočne skúmať.

Veď to mi nevychádza, našiel som aj nejaké schémy, ale nikde nebolo toto osvetlenie uvedené. LEDky sú vo dverách, tie fungujú, toto sú obyčajné žiarovky. Nejde tam prúd ani po zapnutí tlačidla pre vypnutie/zapnutie osvetlenia (pre zaujímavosť, tlačidlo svieti, žiarovka nie). Taktiež nefungujú ani žiarovky po odklopení slnečnej clony pred vodičom a spolujazdcom. 12V zásuvka funguje, USB taktiež.

Systematickú kontrolu som si vzhľadom na prístup nechával ako poslednú možnosť, ktorej sa možno nevyhnem.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ono to nefunguje odjakživa, alebo niekedy to svietilo (plafón a make-up zrkadielka)? Ak sa to pokazilo časom, nerobilo/neopravovalo/nedorábalo sa v tom čase niečo na aute?
filiprac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.04.2022 11:42
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa filiprac »

Pilotek napísal: 30.09.2022 10:42 Ono to nefunguje odjakživa, alebo niekedy to svietilo (plafón a make-up zrkadielka)? Ak sa to pokazilo časom, nerobilo/neopravovalo/nedorábalo sa v tom čase niečo na aute?
Žiaľ, nefungovalo to keď som kúpil auto, takže netuším.

Preto som začal premeraním či je v konektoroch prúd, keďže nie, tak ďalší plán bol poistka.
Ak bude dobrá, tak je chyba niekde medzi poistkou a konektorom (to už radšej budem bez svetla).
Ak bude zlá, vymením a uvidím.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa martincichy »

Poistka je spolocna, oznacena ako ambient.
filiprac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.04.2022 11:42
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa filiprac »

martincichy napísal: 30.09.2022 12:57 Poistka je spolocna, oznacena ako ambient.
Ďakujem za radu.
Poistka je spoločná s čím? Ktorá poistka je označená ako ambient?
Pretože také označenie nie je nikde pri poistkách, ani online.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite to nebude v poistke, ale niekto pred tebou vymýšlal chujoviny a to je dôvod prečo to nesvieti.
Ono keby to bolo iba v poistke, tak by to predchádzajúci majitel asi vyriešil už dávno
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poistka vnútorného strešného osvetlenia Mégane 4

Príspevok od používateľa martincichy »

Zjavne máš aj infotainment.

Tu máš vysvetlenie, prečo Ti to mesvieti:

https://gb.e-guide.renault.com/eng/Mega ... R-LIGHTING

Tu máš návod, ako si to nastavíš:

https://gb.e-guide.renault.com/eng/Mega ... ATION-MENU
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných