Prečo preverovať elektronické náhradné diely pred montážou

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Prečo preverovať elektronické náhradné diely pred montážou

Príspevok od používateľa das »

Je to cista pravda. Era a podobne xyz podobnych znaciek lacne v podobnej cene su premenovane tie iste vyrobky z ciny. Konkretne takisto tento tyzden egr ventil ale NTK cina ako vysita, original je wahler je momentalne nedostupny, v autorizaku o polovicu lacnejsi ako v autodieloch xy lebo maju len nabitu cenu na originalny diel. Kvoli tomu majitel sam kupil a doniesol NTK egr , ktory vsak ani nebolo mozne otestovat lebo nie je funkcny uplne od zaciatku po napojeni, interna chyba kedze rj vidi kazdy jeho postupny krok kde ma byt a kde nie je aj minimalnu odchylku, rovnakym sposobom je mozne ho testovat priamo cez obd test na postupne percentualne otvaranie a presnu polohu vzhladom k odozve na vahy vzduchu. Rj az velmi sleduje jeho pracu, preto chyba v jeho polohe vzhladom k poziadavkam je automaticky problem, lebo original chybny povodny v podstate pracoval otvaral a zatvaral plnil prikaz ale vysielal signaly o nezmyselnych bludnych polohach. Vysledok je nie len rozne tlakove a podobne cidla originalne ale zaroven aj tieto elekricke suciastky len original alebo ak je pusteny do predaja aftermarket rovnakej znacky ako original ine neriesit.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prečo preverovať elektronické náhradné diely pred montážou

Príspevok od používateľa bady555 »

Egr ja davam zasadne pierburg, wahler, prip. valeo ale ziadne era,facet,sidat, starline a pod. bludy nikdy. Zial vsetky elektricke diely su hlaklive a lacne repliky nikdy nefunguju. Neviem na co to aj predavaju
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Prečo preverovať elektronické náhradné diely pred montážou

Príspevok od používateľa Renova »

https://forum.autobazar.eu/viewtopic.php?f=45&t=80006
Tu máš dôkaz že nie len elektrické diely ako náhrady originálnych dielov nefunguju
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Prečo preverovať elektronické náhradné diely pred montážou

Príspevok od používateľa dreeevo »

Skúsenosť z minulého mesiaca:
Na 1.9 tdi rotačke mi umrela N75-ka. Originál bol pierburg. V obchode s autodielmi nemali pierburg, vraj je drahý a nikto by im to už nekúpil na tak staré auto (20r.) Tak som zobral ventil značky ERA, hovorím si lepšie ako šunt maxgear, čo bol ešte v ponuke. Po založení auto išlo štýlom, že do 2800 otáčok mŕtvo , potom zrazu skokovo vystrelilo - nárast výkonu do 3500 a zasa ticho. Proste nepoužitelná charakteristika.
Z netu som objednal pierburg, založil a auto zasa ide ako má. Toľko moja skúsenosť so značkou ERA.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Prečo preverovať elektronické náhradné diely pred montážou

Príspevok od používateľa herin »

Elektronické diely radšej origo z búračky ako nové náhrady..
Zlomila sa tyčka gyroskopu čo reguluje sklon xenonov na zadnej nápave..tak pozrel som originál a že cena 168 eur...náhrada 30 eur za alieexpresu..tak som ju objednal namontoval..
napojím diagnostiku a vyhodilo mi hned že nefunguje náklon svetiel...
tak som musel prehodiť z toho pôvodného originálu čo bol na aute tú elektornickú časť a mechanickú som dal z toho čínskeho..samozrejme že to hned fungovalo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných