Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samuel.dostal
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.07.2022 12:09
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa samuel.dostal »

Zdravím, začalo mi triasť celé auto od cca 1900 do cca 2300 otáčok... Auto to robí pri hociakej teplote motora a pri hociakej jazde. Samozrejme čím viac plynu tým väčšie otrasy. Dal som premerať vstreky a 2 a 3 prefukovali a všetky 4 mali dopraskané tesniace gumičky a aj boli ohnuté tie kovové čapičky na vačke a aj na vstreku. Dal som teda repasovať komplet všetky vstreky a po repase auto už má aspoň výkon a lepší zvuk ale stále to trasenie tam ostalo. Prevodovka, spojka, turbo nové... Ventily okey, diagnostika nepíše nič. Čo je divnejšie tak dokonca spotreba si robí čo chce, buď je priemerná spotreba na 50 alebo 90 cca 5,5/100 alebo 15-18/100... Hľadal som túto tému a niečo podobné som našiel z 2011 roku ale ani vtedy mu nikto nevedel poradiť. Poloosi sú v poriadku a vlastne komplet všetko čo by malo s tým mať čo spoločné tiež. Pôvodne sme si mysleli že otrasy počas jazdy mi mohla urobiť zle osadená spojka ale tá je osadená dobre a dokonca tie otrasy sú aj keď auto stojí. Niekedy auto drží 1000 otáčok na voľnobehu. Ak sa s týmto niekto z vás stretol a vedel by mi poradiť tak bol by som rád, auto stojí už mesiac a mechanik si už nevie rady a ja som z toho už tiež blázon.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Silentbloky motora??
Lekso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.01.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa Lekso »

Ahojte
Vyuzijem tuto temu.
Superb 2FL 2.0TDI CR CFFB 2014 177tis km
Nedavno komplet nova spojkova sada sachs, pred 3 mesiacmi novy silentblok prevodovky.
Auto pri rozbiehani vibruje v podlahe, ked je spojka v zabere a cca pri 1000-1200ot.
Pri vyssich otackach to nieje tak citit.
Pri zhasnuti motora zatrasie cele auto.
Za jazdy a preradovanie bez problemov.
Stretol sa uz niekto s takymto niecim?
Lekso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.01.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa Lekso »

Ano komplet
Ako napadol ma silentblok motora
Ale pri tychto km a cr motore zeby odchadzali?neverim
samuel.dostal
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.07.2022 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa samuel.dostal »

Ahojte zabudol som tu napísať odpoveď problém som vyriešil. Po repase vstrekov, prečistení motora a podobné veci čo som spomínal v príspevku sme sa rozhodli dať dole vačku a preskúmať ako sú na tom ventily a hydroštely. Vačka bola vydratá, rozdiel bol cca 1-2 mm + hydroštely boli zlé a 7 z 8 ventilov bolo vypálených doslova 2 boli buď deravé alebo inakšie poškodené. Po výmene vačky samozrejme za originálnu s ventilmi a hydroštelmy trasenie motora konečne zmizlo. Píšem to tu len skrz to keby to niekto hľadá s tým istým problémom tak aby nemal toľko trápenia ako ja. Komplet servis cez známeho ma vyšiel okolo 1500 eur aj s robotou pri originálnych dieloch.

Prajem pekný deň.
samuel.dostal
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.07.2022 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa samuel.dostal »

Lekso napísal: 06.01.2023 22:34 Ano komplet
Ako napadol ma silentblok motora
Ale pri tychto km a cr motore zeby odchadzali?neverim
Ahoj toto som mal tiež na mojom superbe a robila to zle osadená spojka + silentblok motora
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI 103kw BSS - trasenie motora

Príspevok od používateľa fzubaty »

samuel.dostal tie motory sú už také. Ak pri 200 tis nevymeníš preventívne hydroštely, všetko ide do kytek.

Toto určite potvrdí aj milovník týchto motorov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných