Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď to nie je spojené s posilovacom bŕzd, kľudne by som jazdil tak, ako to je.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa kirke25 »

Pridávaj a tooooč👍
elmann
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.02.2014 16:22
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa elmann »

Servisujem hydraulicke stroje a pokial už na volnobehu nejde hydraulika ,čerpadlo už nedava požadovaný tlak, tam uz nepomože žiadna výmena oleja ani fitrov ,už je neskoro..len výmena čerpadla... ked sa pravidelne nemení olej tak proste čerpadlo odíde časom..jedno či je to servoriadenie, VZV alebo rýpadlo...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa seven549 »

novy olej stary olej je to fuk servo musi fungovat.ak je upchate sito tak uz ho nieco upchalo napr piliny.a tie piliny z niecoho odisli.opotrebil sa material napr cerpadlo.
stare auta nemali v servach nic.tie fungovali cely zivot.nove maju sitko ma to nieco chranit ale ak sa to zacpne,uz nejde olej tak akoby mal.nasleduje koniec.vacsinou sa repasuju obe veci.u ford mondea mk4 to tak vzdy bolo.

riesenim ze dam druhe cerpadlo sa nic nedosiahne lebo tie piliny su uz vsade.je to ako napr u dizla vstreky a cerpadlo.pusti to piliny a musia sa robit obe veci naraz.+ vycistit hadice potrubia.inac to ma kratky zivot.

olej v serve je atf olej ako v automatickej prevodovke.vacsinou v riadeni je dobre ho vymenit po 100 000km.

mne pri repase riadenia koli voli rozobrali prezreli a otestovali aj cerpadlo hoci bolo dobre.nepytali za to nic.piliny som nemal.usadeniny boli v hydraulike na riadeni.cele to spravili aj hydrauliku aj mechanicky vytlcene veci a jazdi to ako nove auto.


350 000km je uz aj rekord ze to doteraz bezi.bezne na kazdom aute ja citim uz pri 250 000km ze je cas na repas riadenia a cerpadla.staci pri vypnutom motore,vyskusat poriadne pokmitat volantom ci nieco v riadeni neklope.90 pecent aut uz tam ma vole.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa srtdemon »

Preco by tam mali byt piliny?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa oco13 »

Napríklad preto že ložiská čerpadlá vekom získajú vôlu a tým pádom sa začne draťvnútro čerpadla? Servo som ešte s pilinami nemal, ale klasické zubové hydraulické čerpadlá už niekolko. Ťah klinového remeňa do jednej strany a slabšie ložisko na čelnej strane čerpadla ho odpalia za pár sezon.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa srtdemon »

Nic v zlom, ale to by muselo cerpadlo uz vydavat neskutocny hluk. A o tom nikto nepise.

Mne vacsinou tecie riadenie na starych autach, ale cerpadlo som este nikdy nemenil. A ani olej v serve.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa seven549 »

oco 13 tie piliny niesu ako pilivy po bruseni flexou alebo ked sa reze pilou drevo.len sa tomu tak hovori.je to proste zelezny prach zmiesany z olejom.preto ten servoolej ceerveny alebo zeleny meni farbu a sivu a ten maz sa niekde zachytava.v tych sitkach odkedy to zacali davat.

ja ten olej menim v serve u kazdeho auta vacsinou ak je vsetko ciste a dobre zmeni farbu na sivu tak po 80 000km.nove auto do 60 000km je u kazdeho servoolej este farebny.

napr par ludi ma auta a motory co im zeru olej tak len dolievaju a menia filter.ale vo vani naspodku je potom blato.

ine je zase u aut so zadnym pohonom diferencial.maju vypustaciu srobu s magnetom a tam su okom viditelne piliny.ale tiez su to take male ciastocky a na magnete sa to nazbiera tak ze to vidiet ako 3mm dlhy kus piliny.
Naposledy upravil/-a seven549 v 29.07.2022 20:46, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo V70 - nefunkcny posilovac riadenia na volnobehu

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - keď sa reže flexou tak je to práve prach. Už som mal rozrezaných pár hydraulických filtrov, viem ako ten bordel vyzerá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných